Nieuchwytny

Luke Delaney Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Sean Corrigan (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Cold Killing
kryminał, sensacja, thriller
Jan Hensel
Londyn detektyw zabójstwo śledztwo

Polecam!

Niezłe emocje. Thriller w stylu American Psycho i jednocześnie wciągający pojedynek pomiędzy policjantem a mordercą. Polecam.

Bardzo dobry thriller. Historia przebiegłego mordercy, który wodzi za nos organy ścigania. Wodzi ich za nos coraz bardziej zmyślnymi i dopracowanymi zbrodniami. Sprawa trafia do detektywa Seana, który jest gliną całym sercem. Zaczyna się podstępna gra pozorów, taniec mordercy i chodzącego za nim krok w krok detektywa... podoba mi się styl tej książki. Brak zbędnych wątków,...

Bardzo dobry debiut brytyjskiego autora, z niecierpliwością będę czekać na następne tomy.

Pierwsze spotkanie z Luke Delaneyem i od razu strzał w dziesiątkę.Książka posiada to co powinien mieć kryminał w sobie:wartka akcja,wartego uwagi głównego bohatera,niespodziewana intryga,kilka trupów no i oczywiście spektakularne zakończenie,którego na prawdę się nie spodziewałam."Nieuchwytny" to powieść na prawdę fenomenalna,która daje czytelnikowi na prawdę wszystko co...

Niesamowicie wciągająca i zaskakująca książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron, jedna z najlepszych w tym gatunku. Dużym plusem są rozdziały opowiadane z perspektywy zabójcy. Do tego brak wyidealizowanych policjantów w perfekcyjnym biurze, co dla mnie jest dużą zaletą :)

Uwielbiam kryminały. Ten mnie zachwycił od pierwszej strony!Bardzo udany debiut literacki, mam nadzieję, że reszta książek Luka Delaney'a będzie na tak wysokim poziomie. Sceny w tej książce, są ujęte w taki sposób, że czytelnik czuje się jakby był świadkiem tych zdarzeń. Bardzo, bardzo polecam!

"Nieuchwytny" to dobry kryminał - taki mocny "średniak". Na uwagę zasługuje fakt, że autorem jest policjant Londyńskiej Policji Metropolitalnej, który wiele widział i niejedno przeszedł. Autor obala tu "amerykańskie" stereotypy na temat pracy policji czy to na miejscu zbrodni czy już podczas dochodzenia lub akcji. Ze względu na taką a nie inną przeszłość zawodową autora...

Dosyć dobry kryminał. Początek ciekawy, później tak mniej więcej w trzech czwartych napięcie trochę opada, by delikatnie podskoczyć ponownie w końcówce.

Cały czas jednak nie mogę pozbyć się wrażenia, że czegoś mi w nim brakowało. Akcja dobrze nakreślona, pomysł również. Fenomenalnie opisana praca śledczych w policji ale to nie powinno dziwić, wszak autor to emerytowany...

Książka bardzo dobra, jednak po tak mocnych opiniach, spodziewałem się, że powali mnie na kolana, a nie powaliła. Dla mnie nadal ideałem thrillera, gdzie musiałem zbierać wielokrotnie szczękę z podłogi pozostaje "Zaklinacz".

Dyskusje

• 2014