Syndykat pająka

Andreas Franz Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Julia Durant (tom 5) Seria: Granice zła kryminał, sensacja, thriller
Das Syndikat der Spinne
Świat Książki
literatura niemiecka
Das Syndikat der Spinne
Julia Durant (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
Granice zła
literatura niemiecka

Swoją przygodę z Andreasem Franzem zaczęłam parę lat temu i mam do jego twórczości ogromny sentyment, bo to dzięki jego książkom zakochałam się w kryminałach.

W większości kryminałów z jakimi przyszło mi się mierzyć głównym bohaterem (komisarzem/inspektorem, który rozwiązywał wszelkie zagadki) był mężczyzna. Franz główną postacią uczynił kobietę, komisarz Julię Durant,...

To moje pierwsze spotkanie z autorem i powiem że jestem zadowolona.
Fakt może trochę za dużo stron ,bo powtarzalność tematu spora ale czyta się dobrze. Wraca stare powiedzenie : czego nie zrobimy dla pieniędzy?
Robimy wszystko choć często żałujemy .

To 5. z kolei tom cyklu z komisarz Julią Durant.
Nie czytałam wcześniejszych odsłon, ale też nie było to konieczne. Każda z nich, oprócz bohaterów głównych, stanowi całość w rozpracowywaniu problemu kryminalnego. W tej części dotyczyła właściwie problemu ogólnoświatowego. Często nazywanego przez niedowiarków spiskiem dziejowym. Zanim jednak narrator ostatecznie go...

46 / 52 / 2018
Niezwykle zawiła sprawa morderstw, za którymi stoi mafia i powiązani z nią wysoko postawieni ludzie z frankfurckiej policji, polityki, bankowości. Komisarz Julia Durant z zespołem nie dają za wygraną.

To moje drugie spotkanie z tym autorem po "Diabelskie obietnice - tom 8" i mogę powiedzieć, że autor się rozwija bo "Syndykat Pająka - tom 5" jest niestety trochę gorszy.
Autor za często przytacza/opisuje te same sytuacje w różnych scenkach ze zmieniającymi się osobami. - Może to i dobrze dla niezbyt uważnego czytelnika, ale mnie to irytowało i niepotrzebnie wydłużyło całą,...

Zdecydowanie lepsza od poprzedniej którą byłam bardziej zawiedziona. Jest zaskakująca trzyma w napięciu do końca ,chociaż jest sporo niedopowiedzeń . Skłania do przemyśleń. Jest wątek miłosny-taki trochę słabo zarysowany i można zauważyć tam znamiona powiastki filozoficznej . Zdecydowanie bardziej brutalnie niż zwykle;),więc to nie dla wszystkich.

Długie śledztwo prowadzące do mafii. Korupcja na najwyższych szczeblach wymiaru sprawiedliwości.

Poprzednie części z tej serii czytałam z zapartym tchem. Dobra fabuła, ciekawe postacie, znakomita intryga, a zakończenie zwalało z nóg.
No cóż, takie były książki Andreas Franz, bo ta mnie bardzo rozczarowała. Tak jak tamte książki czytałam w dwa dni, tak tą ciągnęłam miesiąc, co jakiś czas odkładając ją na półkę. Akcja książki jest rozwleczona, można by usunąć z niej...

Lubie książki Franza, cała seria z Julią Durant daje radę jednak autor każdą historie opiera na tych samych schematach, postacie na drugim planie to zawsze kalki poprzednich, a jednocześnie pierwowzory dla przyszłych bohaterów, wszystko zawsze dzieje się w tym samym mieście i w podobnych kręgach towarzyskich. Nawet perypetie policjantów, którzy łączą całą serie nie...

Bardzo dobry kryminał, pełen zwrotów akcji i napięcia ,świetnie wprowadza czytelnika w toczące się śledztwo.
Bardzo polecam:)

• Chcę w prezencie
  • Ebook
  • Andreas Franz
  • Thriller / Sensacja / Kryminał
  • Literatura niemiecka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Syndykat pająka