5 języków miłości

Esprit
2014-01-01
2014-01-01
Jakub Czernik
miłość małżeństwo rodzina mąż żona poradnik związki

Napisana bardzo w fajny sposób, podaję dużo przykładów jednak samą treścią jestem zawiedziona. Na siłę kreowana na jedyne odpowiedzi na sukces i sposób dbania i ratowania małżeństwa. Sam autor bardzo zuchwale jak na mój gust chce mi na siłę wpoić ze mam tutaj odpowiedź na wszystko. Niestety kilka schematów w postaci tytułowych języków nie sprawi że historia każdego małżeństwa sie wpasuje tutaj w coś. Mi nie dala ta książka nadzieję na uratowanie mojego małżeństwa, czasami lepiej odpuścić jeśli rzeczywiście jest pustka,brak miłości i jest to spowodowane ani zdrada ani żadnymi czynnikami które wg autora muszą zawsze wystąpić. Cena też wygórowana

Macie problemy z mężem/żoną czy przyjacielem/przyjaciółką? Nie wiedzie jak się dogadać? Nie wiecie jak zrozumieć drugą osobę? Oto książka, która od ponad 20 lat wspiera małżeństwa i nie tylko.

" 5 języków miłości " jest naprawdę bardzo wartościowym drogowskazem dla osób, które maja w sercu chęć i siły, aby pracować nad sobą. Chcą zrozumieć inne osoby, niezależnie od ich relacji.

Więzy: " mąż – żona", " chłopak- dziewczyna ", ‘’kolega- kolega ", " mama - córka ", wnuk - babcia " itp. to tylko niektóre schematy i relacje łączące ludzi. Książka uczy nie tylko jak żyć w małżeństwie, lecz jak pielęgnować stosunki z innymi osobami.

Watro ten sam egzemplarz przeczytać wielokrotnie, aby utrwalić informacje w niej zawarte. Idąc wskazówkami wskazanymi w tekście można swoje życie uczynić piękniejszym i łatwiejszym. Jest wiele wątków godnych poddania głębszej analizie.

Książkę czyta się ekspresowo i z wielkim zainteresowaniem. Na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora, bo można dowiedzieć się wielu wartościowych rzeczy.

Nie ważne, czy jesteś już z związku małżeńskim, czy dopiero miesiąc ze swoim nowo poznanym partnerem.
Obowiązkowa pozycja dla każdego jeżeli chodzi o budowanie relacji.
Przyjemnie się czyta, nie brakuje przykładów i obszernych wyjaśnień.

Obowiązkowa pozycja dla każdego jeżeli chodzi o budowanie relacji.
Przyjemnie się czyta, nie brakuje przykładów i obszernych wyjaśnień.

Niby treść oczywista, a jednak tak odkrywcza i przydatna. Polecam - nie tylko parom, ale i singlom, bo dzięki niej można lepiej poznać samego siebie.

Wartościowa, rzetelnie opracowana książka, która tłumaczy, w jaki sposób ludzie okazują sobie uczucia (niekoniecznie w relacjach romantycznych, ale i wobec rodziców czy przyjaciół) i co sprawia, że czasami nie rozumieją swoich intencji i mają poczucie, że ich świetny związek kompletnie się rozleciał i nie ma już jak go poskładać.

Autor przywołał przykłady wielu par, w których partnerzy nie rozumieli swoich oczekiwań, a to prowadziło do coraz większego bólu i wywołanych przez niego frustracji i złośliwości.

Myślę, że warto ją przeczytać. Ja sama wiele dowiedziałam się o sobie czy o błędach popełnianych kiedyś w związkach. Dobra pozycja.

Autor przywołał przykłady wielu par, w...

Książka wskazuje na to, ile pracy wymaga stworzenie dobrej relacji poprzez wsłuchiwanie się w głos drugiego, zamiast zapatrzenie się tylko w swoje potrzeby.

Książka jest lekko napisana. Warto do niej zajrzeć i przeczytać ją, pomimo, że zawiera ona jedynie ułamek problemów (i rozwiązań poprzez języki miłości) małżeńskich.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie, swojego partnera czy bliskich. Poznać język miłości to jak włożyć okulary do czytania, wszystko staje się wyraźniejsze i przez to prostsze. Łatwiej zrobić komuś przyjemność, łatwiej też zrozumieć o co NAM chodzi ;) Ocena tylko 6 ponieważ uważam, że książka powinna dać sporo więcej niż mogę wyczytać w internecie.

i przeczytałem, a raczej przeleciałem po treści , i wiem że u mnie dotyk i ok . i tyle. zycia mi to nie zmieniło ale jest ok. śmieszy mnie stwierdzenie -- zbiornik miłości. według mnie niefortunne tłumaczenie

Książka krótka, rzeczowa i bardzo przydatna. Otwiera oczy na to ile pracy wymaga związek. Podobało mi się przede wszystkim uwypuklenie różnic w komunikacji i potrzebach. Fajnie, że pomagasz w domu, ale ja chcę z Tobą spędzać czas, wtedy czuję się kochana. Tu jest dla mnie clue - co sprawia, że czujemy się kochani? Cała koncepcja zbiornika miłości dla mnie prosta i przemawiająca.

Mały minus za perfekcjonizm, jaki tragiczny nie byłby przypadek to mówienie odpowiednim językiem miłości zawsze zadziała. W szczególności nie przypadł mi do gustu ostatni przypadek gdzie obrażana, odtrącana kobieta miała stawać na głowie żeby odmienić męża. W cholerę z nim. Nie każde małżeństwo da się, i powinno, ratować.

Koniec końców dla mnie bardzo przydatna. Znacząco wpłynie na jakość relacji i świadomość potrzeb drugiej osoby.

Na codzień nie sięgam po poradniki, ale ten dostałam w prezencie ślubnym. Powiem Wam, że jest to świetna książka! Dobra na każdym etapie małżeństwa: w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Autor w krótki, ale rzeczowy sposób przedstawił 5 języków miłości i jaką rolę odgrywają we wspólnymżyciu. Dobrze jest się nauczyć swojego języka miłości, aby dać jasny przekaz swojej drugiej połówce, czego od niej oczekujemy. Tak samo powinniśmy odkryć, jakie potrzeby ma nasz partner/partnerka. Ważne, abyśmy czuli się kochani, a nasz zbiornik miłości był pełen.

W książce znajdziemy historie różnych par i na ich przykładzie opisane zostały języki miłości. Autor zamieścił również najczęściej zadawane pytania i to co kluczowe i może być pomocne: test dopasowujący język miłości do nas.

• Psychologia
  • Poradniki