Piaskun

Okładka książki Piaskun
Lars Kepler Wydawnictwo: Czarne Cykl: Joona Linna (tom 4) Seria: Ze Strachem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Marta Rey-Radlińska
literatura szwedzka

Okładka książki Uczeń Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Ocena 7,7
Uczeń Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Niemowa Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Ocena 7,7
Niemowa Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Oblany test Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Ocena 7,6
Oblany test Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Ciemne sekrety Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
Ocena 7,5
Ciemne sekrety Michael Hjorth, Han...
Okładka książki Heroina Mons Kallentoft, Markus Lutteman
Ocena 7,5
Heroina Mons Kallentoft, Ma...
więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Tam, gdzie skandynawski mrok spotyka się z niemieckim folklorem

Link do recenzji

2811 112 66

Czwarty tom cyklu z zawsze mającym rację fińskim komisarzem w szwedzkich strukturach - Joona Linną. Jestem fanką tej serii, więc mimo pewnym mankamentów, czy momentami wręcz fantastycznych zdarzeń, nie powiem niczego niepochlebnego:) W zakładzie dla obłąkanych o najostrzejszym rygorze przebywa od trzynastu lat pacjent, Jurek Walter, skazany za okropne zbrodnie i podejrzany...

Takie książki to ja lubię. Dawać następną!

Książka wciąga niesamowicie, zostałem fanem komisarza Joona Linna

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Larsa Keplera i zapewne nie ostatnie. Książka naprawdę wciąga, a mnogość wątków i prędkość akcji nie pozwalają oderwać się od lektury.

Bardzo chciałam przeczytać tę pozycję. I stąd może tak ogromne rozczarowanie. Treść jest tak oschła, że nachalnie narzuca się skojarzenie z komiksem - narracja jak w dymkach komiksowych. Tylko tu nie ma rysunków. Autor trzyma nas na dystans. I mój dystans do tej pozycji wzrastał w miarę czytania. Nie umiałam się wczuć w atmosferę, nie zainteresowali mnie bohaterowie, a...

Rewelacja, uwielbiam książki Larsa Keplera, ta jest najlepsza.

Kolejne spotkanie z niezwykłym komisarzem Jooną Linną okazało się kolejną niezwykle wciągającą i trzymającą w napięciu opowieścią, której motywem przewodnim jest wyrafinowana zemsta po latach.
Jurek Walter - główny czarny charakter tej powieści - to chyba jedyny przestępca, przed którym Joona Linna czuł jakikolwiek respekt. Do tego stopnia, że musiał podjąć niezwykle...

Rewelacyjna książka - połykam Keplera dzień po dniu, niedługo następna!

Mocna, dobrze się czyta, no i to zakończenie... To moja pierwsza książka Larsa Keplera, ale na pewno nie ostatnia.

Nie wciągnęłam się, postacie mnie nie zainteresowały, w historię nie uwierzyłam, język mi się nie podobał.

• 2019
  • Chcę w prezencie