5 języków miłości

poradniki
2014-01-01
Jakub Czernik
miłość małżeństwo rodzina mąż żona poradnik związki

O 5 językach miłości dowiedziałam się zaledwie 3 miesiące temu, kiedy to moje relacje z córką z dnia na dzień pogarszały się, a ja obwiniałam się i popadałam w stan apatii. Najpierw znalazłam pomoc w filmach na yt. Wybrałam się do psychologa, a nie dawno przeczytałam książkę Garego Chapmana, który napisał kilka książek o językach miłości. Ta którą pożyczyła mi koleżanka...

Przełomowa w moim życiu, mimo, że do małżeństwa mi jeszcze daleko. Polecam serdecznie, tego nie uczą w szkołach - a szkoda ;)

Książkę przeczytałam dzięki Dominikowi Juszczykowi, który polecił ją do pracy z talentem Gallupa "Bliskość". „Profilowanie 5 języków miłości pomoże ci się dowiedzieć, który język miłości na pewno jest twoim językiem - czy są to wyrażenia afirmatywne, dobry czas, przyjmowanie podarunków, drobne przysługi czy dotyk”. Pozycja obowiązkowa dla każdej pary, także dla singli...

Jedna z książek z kategorii: "koniecznie do przeczytania dla każdego". Pomaga zrozumieć różne nasze frustracje nie tylko w związkach, ale i we wszystkich relacjach, rozwijać się i lepiej komunikować.

Genialna w swej prostocie książka, którą bardzo lekko się czyta. Zawarte tu lekcje dotyczące miłości zmieniają sposób patrzenia na relacje damsko-meskie i pomagają lepiej zrozumieć partnera. Prawie każdy rozdział kończy się zestawem prostych ćwiczeń, które umożliwiają natychmiastowe zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Książka opisująca sposoby, w jakie my i inni wyrażamy miłość, czyli jak możemy czuć się kochani. Koncepcja języków miłości powinna być uczona każdego człowieka! Przedstawiona w bardzo prosty i praktyczny sposób.

Prosta i mądra książka. Warto ją czasem odświeżyć, w zależności od stażu swojego małżeństwa. Przydatne wskazówki, zero-jedynkowe, ale pomagające uporządkować głowę i relacje.

Książka prezentuje koncepcję 5 głównych sposobów na wyrażanie miłości, z czego każda osoba posiada swój preferowany sposób. Ignorowanie indywidualnego języka miłości stanowi źródło problemów, zaś odkrycie i uwzględnianie go może znacząco poprawić komfort życia. Jednym zdaniem jest to prosta idea, która wiele rozjaśnia. Sam poradnik bardzo lekko się czyta.

Ząb czasu, który...

Ciekawa książka pozwalająca zastanowić się nad naszym związkiem. Znajdziemy w niej wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz nauczymy się dużo nowych rzeczy które tyczą się kreowania przyszłości z drugą osobą. Osobiście gorąco polecam dla młodych oraz starszych par.

Na półkach: , , , ,

Lektura obowiązkowa dla wszystkich. Singli i w związku. Zakochanych niedawno i w wieloletnich małżeństwach. Nie warto czekać, aż płomień namiętności zacznie gasnąć. Już teraz dowiedz się, jak mówić językiem miłości swojego partnera i oszczędź sobie wielu rozczarowań. Czytając tę książkę od razu miałam wrażenie: "To jest to! Właśnie tak się czuję, właśnie tego mi...

Dyskusje

• 2020