Apokalipsa Z: Początek końca

literatura hiszpańska zombie żywe trupy horror

Oficjalne recenzje i

Zgniłki w Europie!

[ 56 ] Link do recenzji

"Apokalipsa Z" to, jak można się domyśleć, historia o zombie - dobra historia o zombie.
Główny bohater - hiszpański prawnik, dzień po dniu dokonuje wpisów ze swojego życia, najpierw zupełnie codziennych i prozaicznych, potem coraz ciekawszych, kiedy dowiaduje się o kolejnych przerażających relacjach z tv i internetu.
Książka skrupulatnie opisuje cały początek epidemii,...

Bardzo dobra ksiazka,pomimo,ze napisana w formie pamietnikow,czyta sie przyjemne i napewno siegne po nastepne tomy.

Może być.
Przedstawienie zagłady zombie z punktu widzenia szarego człowieka jest wciągające, chociaż i tak ma się poczucie pewnego dysonansu - czytelnik wie, że to zombie, bohaterowie muszą ten fakt nadgonić - niestety sam początek jest przymusowym rozrusznikiem świata przedstawionego.
Jak najbardziej zgadzam się z tym, że bohater ma zbyt wiele szczęścia podczas swoich...

Wciągająca od samego początku inwazja zombie w formie dziennika głównego bohatera. Historia nie jest szczególnie odkrywcza, ale wciągająco ukazuje poczynania głównego bohatera od początkowego paraliżu po próby podejmowania kolejnych akcji, aby coś zmienić w życiu swoim oraz swojego kota :).

Polecam, zwłaszcza jeśli komuś nie odpowiadał krwawy i absurdalny styl...

Szczerze mówiąc jak na książkę, której wielu przypisuje tytuł ojca literatury typu "dzienniki inwazji zombie" poczułem lekkie rozczarowanie.

Powieść napisana jest całkiem zgrabnie, łatwo i szybko wchodzi. Kronikarski sposób narracji wydatnie ułatwia orientację w kolejności zdarzeń (no dziwnym nie jest) i czyni całą, dość wartką akcję klarowną. Nie zgubimy się tutaj w...

jest wciągająca na początku ale jednak można wyczuć, że została źle napisana, czegoś w niej brakuje, a nawet sporo tego czegoś brakuje, pomimo ,że bardzo lubię tą tematykę w ksiazkach, to co do tej trylogii nie jestem przekonany.

Trylogia jest super.Polecam

Dobra, wciągająca, z odpowiednią dynamiką akcji. Może niezbyt odkrywcza, ale ma wszystko to, czego fan zombi może wymagać.

Przeczytałam tylko pierwsze 100 stron. Nie wciągnęła mnie. Być może temat zombi po prostu jest nie dla mnie.

eh szkoda gadać

Dyskusje