Ostatni pasażer

Grzegorz Ostrowski, Joanna Ostrowska

Na pokładzie statku widmo

2002 125 31

1982

Zaczyna się bardzo dobrze! Zabrałam się za czytanie z wielką ciekawością, historia miała olbrzymi potencjał. Ale gdzieś tak po 100 stronach poczułam znużenie tą książką. A potem było tylko gorzej....
Przegadana, ani to fantastyka, ani thriller, ani książka historyczna. Kompletnie nieprawdopodobna i dość nijaka. Bardzo nieudane i rozczarowujące zakończenie.

Połączenie filmu "Piąty wymiar" i "Statek widmo". Tylko, że w książce autor bardziej rozbudował fabułę drugiego filmu, opowiadając o przeszłości statku, o wydarzeniach, które tam się działy. Pewne wydarzenia były tak absurdalne, że nie miałam pojęcia, że ludzie mogą wymyślać takie rzeczy, ale widocznie w świecie fikcji wszystko jest dozwolone.

Raczej nie zakwalifikowałabym tej książki do horroru, ale z drugiej strony sama nie wiem do czego ją przypisać. Z jednej strony wieje grozą, ale z drugiej ...Znowu trochę przekombinowana. Dziecko żydowskie na nazistowskim wycieczkowcu...hmm no cóż. Statek widmo, to by mogło być ciekawe.
Niestety, jak dla mnie bardzo średnia pozycja. A potencjał był.

Niestety, jak dla mnie bardzo średnia pozycja. A potencjał był.

To było trochę, jak mecze naszej reprezentacji piłkarskiej na mistrzostwach świata. Nadzieja, obiecujący początek, a potem - im dalej w las, tym większa mizeria. W końcu uczucie zażenowania i straty czasu. A szkoda! Gdyby "Ostatni pasażer" skończył się na prologu, obejmującym cztery pierwsze rozdziały, byłoby super. Ale niestety, autor postanowił pisać dalej.

Ciekawa fabuła, a książka trzyma w napięciu.

Ciekawa fabuła, a książka trzyma w napięciu.

Widzę że książka dostaje skrajne oceny, jednak mi bardzo przypadła do gustu. Fabuła wydaje się zawiła, zwłaszcza w końcówce, jednak wciągnęła mnie do tego stopnia że sięgnę po inne książki tego autora ciekawa jego stylu pisania.

Średnia ocen odpowiada także mojej ocenie - książka jest napisana ciekawie, dobrze się ją czyta, początek mocno wciągający i trzymający w napięciu, ale finał byle jaki i mało przekonywujący...

Ciekawie zapowiadająca się powieść z każdą stroną nuży coraz bardziej.

Ciekawie zapowiadająca się powieść z każdą stroną nuży coraz bardziej.

Jak dla mnie droga przez mękę. Zaczęłam sie gubić w temacie. Po przeczytaniu opisu na okladce spodziewalam się zupelnie innej treści. Po pewnym czasie zaczelam ja czytać pobierznie, na siłę. Brak akcji, monotonia i dziwne opisy. Nie dla mnie.

Szału nie ma.

Szału nie ma.