Krew Olimpu

Rick Riordan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Olimpijscy herosi (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
The Blood of Olympus
2014-10-22
2014-01-01
Data 1. wydania:
2014-10-07
Agnieszka Fulińska
Galeria Książki
The Blood of Olympus
Olimpijscy herosi (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-22
Agnieszka Fulińska

No i mamy to. Kolejna bitwę gdzie aby wygrać nie tylko musza 2 obozy się zjednoczyć ale jeszcze musi pomoc im jakiś bóg- lecz niestety są zajęci również ta sama wojna która okazuje się rozgrywa się na 2 fronty. Nie powiem wam jak się kończy lecz aby wygrać jeden z nowych bohaterów musi się poświecić

Zjednoczenie obozów rzymskiego i greckiego może tylko uratować młodych herosów. Ostatnia z części o losach młodych herosów.

Po przeczytaniu pierwszych czterech książek z tej serii nastawiałem się na co najmniej takie wrażenia jak w wyżej wymienionych książkach. Niestety tym razem się zawiodłem...
Zwłaszcza w "Domu Hadesa" wprowadzenie rozdziałów dotyczących Annabeth dodało powiewu czegoś innego.
W "Krew Olimpu" nie dość, że zniknęły jej rozdziały to również i Percy'ego. Tak naprawdę całą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Będę trochę tęsknić za bohaterami. Brakowało trochę bardziej rozbudowanego opisu bitwy z Gaja.

Głównie za narrację Nica, choć książka sama w sobie stanowi bardzo dobre zwieńczenie kolejnej serii.

Świetne zwieńczenie 5-tomowej serii. Bardzo ciekawe przedstawienie wydarzeń z perspektywy Nica i Reyny, dobrze, że poświęcono trochę więcej uwagi Piper, która na moje oko nie grała zbyt dużej roli w poprzednich częściach. Mały minus za lekkie pominięcie Franka, a walka z Gają mogłaby potrwać trochę dłużej.

Ostatnia część z serii o olimpijskich herosach jak zwykle nie zawiodła. Książka ta potrafiła wzbudzić we mnie natłok emocji, definitywnie pozostawiając po sobie ślad. Brak mi było Boba:(

Szczerze? Cieszę się, że to już koniec. Przygody herosów zaczynały mnie już męczyć i nudzić. Niestety głównie ze względu na schematyczność powieści. No bo co to za czytanie jeśli czytelnik od samego początku wie, że bohaterowie i tak zdążą na czas, nie zginą, otrzymają każdą pomoc, która jest im obiecana no i oczywiście zawsze znajdzie się cudowny sposób na pokonanie wroga...

Koniec przygody z Percy'm i spółką, i nie ukrywam, ze czuję niedosyt! Jak to bywa w książkach Ricka, przygoda jest dłuższa od samej bitwy, ale mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, chociaż akurat biorąc pod uwagę to jakim wrogiem była Gaja można było spodziewać się czegoś więcej.
Nie ukrywam, ze bardzo podobały mi się rudziały Nico i Reyny, nawet bardziej niż to co się...

Trochę zawiodłem się na zakończeniu książki. Dlatego 1 gwiazdka mniej. 6 część albo kolejna seria o tym wymagana.

Dyskusje

4 076