Pozytywna dyscyplina

Jane Nelsen Wydawnictwo: CoJaNaTo poradniki dla rodziców
Positive Discipline
poradniki dla rodziców
2016-03-07
Anna Czechowska
wychowanie pedagogika dyscyplina rodzina dzieci

To jak traktujemy nasze dzieci ma zbyt wielki wpływ na ich przyszle życie, warto więc choć przejrzeć tę pozycję i zastanowić się nad naszym dotychczasowym podejściem do "wychowania".

Książka mówi o normalnych, codziennych problemach rodziców w wychowywaniu dzieci i pokazuje, że można w inny sposób spojrzeć na daną sytuację - bez nerwów i stresu. Dużo pomocnych informacji i rad. Teraz najtrudniejsze zadanie - wiedzę zdobytą z tej książki przełożyć na życie.

Dobra książka dla rodziców, którzy szukają sposobu by zrozumieć i współpracować ze swoimi dziećmi. Książka pomaga zrozumieć tok postępowania i rozumowania naszych dzieci, niektóre zdania są jak magia. Polecam każdemu kto ma dzieci, szczególnie takie dzieci które są buntownicze, głośne, zawsze mają swoje zdanie.

Lektura obowiązkowa każdego świadomego rodzica.

Świetna. Niby proste oczywistości, o których jednak zapominamy. Każdy rodzic/ wychowawca powinien przeczytać. Polecam!

warto przeczytać, bardzo przystępna książka. Wiele pomysłów na rozwiązanie problemów wychowawczych.

Powinna być lektura dla rodziców obowiązkową. Otwiera oczy i werbalizują to co oczywiste a jednak wypowiedziane daje do myślenia. Podstawową zasadą jest zaprzeczenie faktu, ze aby dziecku było lepiej najpierw powinnismy je ukarać. Podaje dużo przykładów, nie tylko suchą teorię. Według mnie ksiazka godna polecenia

Świetna pozycja o tym, jak bez krzyku, kar i przemocy wychowywać dzieci, traktujac je z szacunkiem i pamiętając o tym, że mimo iż mały, to przede wszystkim jest człowiek...

Pierwsze sto stron dość nudne ale tylko z pozoru - ponieważ czytając kolejne strony uświadamiamy sobie jak ważny był ten wstęp.
Dlatego polecam czytać tę książkę zgodnie z zasadą im wolniej tym lepiej i robić stosowne przerwy, które pozwolą na przemyślenie przeczytanego materiału. Świetna pozycja dla nauczycieli jak i rodziców.

Na "Pozytywną dyscyplinę" trafiłam przypadkiem, a potem zaczęło się robić wokół niej głośno. Są szkoły, które według tej metody pracują, grupy edukacyjne dla rodziców, szkolenia. Sama książka daje sfrustrowanym rodzicom nieinwazyjne, bezprzemocowe narzędzia do porozumienia z dzieckiem. Wiele jest w niej elementów wspólnych z Gordonem czy NVC, ale...
Ta metoda razi...

• 2018