5 języków miłości

Esprit
2014-01-01
2004-01-01
Jakub Czernik
miłość małżeństwo rodzina mąż żona poradnik związki

Okładka książki Pięć dziecięcych języków miłości Ross Campbell, Gary Chapman
Ocena 4,5
Pięć dziecięcy... Ross Campbell, Gary...
Okładka książki Kiedy przepraszam to za mało Gary Chapman, Jennifer Thomas
Ocena 5,3
Kiedy przepras... Gary Chapman, Jenni...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Nie przepadam za czytaniem poradnikow, ten jednak pochłonęłam w dwa wieczory. Autor przedstawia wszystko w sposób bardzo konkretny, dzięki czemu z łatwością można to odnieść do własnego życia. Warto przeczytać nawet jeśli nie jest się w małżeństwie :)

Szukając w domowej biblioteczce czegoś do poczytania, natknęłam się na ten poradnik. Podeszłam do niego z dystansem licząc, że po dwóch rozdziałach odłożę na półkę.
A tutaj takie ZASKOCZENIE! Wciągnęłam się bez reszty. Znakomicie napisany, obrazowy z interesującymi przykładami, napisany praktycznym językiem, ciekawy i prawdziwy. Uważam, że powinien być przeznaczony nie tylko dla małżeństw, ale dla wszystkich, którzy budują relacje z drugim człowiekiem. Jestem oczarowana tą pozycją; genialna w swojej prostocie. Szczerze polecam ;)

Dużo wiedzy która może pomóc małżeństwom i związkom w kryzysach. Warto przeczytać żeby mieć świadomość co można zmienić na lepsze dla swojego związku

Bardzo przydatny poradnik w kwestii relacji (nie tylko małżeńskich ale i rodzinnych, przyjacielskich). Przeczytany ze zrozumieniem i zaangażowaniem zdecydowanie poprawia jakość relacji.

Ciekawe podejście do relacji, zwrócenie uwagi jak ważne jest wyrażanie miłości dla drugiej osoby

Myślałam, że to kolejny poradnik, który przeczytam i zbyt wiele to nie zmieni w moim życiu,a jednak pozytywnie się zaskoczyłam! Zrozumiałam skąd czasem są różnice w naszym małżeństwie i jak to naprawić. Niby oczywiste rzeczy, a dopiero po lekturze tej książki je pojęłam.
Polecam każdemu małżeństwu i związkowi.

Polecam każdemu małżeństwu i związkowi.

Jest to pierwszy poradnik, z jakim miałam doczynienia i uważam, że tytuł jest błędny ;) Jest to poradnik, który powinno się przerabiać w szkole, na wychowaniu do życia w rodzinie (jak chodziłam do szkoły, to jeszcze był taki przedmiot). Uważam, że jest on przeznaczony nie tylko dla małżeństw, ale także dla wszystkich innych ludzi, którzy chcą świadomie budować relacje z innymi, dla ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą w związki. Myślę, że pomógłby on uniknąć wielu złamanych serc, albo chociaż uświadomić młodych, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Nie trzebaby później szukać winy w sobie, albo wyrzucać, dlaczego doszło do rozstania. Gorąco polecam.

Książka opisująca koncepcję 5 języków miłości napisana jest prostym i zrozumiałym językiem.

Będąc na co dzień w relacjach z ludźmi, często sami nie potrafimy określić czego nam brakuje lub w jaki sposób chcemy być traktowani. Uważam, że koncepcja Garego Chapmana może być trafna i pomóc czytelnikom zidentyfikować ich własne potrzeby oraz wymagać ich od bliskich.

Autor zwraca też uwagę na to jak się zmieniamy, gdy nasze emocjonalne potrzeby są spełnione - myślę, że to bardzo istotne, by mieć tego świadomość.

Czytając tą książkę już planowałam, że przekażę ją także mojemu chłopakowi, bratu oraz rodzicom.
Myślę, że ta lektura pomaga czytelnikom w świadomym okazywaniu i przyjmowaniu miłości.

Autor...

Uważam że " 5 języków miłości" to bardzo dobra pozycja- praktyczna, napisana lekkim językiem ;) Myślę, że może pomóc ocalić niejedno małżeństwo. Polecam

Książka ogółem fajnie pokazuje, że każdy z nas ma inny sposób, który działa na nas, by czuć się kochanym i jak to okazywać :) polecam.