Where There's Smoke

Ballantine Books
2014-03-19
2014-03-19
40 min.

opowiesc jest zdecydowanie za krotka, brakuje rozwiniecia histotii. plusem jest ze ebook jest dostepny za darmo na Amazon dla posiadaczy zarejestrowanego kindle.

Główną bohaterką jest Serenity Jones, specjalistka od kontaktów z zaświatami. W tej krótkiej historii autorka przybliża nam trochę dzieciństwo protagonistki, choć skupia się przede wszystkim na jej karierze, jako znanego na całym świecie medium.

Podczas czytania odniosłam wrażenie, że Serenity to taka biała Oprah, która ma swój program i dzięki talentowi pomaga niezliczonym ilościom ludzi, niejednokrotnie odmieniając ich życie. Nie robi tego jednak sama - towarzyszą jej dwa dobre duchy, umożliwiające jej może rozmowy ze zmarłymi. Ale nie zawsze spotkania z innym wymiarem kończą się dobrze, nie każdemu potrzebującemu pokrzepienia po stracie bliskiej osoby udaje się pomóc i nie wszyscy czują ulgę, kiedy dowiadują się od niej prawdy o ludziach, których kochali.

Ten mały fragmencik opowieści o Serenity rozbudził moją ochotę na więcej. Z wielką przyjemnością przeczytałabym całą książkę, w której byłaby główną postacią. Choć podobny temat autorka poruszyła już w "Drugim spojrzeniu", to jednak tutaj szukanie kontaktu ze zmarłymi jest bardziej związane z uczuciami i niezwykłym darem, a nie nauką i radarami wykrywającymi obecność duchów. Brakuje mi jednak trochę rozwinięcia tej opowieści - w tej chwili jest ciekawa, ale zdecydowanie za krótka.

Recenzja z: www.book-loaf.blogspot.com

• 2016