Bez ustanku. Autobiografia

Świat Książki
2014-10-22
2014-10-22
Jerzy Korpanty
Nowy Jork Paryż Tanger Maroko Podróże muzyka klasyczna pisarze sztuka teatr amerykański Jane Bowles

Niezwykła książka.

Moje odkrycie tego roku. Książkę kupiłem przypadkiem na wyprzedaży, a warta jest każdej wydanej złotówki.

Na półkach: , , , ,

„I never make plans, they make themselves” (z dokumentu „Paul Bowles: The Complete Outsider")

Autobiografia Paula Bowlesa napisana jest dziwnie beznamiętnym językiem, brak w niej emocji, komentarze pojawiają się z rzadka. Gęsto w niej od faktów, właściwie w każdym akapicie pojawia się nowy, dotyczący zwykle miejsca, ludzi bądź wydarzenia. W istocie jest to biografia...

Odkryłam go przez Legimi i to jest moje największe odkrycie

Gęsta, zmysłowa i niepokojąca autobiografia pisarza - kolekcjonera miejsc i wrażeń.

Niełatwo oceniać książkę, w której wszystko wydaje się obce: znajomość świata sław i dźwięków, bohemy, amerykańskości, wietrzne i upalne cele podróży, nowe domy i mieszkania, doświadczenia dzieciństwa i wczesnej młodości. To świat niby otwarty, a jednak hermetyczny i dziś już niedotykalny....

• Biografie
  • Biografie