Bóg nas nienawidzi

literatura piękna
978-83-931575-0-1
Maksymilian Tumidajewicz
californication Hank Moody

Jestem wielbicielem, ba! wręcz wyznawcą "Californication"! Jednak gdyby naprawdę Hank napisał coś takiego - byłby nędzarzem.

Ciężko uznać tą książkę za dobrą, jest przecież czymś w rodzaju gadżetu reklamowego. Niemniej czyta się ją szybko i przyjemnie, a w lekturze czasem po prostu o to chodzi.

Bardzo fajna książka, bardzo luźna opowieść, wzorowana na poczynaniach Bukowskiego, i choć z tego co widzę bardzo krytykowana przez znawców gatunku generacji beat, to zakładam że jakby była podpisana imieniem Henrego zamiast Hanka, zaraz stałaby się czymś więcej, moim zdaniem sama opowieść, ta forma pamiętnikowa na głowę wali "W Drodze" Kerouac-a. Czytałem ją z przerwami,...

Obowiązkowa lektura jeżeli jesteś fanem serialu "Californication"

Szkoda tracić czasu na pisanie jakiejkolwiek recenzji. Dno, które miało za zadanie polepszyć sytuację finansową ekipy tworzącej serial.

Muszę przyznać, że książka stanowi zawód.
Po pierwsze jest to luźne czytadło na dwa-trzy wieczory, ale to niekoniecznie musi być wadą książki.
Gorzej z treścią; jest to lekko napisana opowiastka, która próbuje celować w klimat serialu, ale w ogóle na myśl nie przywodzi książka która mogła sprawić, że Hank Moody stał się światowej sławy pisarzem, którego główną powieść...

Żeby się niepotrzebnie nie rozpisywać: Hank Moody na pewno nie napisałby tak słabej książki.

Książkę czytała się bardzo przyjemnie, zwłaszcza jeżeli zna się serial. Podobała mi się i polecam ;)

Bóg nas nienawidzi to powieść z gatunku „szybkich i na raz”, pełna nie tylko ironii, którą w literaturze wręcz uwielbiam, ale również przysłowiowego carpe diem. Wszystko to zostało opakowane za zasłoną zawiadiackiego, potocznego oraz dynamicznego stylu.

Samą książkę czyta się szybko i dobrze. Nie brak w niej humoru i testosteronu (tak, właśnie tego!). Jednak sama treść...

Nie jest to literatura jakiś wysokich lotów, ale ze względu na to, że Californication jest jednym z moich ulubionych seriali, w którym kreacje wielu postaci powaliły mnie na kolana, uważałam za święty obowiązek aby uwieńczyć jego oglądanie przeczytaniem "Bóg nas nienawidzi". Niestety w odróżnieniu do serialu tutaj nie mamy do czynienia z dynamiczną fabułą, szalonymi...

Dyskusje

• 2012