Polki na tronach Europy

Iwona Kienzler Wydawnictwo: Bellona Cykl: Historia z alkowy (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
2014-05-22
2014-01-01
Bellona
Biografie i autobiografie Historia Polski Historia powszechna
Historia z alkowy (tom 1)
biografia, autobiografia, pamiętnik
2014-05-22
Biografie i autobiografie Historia Polski Historia powszechna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Interesująca pozycja, choć pewnie prawdziwi pasjonaci historii nie byliby zachwyceni. Mnie odpowiada. Doskonałe źródło ciekawostek, którymi mogę "błysnąć" przed koleżankami oglądającymi "Koronę królów" ;)

Czyta się jak podręcznik szkolny...

Sympatyczna lektura na leniwe popołudnie:)

Przyjemnie się czyta, nie jest zbyt skomplikowana. Ciekawa lektura. Polecam.

2031

No... Cóż... Hym... Fakt faktem jest tam duża wzmianka o kobietach, ale czytając to miałam wrażenie jakbym jednak czytała biografię królów, a przypadkiem napomknięto o ich matkach. Raczej mało odkrywczych nazwisk, większość już słyszałam, a tych co nie słyszałam, nie były zbytnio interesujące. Lektura na dobry początek, znawcy będą zawiedzeni.

Miła w lekturze, ale nie porywająca. Ciekawie przeczytać, aczkolwiek nie będzie tam nic odkrywczego. Niestety zdarzają się błędy w datach.

Interesująca pozycja - którą w dodatku czyta się łatwo i przyjemnie - o kobietach, którym poświęca się zbyt mało miejsca, choć niejedna z nich odegrała ogromną role w historii Polski i świata. W pracy pani Kienzler zabrakło mi kilku postaci.

Jestem nałogowcem. Jak pewnie większość z uczestników tego portalu mam ogromną potrzebę czytania i ograniczone możliwości czasowe.
Dzień muszę zacząć od lektury chociaż kilku stron dlatego opracowałam sobie taki plan dnia który umożliwia mi tę przyjemność.
Mam w zwyczaju przyjeżdżać do pracy 15-20 minut przed wszystkimi i pijąc poranna kawę mam chwilę aby pochłonąć jakiś...

Przeczytałam i przeczytam następne tomy z myślą o moich dzieciach,bo nie ma to jak przedstawiać historię od strony zwyczajnych, ludzkich uczuć. Podobała mi się ta książka i język w jakim została napisana. A czemu 5 gwiazdek, chyba dlatego, że przedstawiała tylko fakty, czyli dlatego, że spełniła swoją rolę.

Polecam wszystkim !

• Historia