Nieuchwytny

Okładka książki Nieuchwytny Luke Delaney
Okładka książki Nieuchwytny
Luke Delaney Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Sean Corrigan (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sean Corrigan (tom 1)
Cold Killing
Prószyński i S-ka
2014-07-15
2014-07-15
Jan Hensel
Londyn detektyw zabójstwo śledztwo

Mój wybór przez przypadek.Londyn,zabójstwa.Giną nastolatki,geje.
Kto jest winny ?
Uwaga książka jest bardzo dobra.Doskonała,wciąga każdą swą kartką.
Życie prywatne policjanta.
Myśli mordercy poznajemy.Autor to policjant,czyli wie.Jak się prowadzi śledztwo.

Jest tu doskonale opisana topografia wielkiego miasta.

Policja krok po kroku,prowadzi śledztwo.

Poznajemy bogatego finansistę.
Ja jestem zachwycony tym odkryciem literackim.

Mój wybór przez przypadek.Londyn,zabójstwa.Giną nastolatki,geje.
Kto jest winny ?
Uwaga książka jest bardzo dobra.Doskonała,wciąga każdą swą kartką.
Życie prywatne policjanta.

Jest tu doskonale opisana topografia wielkiego miasta.

Policja krok po kroku,prowadzi śledztwo.

Poznajemy bogatego...

Bardzo dobry thriller. Historia przebiegłego mordercy, który wodzi za nos organy ścigania. Wodzi ich za nos coraz bardziej zmyślnymi i dopracowanymi zbrodniami. Sprawa trafia do detektywa Seana, który jest gliną całym sercem. Zaczyna się podstępna gra pozorów, taniec mordercy i chodzącego za nim krok w krok detektywa... podoba mi się styl tej książki. Brak zbędnych wątków, brak zbędnych postaci a jedynie gra mordercy i detektywa.
Mam nadzieję, że w naszym kraju wyjdą pozostałe części tej serii.

Pierwsze spotkanie z Luke Delaneyem i od razu strzał w dziesiątkę.Książka posiada to co powinien mieć kryminał w sobie:wartka akcja,wartego uwagi głównego bohatera,niespodziewana intryga,kilka trupów no i oczywiście spektakularne zakończenie,którego na prawdę się nie spodziewałam."Nieuchwytny" to powieść na prawdę fenomenalna,która daje czytelnikowi na prawdę wszystko co oczekujemy od kryminału,jest na prawdę dopracowana i wciągająca.

Niesamowicie wciągająca i zaskakująca książka. Trzyma w napięciu do ostatnich stron, jedna z najlepszych w tym gatunku. Dużym plusem są rozdziały opowiadane z perspektywy zabójcy. Do tego brak wyidealizowanych policjantów w perfekcyjnym biurze, co dla mnie jest dużą zaletą :)

Uwielbiam kryminały. Ten mnie zachwycił od pierwszej strony!Bardzo udany debiut literacki, mam nadzieję, że reszta książek Luka Delaney'a będzie na tak wysokim poziomie. Sceny w tej książce, są ujęte w taki sposób, że czytelnik czuje się jakby był świadkiem tych zdarzeń. Bardzo, bardzo polecam!

"Nieuchwytny" to dobry kryminał - taki mocny "średniak". Na uwagę zasługuje fakt, że autorem jest policjant Londyńskiej Policji Metropolitalnej, który wiele widział i niejedno przeszedł. Autor obala tu "amerykańskie" stereotypy na temat pracy policji czy to na miejscu zbrodni czy już podczas dochodzenia lub akcji. Ze względu na taką a nie inną przeszłość zawodową autora najmocniejsze opisy nadające mroczny, ciężki klimat to opisy scen zbrodni i pracy śledczych.
Czytając "Nieuchwytnego" nie czuję jednak klimatu miasta, w którym się dzieje akcja. Wydaje mi się, że zaułki Londynu, miejsca omijane przez turystów, widziane oczyma policjanta mogłyby odsłonić niejedno oblicze dotąd nieznane zwykłemu zjadaczowi chleba.

Bardzo dobry debiut brytyjskiego autora, z niecierpliwością będę czekać na następne tomy.

Niezłe emocje. Thriller w stylu American Psycho i jednocześnie wciągający pojedynek pomiędzy policjantem a mordercą. Polecam.

Polecam!

Polecam!