Krew Olimpu

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Blood of Olympus
2014-10-22
2014-01-01
Data 1. wydania:
2014-10-07
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
The Blood of Olympus
Olimpijscy herosi (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-22
Agnieszka Fulińska

Ostatnia część z serii o olimpijskich herosach jak zwykle nie zawiodła. Książka ta potrafiła wzbudzić we mnie natłok emocji, definitywnie pozostawiając po sobie ślad. Brak mi było Boba:(

Szczerze? Cieszę się, że to już koniec. Przygody herosów zaczynały mnie już męczyć i nudzić. Niestety głównie ze względu na schematyczność powieści. No bo co to za czytanie jeśli czytelnik od samego początku wie, że bohaterowie i tak zdążą na czas, nie zginą, otrzymają każdą pomoc, która jest im obiecana no i oczywiście zawsze znajdzie się cudowny sposób na pokonanie wroga...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Koniec przygody z Percy'm i spółką, i nie ukrywam, ze czuję niedosyt! Jak to bywa w książkach Ricka, przygoda jest dłuższa od samej bitwy, ale mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, chociaż akurat biorąc pod uwagę to jakim wrogiem była Gaja można było spodziewać się czegoś więcej.
Nie ukrywam, ze bardzo podobały mi się rudziały Nico i Reyny, nawet bardziej niż to co się...

Trochę zawiodłem się na zakończeniu książki. Dlatego 1 gwiazdka mniej. 6 część albo kolejna seria o tym wymagana.

Książka powili zaczynała mi się nudzić. Historia już się tak dłużyła i dłużyła.

Sam pomysł i finał przygody bardzo mi się spodobał. Postacie miały bardzo różny charakter. Od nieśmiałego Franka, przez rozrywkowego Leona do poważnego Jasona. Było sporo dowcipów w stylu Ricka Riordana, których brakowało mi w poprzedniej części (dobra rozumiem trudno było zamieścić kawały...

To super, że mojemu ulubieńcowi Nico tak się wszystko ułożyło. Choć to dosyć zaskakująca para: syn boga podziemi i syn boga słońca. Ale widać przeciwieństwa się przyciągają. Cieszę się, że choć to już koniec serii, ale nie koniec przygód naszych bohaterów. Trzeba będzie zaopatrzyć się w serię "Apollo i Boskie Próby".

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka super, perspektywa Nica była świetnym pomysłem.

Najlepsza część z całej serii !

Nadszedł czas na finał „Olimpijskich herosów”.
Półbogowie wydostali się z Domu Hadesa, jednak to nie jest koniec czekających na nich niebezpieczeństw. Nieuchronnie zbliża się ostateczna misja, czyli powstrzymanie Gai oraz zjednoczenie Greków i Rzymian. Herosi muszą także zmierzyć się ze swoimi losami oraz przepowiednią, według której jedno z nich zginie...
Jakbym miała...

Na półkach: , , , , ,

Po co ja to w ogóle pisze? W tej głupiej opinii nawet w połowie nie zawrę tego
jakim uwielbieniem darzę Riordana i jego książki. Kurka wodna, nawet skala 10/10 jest dla jego dzieł za mała. U niego nie ma skali!
Jeśli nie czytałeś nigdy jego powieści to napraw ten NAJWIĘKSZY w życiu błąd. Ostrzegę Cię , jednak drogi czytelniku, ON UZALEŻNIA!!!

POLECAM GORĄCO JAK LEO, A...

Dyskusje

3 823