5 języków miłości

Esprit
2014-01-01
2004-01-01
Jakub Czernik
miłość małżeństwo rodzina mąż żona poradnik związki

Patronaty LC

Okładka książki Pięć dziecięcych języków miłości Ross Campbell, Gary Chapman
Ocena 5,3
Pięć dziecięcy... Ross Campbell, Gary...
Okładka książki Kiedy przepraszam to za mało Gary Chapman, Jennifer Thomas
Ocena 5,3
Kiedy przepras... Gary Chapman, Jenni...

Mogą Ciebie zainteresować

Kto by się spodziewał, że ta pozycja może być tak ważną. Myślę, że przyda się każdemu, kto chciałby przede wszystkim bardziej poznać i zrozumieć samego siebie - zdecydowanie ułatwia to później życie we dwoje :)

Długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Po części chyba dlatego, że okładka nasuwa skojarzenie do tanich romansów. A po drugie dlatego, że zawsze z dużą rezerwą podchodzę do książek (a już poradników zwłaszcza), które "sprzedały się w milionach egzemplarzy". A tu proszę. Bardzo zgrabnym językiem ujęta bardzo wartościowa teoria. I, jak rzadko kiedy, naprawdę wierzę autorowi. Jestem przekonana, że wielu, wielu rozwodów można byłoby uniknąć, gdyby ludzie w odpowiednim momencie zetknęli się z treściami z tej publikacji.

Teoria Chapmana zakłada, że istnieje 5 sposobów okazywania i przyjmowania miłości. Posługiwanie się językiem małżonka pozwala sprawić, że czuje się on bardziej kochany. Książka dla każdego będącego w związku, nie tylko dla małżeństw w kryzysie.

Książka pozwala dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy o sobie i o partnerze.

Książka pozwala dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy o sobie i o partnerze.

Nie zachęciła mnie ani okładka, ani opis (bo nigdy nie sądziłem, że muszę nad sobą pracować w kontekście małżeństwa :/), ale słuchając fragmentu rozdziału w audioinspiracjach Tomasza Kućmy kupiłem książkę i polecam każdemu.

Poznanie języków miłości pomaga nie tylko w zrozumieniu małżonka, ale również dzieci a ja przekładam to teraz na relacje w zespole w pracy.

“5 języków miłości” w testach mamy kilka pytań które klasyfikują nas w pewne grupy które określają nasze potrzeby “Wyrażenia afirmatywne, Dobry czas, Przyjmowanie podarunków, Drobne przysługi, Dotyk”. W mediach społecznościowych istnieją szeroki opisy tego jak ten system pomógł osobą zrozumieć czym jest miłości. Całości ->

“5 języków miłości” w testach mamy kilka pytań które klasyfikują nas w pewne grupy które określają nasze potrzeby “Wyrażenia afirmatywne, Dobry czas, Przyjmowanie podarunków, Drobne przysługi, Dotyk”. W mediach społecznościowych istnieją szeroki opisy tego jak ten system pomógł osobą zrozumieć czym jest miłości. Całości...

Nie przepadam za czytaniem poradnikow, ten jednak pochłonęłam w dwa wieczory. Autor przedstawia wszystko w sposób bardzo konkretny, dzięki czemu z łatwością można to odnieść do własnego życia. Warto przeczytać nawet jeśli nie jest się w małżeństwie :)

Szukając w domowej biblioteczce czegoś do poczytania, natknęłam się na ten poradnik. Podeszłam do niego z dystansem licząc, że po dwóch rozdziałach odłożę na półkę.
A tutaj takie ZASKOCZENIE! Wciągnęłam się bez reszty. Znakomicie napisany, obrazowy z interesującymi przykładami, napisany praktycznym językiem, ciekawy i prawdziwy. Uważam, że powinien być przeznaczony nie tylko dla małżeństw, ale dla wszystkich, którzy budują relacje z drugim człowiekiem. Jestem oczarowana tą pozycją; genialna w swojej prostocie. Szczerze polecam ;)

Dużo wiedzy która może pomóc małżeństwom i związkom w kryzysach. Warto przeczytać żeby mieć świadomość co można zmienić na lepsze dla swojego związku

Bardzo przydatny poradnik w kwestii relacji (nie tylko małżeńskich ale i rodzinnych, przyjacielskich). Przeczytany ze zrozumieniem i zaangażowaniem zdecydowanie poprawia jakość relacji.