Podpis mordercy

Krystyna Kuhn Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Die Signatur des Mörders
Małgorzata Słabicka
Wydawnictwo Dolnośląskie
Die Signatur des Mörders
kryminał, sensacja, thriller
Małgorzata Słabicka

Tata mi zamówił,najpierw mamy zabójstwo przez ubiczowanie czeską tancerkę.Potem zagłodzony student.
Akcja rozwija się powoli.Nie ma tu strzelanin,bójek.Pościgów samochodowych,gangów.

Kryminał toczy się akcja.Frankfurt nad Menem i Praga.
Policja powoli podejmuje tropy.
Mylimy się i my czytelnicy.Język jest plastyczny i łatwo się czyta.
To bardzo dobra książka.

Średni kryminał, zakończenie dość przewidywalne. Mało sytuacji/zagadek podczas, których czytelnik ma okazję wysilić swój mózg i pogłówkować nad rozwiązaniem. "Podpis mordercy" to moja pierwsza książka autorstwa Krystyny Kuhn a jedocześnie moja ostatnia. Po prostu twórczość tej autorki jakoś do mnie nie przemawia, jest nudna , bez polotu. Osobiście nie polecam .

Dla mnie "Zimowy morderca" był lepszy, bo bardziej realistyczny. Tutaj wszystko wydaje się być bardziej naciągane, sztuczne. Brak tez takiej pisarskiej lekkości, płynności, a w dialogach jest jakaś toporność, chropowatość, co sprawia że czyta się ciężko. Może wpływ n to miało wpleciecie twórczości Kafki, a jak wiemy do lekkich ona nie należy. Nie ma też napięcia, choć trupy...

Moja ocena jest wynikiem dość mieszanych uczuć w trakcie i po przeczytaniu książki. Jako kryminał dość przewidywalna, mało zaskakujących zwrotów akcji, lekkie zamieszanie wprowadza postać praskiego antykwariusza, który o mało nie zwodzi na manowce. Jeśli jednak ktoś- jak ja nie przepada za Kafką- śmiało można sobie darować lub - jak ja pominąć cytaty i nawiązania szerokim...

Krystyna Kuhn wpisała się na listę moich ulubionych pisarzy. Jej bohaterowie stoją obok Pendergasta, Davida Huntera, Lacey Flint czy Emila Żądło... K. Kuhn sprawnie miesza wątki historyczne związane z różnymi europejskimi miastami z krwawym dzisiaj. Warto przeczytać

Kobieca narracja. I nie wiem, czy wolę kryminały pisane przez mężczyzn, czy przez kobiety. To po prostu inne gatunki. :-) Ale kryminał dobry, a czytelnik wyprowadzony w pole i zaskoczony.

Świetna książka, trudno było się oderwać.Polecam

Ten miesiąc będzie chyba miesiącem niemieckiego kryminału, jak tak patrzę na półkę książek oczekujących. Dziś druga część cyklu Krystyny Kuhn, o której książce Zimowy morderca pisałem ostatnio. Nowa część śledztw frankfurckiej prokurator jest dziełem znacznie bardziej udanym.

Podpis mordercy to książka korzystająca ze schematu seryjnego mordercy korzystającego w swym...

Taka sobie. Dobrze się czyta choć komisarz jakiś wydaję się mało profesjonalny :).

"Kto powiedział, że każdy morderca opowiada zbrodnią jakąś historię? Nie, nie jakąś, tylko swoją".

"Zimowy morderca", czyli pierwszy tom serii kryminalnej stworzonej piórem Krystyny Kuhn – wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie, powodując przeświadczenie o równocześnie dobrych, kolejnych częściach tego cyklu. Drugi tom, podobnie jak pierwszy posiadający w tytule słowo...

• Kryminał
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2019
  • Przeczytane 2013

Dodaj cytat z książki Podpis mordercy