Schron

Andreas Franz Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Julia Durant (tom 7) Seria: Granice zła kryminał, sensacja, thriller
Das Verlies
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban
Granice zła
literatura niemiecka

Pierwszy kontakt z niemieckim kryminałem. Komisarz Julia Durant w akcji. Tajemnicze zniknięcie a potem samobójstwa. Mylny trop. A na samym początku morderstwo. I? Niestety, książka jest zwyczajnie, moim zdaniem kiepska. Czasami zalatywało grafomaństwem. Opisy spotkań zespołu prowadzącego śledztwo wzbudzają wręcz zażenowanie. Można się jednak dowiedzieć, że niemieccy śledczy...

48 / 52 / 2018
Rewelacja. Komisarz Julia Durant na tropie seryjnego psychopatycznego mordercy w skórze odnoszącego sukcesy właściciela salonu luksusowych aut.

Nad wyraz obrazoburcza, wręcz okropna.Porąbana ryjąca nieco psychikę. Bardzo rozbudowany profil psychologiczny mordercy i przyczyn jego zachowania.Kilka bardzo denerwujących postaci (nie nijakich , bardzo mocno zarysowanych ,ale mega irytujących). Bardzo smutna najsmutniejsza ze wszystkich moim zdaniem.

Wciągająca, uwielbiam serie książek z Julią Durant w roli głównej.

Najlepsza z całego cyklu (jak do tej pory ;) !
Zaskakująca, trzymająca w napięciu.

Zdecydowanie polecam, a książkami tego niemieckiego autora jestem coraz bardziej zainteresowana. Z trzech pozycji do tej pory przeczytanych zdecydowanie najbardziej wciągająca. Komisarz Julia Durant dociekliwa jak zawsze, a intuicja pozwala jej dostrzec prawdę i znaleźć dowody winy.

Przerażający jest dramat jaki toczy się za zamkniętymi drzwiami zewnętrznie spokojnego...

Mega super książka czyta się z wspaniale. Doskonała akcja zwroty akcji i nieoczekiwane dochodzenie mimo że od początku wiadomo kto jest mordercą.
Niemiecki biznesmen sprzedawca luksusowych samochodów prowadzi na pozór normalne życie. Na pozór bo w domu zmienia się w sadystę biję i gwałci żonę. Pewnego dnia znika bez śladu aby potem znowu się pojawić tym razem jako...

Szukając w antykwariacie książki na ciemne jesienne popołudnia, natknąłem się na przyciągającą wzrok powieść w zielono-szarej szacie graficznej. Jak twierdziła tylna okładka, trafiłem na bestseller. Książka okazała się być mrocznym kryminałem. Stwierdziłem, że zainwestuję w niemiecką literaturę i wróciłem z nią do domu. Tak oto "Schron" wylądował na mojej półce.
Po...

Książka napisana w zupełnie innym stylu niż dotychczasowe z serii o Julii Durant. Tutaj z góry wiadomo kim jest morderca, tyle że powstał problem - jak mu to udowodnić?! Zaplanował zbrodnię doskonałą, jednak nie na tyle, by nadkomisarz Durant nie miała wątpliwości ;) Jej dociekliwość i intuicja są nieocenione! Polecam :)

Jest to moje drugie spotkanie z książką niemieckiego pisarza Andreasa Franza. Z dwa czy trzy lata temu czytałam tegoż autora "Ósma ofiarę" i bardzo mnie on zachęcił do sięgnięcia po kolejne pozycje. Na półce stoją kolejne dwie powieści autora.

Sama historia nie była bardzo zagadkowa, bo z góry było wiadomo kto jest winnym ale Franz chciał zapewne przedstawić jaki wpływ...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• 2014