Mój pies jest piękny

Okładka książki Mój pies jest piękny Ewa Grabowska
Okładka książki Mój pies jest piękny
Ewa Grabowska Wydawnictwo: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost poradniki
poradniki
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost
2006-01-01
2006-01-01

Książka przydatna zarówno dla początkujących włascicieli psów, opisująca zabiegi pielegnacyjne, jakie powinniśmy wykonywać, chcąc mieć zadbanego i zdrowego psa (np wiadomość, że nieczyszczenie uszu może prowadzić do ich chorób czy jak dbać o psie pazury).
Najciekawszą dla mnie osobiście część stanowią opisy przygotowywania okrywy włosowej większości z wymagajacych psich ras, a jest to wiedza, która doczekała się nawet własnych przedstawicieli zawodu, tzw. groomerów, czyli "psich fryzjerów". W książce "Mój pies jest piękny" opisano sposoby strzyżenia, trymowania, czy innych wskazanych czynności dla konkretnych ras psów (fryzury są takie, w jakich pokazuje się psa na wystawie- czyli zaakceptowane przez FCI)- jest to wielce pomocne, gdy sami chcemy zadbać o własnego psa (szczególnie, gdy tak tak ja, ma się którąś z ras z sierścią wymagającą szczegolnej pielęgnacji- ja mam m.in. west highland white terriera, którego szatą obecnie zajmuję się sama- choć lekko nie było).
Polecam głównie właścicielom psów rasowych- ze względu na szczegółowe opisy pielęgnacji szaty psów różnych ras. Jednak właściciele kundelków, których psy przypominają (bądź są mieszańcami) jakiejś z wymienionych tutaj ras, także mogą swojemu psu stworzyć oryginalną fryzurkę- należy tylko sprawdzić, czy psiak ma do takiej fryzury odpowiedni rodzaj sierści (sztywna, jedwabista, prosta, kręcona itd). Poradnik przyda się także (a może przede wszystkim) tym, którzy wraz ze swoimi psami są bywalcami psich konkursów piękności- zresztą mam wrażenie, że książeczka powstała z myślą przede wszystkim o tej grupie. Jednak fryzury które opisane i pokazane są tutaj warto wykorzystać także na co dzień- przyjemnie jest mieć zadbanego psa.

Naprawdę świetny poradnik dla właścicieli psów, którzy sami zajmują się ich pielęgnacją oraz groomerów! Znajdziemy w niej dokładny opis pielęgnacji wielu ras wraz z wyszczególnionymi przyborami oraz kosmetykami odpowiednimi dla danego rodzaju włosa. Oprócz tego zobaczymy także zabawny obrazek związany z omawianą rasą. Polecam!

Całkiem fajna, humorystycznie napisana, książka. Informacji jest dość mało, ale cóż się dziwić, skoro książka swoje lata ma.

• Popularnonaukowe, albumy, atlasy itp.
  • Kynologia
  • Poradniki
  • Kynologia 🐶🐩🐺
  • .Posiadam
  • Literatura polska 🇵🇱
  • Posiadam 📘📔📕

Dodaj cytat z książki Mój pies jest piękny