5 języków miłości

Esprit
2014-01-01
2004-01-01
Jakub Czernik
miłość małżeństwo rodzina mąż żona poradnik związki

Okładka książki Pięć dziecięcych języków miłości Ross Campbell, Gary Chapman
Ocena 4,5
Pięć dziecięcy... Ross Campbell, Gary...
Okładka książki Kiedy przepraszam to za mało Gary Chapman, Jennifer Thomas
Ocena 5,3
Kiedy przepras... Gary Chapman, Jenni...

Rzadko polecam poradniki, ale ten warto przeczytać. Nie będę powielać innych opinii, gdyż w większości zgadzam się z nimi. Niewielka inwestycja w tę książkę a ona pomoże nam nie tylko w małżeństwie.

Miłość nigdy nie będzie zjawiskiem banalnym i do końca pojętym dla człowieka. Każdy szuka tego idealnego przepisu żeby wszystko było tak pięknie i kolorowo jak w ulubionych filmach czy serialach, a chodzi tylko o to, że reżyser wybiera co pokazać na ekranie a w życiu widzimy też kulisy, gdzie się chowa wiele pracy nad sobą i związkiem.
“5 języków miłości” na pewno nie jest jedynym sposobem na trwały, zdrowy i długoletni związek, ale jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wspominanych, przynajmniej w moim otoczeniu. Gary Chapman w bardzo łatwy i przystępny sposób przedstawia 5 języków, w których mówi miłość. Wystarczy tylko pojąć, który jest twój, a który twojego partnera i w nim mówić, co będzie prostą drogą do eliminowania kłótni bez powodu i stworzenia jeszcze głębszej więzi. Nie znalazłam dla siebie niczego, o czym wcześniej nie wiedziałam, to są takie proste, codzienne rzeczy, o których się wie na co dzień, ale jednak gdy cała informacja jest zwięźle zebrana w jednym miejscu, automatycznie chce się nie tylko znać teorię, ale i wypróbować ją w praktyce. Przykłady opisane w tej książce, pokazują, że wszystko działa i nawet związek, który trwa ponad 20 lat otrzymuje drugą szansę gdy są w tym zainteresowani obie strony. Człowiek nie może wybrać w kim się zauroczy, to się po prostu dzieje i motylki lecą w świat, a miłość jest wyborem. Wyborem, który jest w pełni pod naszą kontrolą. Swoje przemyślenia zakończę życzeniami podejmowania prawidłowych wyborów, nie zważając na wcześniej popełnione błędy, myślę, że po coś jednak są lub byli potrzebni, bo gdyby nie, to tak by się nie stało, wszechświat by na to nie pozwolił.

“5 języków miłości” na pewno nie jest...

Wyróżnienie pięciu języków miłości jest trafne i pomocne w jej okazywaniu. Jednak myśle ze zazwyczaj mamy kilka języków i trzeba się trochę nagimnastykować.

Myślę, że ta książka to coś, co każdy powinien przeczytać. Nie tylko osoby w małżeństwie, lecz każdy, aby dowiedzieć się też czegoś o sobie. To zaskakujące jaki tak, można by rzec, prosta teoria może mieć wpływ na związki. Książka łatwa w rozumieniu i szybko się czyta. Zdecydowanie polecam.

Miłość.
Dla jednych to czułe spojrzenie o poranku, przypadkowe muśnięcie dłoni czy miłe słowo.
Dla każdego z nas to uczucie może przejawiać się w inny sposób.
Wszyscy mamy swój język miłości - różni się on jednak jego " dialektem".

Książka " 5 języków miłości" pomaga nam zrozumieć, że kluczem do udanego związku jest poznanie języka partnera/partnerki.
Czy czułość przejawia się w codziennych , drobnych gestach czy są to miłe podarunki ? A może ważniejsze dla Twojego partnera jest wspólne spędzanie czasu i rozmowa?
Jesteśmy różni ale wszyscy chcemy kochać i czuć się kochanymi.

Jestem oczarowana tą pozycją. W prosty sposób tłumaczy nam różnice i podaje rozwiązania, dzięki którym łatwiej wdrożyć zmiany a co za tym idzie - poprawić jakość i sposób komunikacji w związku.
Nie ma złotej recepty, jednej rady dla wszystkich ale najważniejsze jest to , by starać się mówić językiem ukochanej osoby.
Kto podejmie próbę zrozumienia swojego partnera ? A może sam nie jesteś do końca pewny/pewna jaki jest Twój język miłości ?
Sięgnij po książkę i się przekonaj !

Polecam każdemu, czyta się lekko i przyjemnie.
Książkę oceniam na mocne 8.5 !

Miłość.
Dla każdego z nas to uczucie może przejawiać się w inny sposób.
Wszyscy mamy swój język miłości - różni się on jednak jego " dialektem".

Czy czułość...

Super książka. Bardzo przystępna i szybko się ją czyta. Pomogła mi zrozumieć czemu czasami mogę czuć się niekochana i w jaki sposób to zmienić. Polecam wszystkim - nie tylko małżeństwom.

#856 - 5 języków miłości - Gary Chapman - Wydawnictwo Esprit
#6/52/2022

Książka ma 232 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 11.10.2018 roku.

Czyta się tą książkę szybko i przyjemnie. Dawno nie spotkałam tak dobrego poradnika, który pomógłby mi odkryć tak dużo prawdy o samej sobie.

Znajdziecie tutaj dużo wartościowej wiedzy, opartej na historiach autora z jego pracy.

Dzięki tej książce odkryłam swój własny język miłości, oraz wiem jak rozpoznać język miłości drugiej osoby.

Warto ją przeczytać na każdym etapie życia - przed związkiem, w związku, po związku, jeśli tylko masz potrzebę zmiany w swoim życiu.

"Potrzeba bycia kochanym jest podstawową potrzebą emocjonalną każdego człowieka."

Dzięki autorowi macie szansę poznać samych siebie, oraz inne ważne dla Was osoby.

Polecam sprawdzić, który język sprawi, że będziecie kochani i dacie miłość drugiej osobie, ale taką, jakiej ona naprawdę potrzebuje.

"Jak mamy mówić swoimi językami miłości, jeśli przepełnia nas ból, złość i żal z powodu błędów popełnionych w przeszłości?"

#856 - 5 języków miłości - Gary Chapman - Wydawnictwo Esprit
#6/52/2022

Książka ma 232 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 11.10.2018 roku.

Jest to instrukcja obsługi języków miłości u drugiego człowieka. Można też rozeznać, który język miłości jest twój.

Autor przedstawia tutaj bardzo prostą koncepcję. Szybko można ją pojąć i wprowadzić w życie -z tym jednak już jest trudniej, bo potrzeba miłości czyli działania dla drugiej strony nie koniecznie kiedy ma się ochotę. Jednak znając języki miłości bardzo szybko można wnieść relacje na wyższy poziom.
Genialna w swej prostocie.
Polecam.

Genialna w swej prostocie.
Polecam.

Uważam że to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce poprawić komunikację w relacjach. Autor pokazuje na fajnych przykładach, jak na różne sposoby komunikujemy swoje uczucia, co nie jest jednoznaczne z tym, że wszyscy robimy to w taki sam sposób. Książka lekka, napisana zrozumiałym językiem.