19 razy Katherine

Magda Białoń-Chalecka literatura amerykańska podróż anagram

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wszystkie twarze dojrzewania

96 Link do recenzji

Bohater jest specyficznym nastolatkiem. Niezwykle inteligentny, młody geniusz, który z łatwością układa anagramy, dogłębnie analizuje każde wydarzenie w życiu i wszystkie związki z dziewczynami zapisuje w formie wykresów. Jest chodzącą skarbnicą wiedzy, lecz nie potrafi odnaleźć się w towarzystwie. To co dla niego jest oczywiste i normalne, nie jest zrozumiałe dla...

Colin Singleton to wyjątkowy dzieciak, właściwie uznawany jako bystrzacha. Ma ponadprzeciętną wiedzę, szybko przyswaja informacje, potrafi z pamięci przywoływać ciekawostki, ale niestety jego "dar" nie jest przyjaźnie aprobowany przez jego społeczne otoczenie a tym bardziej przez kolejne dziewczyny o imienieniu Katherine.
Chłopak postanawia zbadać zależności, dlaczego...

Szczerze: nie wiem co myśleć o tej książce. John Green - marka sama w sobie, ślepo biorę wszystko, co od niego wyjdzie, lecz tutaj... No co tu dużo kryć - zmęczyłam tę książkę. Nastawiałam się na inspirującą historię o dwójce podróżujących przyjaciół, pełną różnych mądrości typowych dla Greena. Tymczasem, koledzy osiadają w pierwszym lepszym miasteczku i nic się nie dzieje....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Luźna, ciekawa historia, opowiadająca o podróży głównego bohatera - Colina - oraz jego przyjaciela. Historia nawet ciekawa, obfitująca w różne wydarzenia i niejednokrotnie wręcz kuriozalne sytuacje. Fabuła nie jest może porywająca, lecz przyjemnie się czyta.

Na półkach: , , , , ,

Słyszałam, że jest to jedna z gorszych książek tego autora i niestety, ale była. Nie jest to najsłabsza pozycja Johna Greena, ale na pewno nie jest też najlepsza. ani jedna z lepszych. Powiedziałabym, że plasuje się gdzieś pośrodku.

Czytało się ją szybko, ale czuję się już za stara na takie książki. Myślę, że młodszym spodoba się ona na pewno. Mi pewnie też by się...

Książka nie była najgorsza, jednak w niektórych momentach trudna w zrozumieniu, chyba, że jest się mózgiem matematycznym. Z tyłu są przypisy, co zdecydowanie jest plusem, ale mimo to, dość trudno było (w moim odczuciu) odnaleźć się w całym wzorze odrzucanych i tych którzy rzucają.

Książka skłaniająca do przemyśleń, a matematyczny smaczek dodany świetnie. Super książka, żeby przemyśleć wiele rzeczy i skupić się na przyszlości zostawiając przeszlość daleko z tyłu.

Chyba najsłabsza z dotąd przeczytanych przeze mnie książek Greena, ale Wwiąż przyjemna, jak zawsze czuć tego specyficznego ducha, którego autor zsyła do swoich książek. Uwielbiam je na lato. Włączają mi jakąś nieznaną tęsknotę za takim beztroskim wyruszeniem przed siebie samochodem, bez zastanawiania się kiedy i czy muszę wrócić.

Chyba muszę się przyznać - bardzo długo opierałam się sięgnięciu po książki Johna Greena. Po prostu nie chciałam i już.
Ale jednak przeczytałam. I muszę powiedzieć, że książka nie była genialna,ale mi się podobała. Jest wprost idealna na takie momenty, kiedy chce się przeczytać coś lekkiego, ale mądrego. Polecam.

Jeżeli chcesz poczytać nietuzinkową i ciekawą młodzieżówkę, z inteligentnym humorem - to "19 razy Katherine" jest idealną pozycją! Serdecznie polecam ;)

Dyskusje

5 964