The Master and Margarita

Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Opinie [2 662]

Mógłbym długo pisać o tej książce, ale chyba już wszystko napisano. Klasyk wśród klasyków! Wstyd nie znać, że tak powiem :-) I tylko od siebie dodam, że Behemot rządzi! :-)

To było moje drugie podejście do tej książki. W liceum przeczytałam ją pobieżnie, bo trzeba było. Teraz chciałam się wczytać i przekonać dlaczego ludzie tak kochają ten utwór.
Muszę przyznać, że nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba. Poczucie humoru, przejaskrawienie ludzkich postaw i to jak zbudowane są postaci oraz styl pisania - wszystko mi się podobało. Nie nudziłam...

Jak to dobrze, że usunęli tą książkę z listy lektur szkolnych... Nie dlatego, że jest zła, wręcz przeciwnie! Zwykle jest tak: "jeśli chcesz zmniejszyć poczytność danej książki - zrób z niej lekturę szkolną". Książka "Mistrz i Małgorzata ma elementy groteski, realizmu komunistycznej Rosji, romansu i fantastyki. Mistrzowsko opisane, polecam Bułhakowa

Zdecydowanie moja ulubiona licealna lektura. Czytałam ją na jednym wydechu. W ogóle nie czułam tego, że zaznajomienie się z treścią jest moim przykrym obowiązkiem. Historia bardzo wciągająca, postacie dające się lubić i dodatkowo czarny humor! Polecam wszystkim, nie tylko licealistom!

To książka wybitnego pisarza.
Chyba tak ją mogę najdokładniej określić.

Sama historia wypunktowana na sucho, owszem, niespodziewana, ale nie byłaby tak znacząca gdyby nie opowiedział jej prawdziwy artysta.

Może i to lektura ale ja doceniam mistrzostwo Bułhakowa.

bardzo dobra książka, wydaje mi się być napisana w dosyć przystępny sposób, pomimo skrajnie różnych zdań na ten temat :P dobrze wpleciony wątek historyczny, postacie ciekawe, chociaż czasami ciężko było mi się połapać z nazwiskami.

Po latach wróciłem do "Mistrza i Małgorzaty". Dziwne, ale i wspaniałe uczucie znowu. Rozumiem ludzi, którzy nie wiedzą, co napisać o tej książce, ale twierdzą też, że im się jednak podobała. :) W moim odczuciu autor zrobił tutaj to, co profesor Woland ze swoją publicznością. Za rok wrócę do tego klasyku i znowu wybiorę się w tę podróż, z pewnością inną ścieżką....

Moja ulubiona książka wszechczasów. Wielowątkowa, świetnie napisana i chwytajaca za serce.

Pokochałam tą historię! Przedstawienie zła, ateiści, którzy warjują, Małgorzata jako wiedźma, poczucie humoru wykreowane przez Bułhakowa bardzo przypadło mi do gustu. To jest jeden z niewielu przykładów lektury szkolnej, do której nikt nie powinien się zmuszać i być zmuszanym, tylko czytać z sama przyjemnością. Sama spodziewałam się jakiegoś kolejnego łzawego romansu z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

58 571