Vertical

Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Seria: Science Fiction z plusem fantastyka, fantasy, science fiction
2012-01-01
2006-01-01
Powergraph
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-01-01
Science Fiction z plusem

"Vertical", to książka wobec której mam ambiwalentne odczucia. O ile pierwsza połowa bardzo mi się podobała, tak druga już nie do końca i wyostrzała tylko pewne wady lektury. Ostateczne wrażenie pozostaje jednakże pozytywne.

Niezmiernie doceniam autora za sam koncept. Wizja podniebnych miast wspinających się po linach i cała powiązana z tym tajemnica, były bodźcem od...

Moja pierwsza styczność z Rafałem Kosikiem i jestem pod wrażeniem! Rzeczywiście czasem daje się odczuć, że to autor popularnej serii młodzieżowej, ale w niczym to nie przeszkadza. Wyborny pomysł, historia i i jej zwieńczenie wykręcające wyobraźnię w wir fraktalny:):). Obok mistrza Lema, Dukaja, Dicka, Kosik trafił na priorytetową listę nadrabiania zaległości w SF.

Bardzo nierówna - chwilami genialna, chwilami nieporywająca - zatem niestety średnia - średnia.

Tym razem to się chyba Kosik sam ze sobą pogubił.Czy to dla dzieci czy dla dorosłych?

Książka zaczyna się dobrze i dość dobrze trzyma poziom do końca, z wyjątkiem może fragmentu z zamkiem, który jest dziwny - co samo brzmi dziwnie w kontekście tej dziwnej książki. Skończyć można było lepiej, ale i tak zakończenie lepsze nić w Mass Effect 3 (szacunek dla tych którzy załapali;))
Jedyny problem jaki mam z książką jest trochę taki jak czasami u Lema i innych...

Ojojoj.

Zawsze lekko wybija mnie z mojej bańki samozadowolenia sytuacja, w której moje odczucia wobec dzieła kultury znacząco rozmijają się z opinią większości. Tak jest w przypadku "Verticala".

Bardzo trudno było mi skończyć tę książkę, ale jedno muszę autorowi przyznać - potrafił na tyle sprawnie zarzucić na początku haczyk, że chciałam się dowiedzieć do czego to...

"Tak jak człowiek - może wytrzymać tylko określoną ilość rozstań. Nie wiem, skąd przyszła mi do głowy ta myśl."

Super pomysł na budowę świata. Autor nie ustrzegł się błędów logicznych, ale książka jest na tyle ciekawa, że można mu te błędy wybaczyć .

Świat po kwantowej katastrofie, której sprawca i przyczyna nie są znane, a może po prostu nie istnieją. Wszystko tutaj jest poprzewracane do góry nogami, a następnie pomieszane niczym groch z kapustą łącznie z przestrzenią, czasem, materią, grawitacją czy też rozwojem społecznym i technicznym zamieszkujących tę rzeczywistość społeczeństw. Jednak wszystkie ludzkie cechy i...

"Co robi Kościół Zaufania? Obiecuje nagrodę za właściwe życie, ale odbiór nagrody ma nastąpić już po śmierci. Sprytne, bo absolutnie niesprawdzalne. Nikt nie zgłosi reklamacji. A tak naprawdę otrzymać po śmierci Łaskę Jasności może tylko człowiek doskonale niewierzący, bo tylko jego prawe uczynki płyną ze szlachetnych, bezinteresownych pobudek, a nie ze strachu przed...

Dyskusje

• Fantastyka