Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

opowiadania

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pokochać Hanka?

40 Link do recenzji

To było moje pierwsze spotkanie z Bukowskim i już wiem, że nie ostatnie. Początkowo czułem się nieco dziwnie, bo jest to literatura wyróżniająca się na tle innych. Ale szybko zauroczyłem się stylem i samym autorem. Myślę, że Bukowski to jeden z tych autorów, których albo się kocha, albo nienawidzi. Dla zainteresowanych polecam zacząć od zbiorów opowiadań, one dobrze...

Nie dotrwałam do końca, i jedno co nasuwa się.....niesmak, nie dla mnie takie teksty.

Z tym panem jest mi zdecydowanie nie po drodze...

To jedna z trudniejszych książek Bukowskiego. Porusza niezwykle wiele problemów. Jest szczera, miejscami odrzucająca ale skłania do myślenia o czasach w jakich żyjemy.

stary świntuch, momentami aż się brzydzę. wszystko się kręci wokół kilku (najwazniejszych dla Buka) tematów; picie, seks, picie, seks, nienawiść do świata i ludzi. Mimo wszystko uważam to za godne polecenia dzieło, zachęcam do przekonania się samemu i zapoznania się z literaturą Bukowskiego.

Podobno Bukowskiego się albo kocha, albo nienawidzi. Niestety nie potrafię ani potwierdzić, ani zaprzeczyć. Jest bardzo specyficzny, ocieka seksem, brudem, alkoholem...

Bukowski - nazwisko powinno wystarczyć za recenzję. Ma swój styl i swój poziom. Ale to moje pierwsze zetknięcie się z jego opowiadaniami i widzę jeden minus - w dłuższych formach lepiej się rozwija i jego powieści są lepsze, ale i tu jest się czym delektować.

Cały Bukowski - wali dechą naturalizmu prosto w twarz. Dałbym więcej gwiazdek, ale wynudziłem się trochę przy opowiadaniach o wyścigach konnych (jedna z ulubionych rozrywek autora - niestety - a może "stety" - nie moja). Polecam (jak i całego Bukowskiego) wszystkim tym, którzy szukają literatury niczym kawał surowego mięsa rzuconego na talerz - Smacznego :)

Bukowski nie zawodzi, ale historie w tym zbjorze jakieś mniej porywające niż w innych dziełach. Dziwne pedofilskie niuanse. Wszystko jednak przesiakniete duchem Bukowskiego, co jest pochwala samą w sobie.

Dyskusje

2 149