rozwińzwiń

Krew Olimpu

Okładka książki Krew Olimpu Rick Riordan
Okładka książki Krew Olimpu
Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Olimpijscy herosi (tom 5)
The Blood of Olympus
Agnieszka Fulińska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań Leigh Bardugo, Francesca Lia Block, Libba Bray, Cassandra Clare, Brandy Colbert, Lev Grossman, Nina LaCour, Stephanie Perkins, Veronica Roth, Jon Skovron, Jennifer E. Smith
Ocena 6,5
Ktoś mnie poko... Leigh Bardugo, Fran...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,3
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki Morze potworów. Powieść graficzna Rick Riordan, Robert Venditti
Ocena 7,8
Morze potworów... Rick Riordan, Rober...

No i nadszedł czas na ostatni tom i historia rozpoczyna się , gdy podzielona grupa bohaterów zmierza w różne kierunki , a w pewnym momencie Reyna ma sen w którym widzi Oktawiana jak ten zbiera wojska i ma zamiar zgładzić wszystkich Greków , bo głupio wierzy że dzięki temu Gaja się nie narodzi i Rzymianie będą bezpieczni. A w pewnym momencie do Nico przychodzi Jego ojciec i mówi mu , że ktoś z siedmiorga zginie , ale On nie wie kto i Hades mówi również synowi , że pragnie by odnalazł szczęście. A w tym samym czasie dowiadujemy się , że Oktawian wraz ze swoimi ludźmi okrążył Obóz Herosów i ma zamiar ich wybić , a także dorwać w swoje łapy Ellę , która się tam ukrywa. A Grecy naradzają się co zrobić z Rzymianami. A po jakimś czasie Percy i Jason spotykają siostrę Percy’go o której ten nie miał pojęcia i Bogini nie jest do nich przyjaźnie nastawiona , a także pomaga Gai , ponieważ ma żal do Posejdona , że Ją wykluczył i ma Ją gdzieś i jak się okazuję wraz z Nią jest Gigant z Tartaru , który chcę zabić Percy’go i od razu go zatruwa , a Jason rusza z Nim do walki i próbuję przekonać Boginię by im pomogła , a On zrobi wszystko by świat się o Niej dowiedział i bał się Jej , a także obiecuję , że będzie czczona i siostra Percy’go w pewnym momencie daję się przekonać i chłopak z Jej pomocą zabija Giganta i ratuję Percy’go i mimo , że Bogini mówi bratu , że żałuję nie zobaczenia Jego śmierci pozwala im odejść. A w tym samym czasie Nico , Reyna i Hadge zostają odnalezieni przez Rzymianina , który ma doprowadzić Reyne przed obliczę Oktawiana na proces za zdradę i chłopak jest gotowy zabić zarówno Hedge jak i Nico , a nawet z radością rani Reyne , a Nico widząc że Rzymianin splugawił swoje powołanie dzięki swoim mocom przemienia go w ducha i wysyła do podziemi , ale potem źle się z tym czuję i dziwi się , że Reyna i Hadge go nie porzucili jak był nieprzytomny , a Ci mówią , że nie miał wyboru i zostali z Nim , bo jest częścią drużyny i przy okazji dowiadują się , że Oktawian zaatakuję obóz Greków za trzy dni. I w pewnym momencie znów zostają złapani , gdy są już w pobliżu obozu , ale ratuję ich Tyson i Ella i dwójka Rzymian przechodzi na ich stronę. A w tej samej chwili Percy wraz z resztą ekipy walczy z Gigantami i podczas walk Percy zaczyna krwawić z nosa i Jego krew kapie na ziemię i to sprawia , że Gaja powstaję. I znów wracamy do obozu i Nico zostaję schwytany , a Oktawian próbuję go namówić by się do Niego przyłączył , ale Nico mówi mu , że walczy dla obu obozów. Jednak Oktawian mu nie wierzy i mówi , że Jego ojciec Apollo wyznaczył go jako tego który ocali Rzymian i wtedy jeden z obozowiczów mówi , że On też jest synem Apolla i ojciec na pewno nie chcę by obozy walczyły , ale Oktawian oczywiście nie słucha. I nagle zjawia się Reyna i zwraca posąg Ateny oraz próbuję przekonać Rzymian by stanęli po Jej stronie w walce z Gają i wtedy Gaja pojawia się wśród nich , a przerażony Oktawian ucieka. I znów wracamy do Percy’go i reszty i okazuję się , że wciąż walczą i nagle zjawią się Bogowie z Zeusem i Herą na czele i pomagają swoim dzieciom , a po walce Zeus mówi Jasonowi , że jest z niego dumny. A następnie zwraca się do Apolla i mówi mu , że zasługuję na karę za czyny Oktawiana i mimo , że Jason próbuję go bronić Zeus nie słucha i mówi Apollo by udał się na Olimp i tam się rozliczą , a następnie reszta Bogów chcę pomóc w walce z Gają , ale Zeus mówi , że nie mogą , bo przepowiednia dotyczy siedmiorga Półbogów i jedyne co robi to przenosi obozowiczów do obozu Greków i Ci od razu są świadkami bitwy i okazuję się , że Grecy i Rzymianie walczą ramię w ramię z Gają i Jej poplecznikami. I od razu rzucają się w wir walki. I nagle zjawia się Leo na smoku i porywa ze sobą Gaję , a towarzyszą mu Jason i Piper i cała trójka walczy z Gają ,a na dole reszta walczy z Jej sługami. I w pewnym momencie Nico spotyka Oktawiana , który już całkiem oszalał i ma zamiar sam z wyrzutni zabić Gaję i nie słucha Nico , gdy ten mówi , że zabiję również Jasona i Piper oraz , że szata Oktawiana zaplątała się w wyrzutnię. I ostatecznie Oktawian wystrzela , ale sam ginie , a na niebie Leo pokonuję Gaję i Jason oraz Piper spadają na ziemię cali i zdrowi , ale Leo znika. Następnie Rzymianie i Grecy wspólnie świętują , a po jakimś czasie Rzymianie muszą wracać do siebie i nadchodzi czas pożegnań i okazuję się , że Frank i Hazel są parą i razem jadą do obozu Rzymian i żegnają się z Nico , a sam Nico mówi , że zostaję tutaj , bo zrozumiał , że jednak ma tu przyjaciół i podchodzi do Percy’go i by oczyścić atmosferę wyznaję , że kiedyś go kochał , ale już mu przeszło i życzy Jemu i Annabeth szczęścia i okazuję się , że Percy oraz Annabeth planują spędzić razem rok w Nowym Jorku , a potem przenieść się do Nowego Rzymu. I na koniec mamy jeszcze Jasona i Piper i okazuję się , że i Oni tutaj zostają , a sam Jason ma zamiar podróżować i budować świątynie dla Bogów i na koniec mówi Piper , że Ją kocha , a Ona mówi , że kocha Jego i oboje są smutni z powodu Leo , ale coś im mówi , że ten jednak żyję. A na koniec widzimy Leo , który faktycznie żyję i wraz ze swoim smokiem oraz ukochaną(Kalipso) lata po świecie. I mamy koniec serii o Olimpijskich Herosach. Powiem szczerze , że ta seria była gorsza od Percy’go , ale i tak dobrze się czytało. Najlepsze były tomy 2 i 4. Co do tego tomu to był trochę gorszy od poprzedniego i w sumie na równi z 3 tomem. Choć to pokonanie Gai trochę zbyt łatwe. I na koniec pada też komentarz , że zarówno po stronie Greków jak i Rzymian doszło do strat , ale tak naprawdę poza Oktawianem nie padają żadne imiona poległych. A co do Oktawiana to poczułem satysfakcje jak zginął. Pod koniec już naprawdę mu odwaliło i nie słuchał głosu rozsądku. Świetna była też scena jak pojawili się Bogowie(W końcu) I ciekawe co czeka Apollo. Zeus na bank mu nie wybaczy. A co do losów Leo to się rozczarowałem. Według mnie powinien pozostać martwy. A tak zniknął i sobie gdzieś lata , a inni wierzą , że poległ. Wiem , że są jeszcze inne książki z tej serii np: właśnie o Apollo i pewnie je również przeczytam

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zakończenie całej serii mi się nie podobało ale ogólnie serie polecam

Zakończenie całej serii mi się nie podobało ale ogólnie serie polecam

Świetna seria :)

Świetna seria :)

Mam nieodparte wrażenie, że finał poszedł zbyt mocno po myśli bohaterów, brakowało tu jakichś mocniejszych poświęceń, prawie nie czułem stawki, dlatego powiem to samo, co powiedziałem o poprzednim tomie: jeśli jesteś fanem przygód herosów i ich schematyczność Ci kompletnie nie przeszkadza, albo po prostu ją lubisz, to do mojej oceny możesz dodać 2, albo nawet i 3 oczka.

Najbardziej zajebista książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam.

Najbardziej zajebista książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam.

uwielbiam tą część

uwielbiam tą część

Świetne zakończenie serii. Fenomenalne trzyma w napięciu do samego końca. Nie można tej serii nie lubić. Nikt się z nią nie nudzi. Polecam osobom żądnych wrażeń i niezapomnianych przygód.

Świetna książka.

Świetna książka.

zawsze mam problem z rozróżnienie serii ponieważ tytuły są niemal identyczne

zawsze mam problem z rozróżnienie serii ponieważ tytuły są niemal identyczne

Jak zwykle Riordan stanął na wysokości zadania. Koniec już bliski, Gaja się budzi, co się wydarzy między Obozem Herosów a Obozem Rzymskim? Sporo zwrotów akcji, które mogły zaskoczyć. Mnie chyba tylko zaskoczyła postać samego Nica, i tego, co się z nim stało na końcu, polubiłam go. Nie będę spolerować, ale warto było czekać.

5 027
    2 388