rozwiń zwiń

biznes, finanse
Rowińska Business Coaching
2019-03-10
2013-01-01
business coaching poradnik dla kobiet

Dla mnie to niestety nic odkrywczego. Książka zawiera jednak wiele ciekawych informacji dla osób mających wątpliwości jak poradzić sobie w życiu. Książka skierowana jest do kobiet, ale panowie bez problemu mogą z niej skorzystać. Nie ma tam twierdzenia, (co bardzo cenię) że jedna z płci jest lepsza od drugiej. Obie są tak samo dobre i to tyko od jednostki zależy jak będzie jej życie wyglądało.

Gdybym ta książka istniała 30 lat temu, gdy ja miałam 20 lat, i gdybym ją wówczas przeczytała, pewnie dzisiaj byłabym niezwykle bogatą kobietą.Ta książka, w ogóle Pani Kamila Rowińska, postawiła moje myślenie o finansach i zarządzaniu na właściwej pozycji.
Do tej pory unikałam tych tematów jak "diabeł święconej wody", gdyż nie czułam się dość mocna w kwestii finansów i zarządzania. Książka, "Kobieta niezależna", umocniła mnie w przekonaniu, że konsekwentne podążanie do celu oraz samodyscyplina i mądre zarządzanie sobą umożliwia każdej osobie tak postępującej realizowanie swojego życia według swoich marzeń i wartości.Gorąco polecam!

Kto nie zna Kamili Rowińskiej?

Ja mialam styczność z jej osobą podczas swoich szkoleń w firmie kosmetycznej. To właśnie tam Kamila rozpoczynała swój biznesowy świat.

Książkę planowałam przeczytać juz bardzo dawno. Tym razem udało mi się zdobyć książkę w bibliotece i w końcu przyszedł jej czas.

Mnóstwo inspirujących cytatów, wskazówek i porad na temat codzienności kobiet. Uważam, że warto przeczytać jeśli uważasz, że warto coś zmienić w swoim życiu. Nie tylko na drodze biznesowej, ale I w każdej innej dziedzinie życia.

A Ty jakie książki inspirujących kobiet polecasz?

Kto nie zna Kamili Rowińskiej?

Mnóstwo inspirujących cytatów, wskazówek i porad na temat codzienności...

Kamila Rowińska „Kobieta niezależna”

➡️ „Kobiety sukcesu inwestują w swoją wiedzę. Nie znają się jedynie na modzie, celebrytach i sposobach na upieczenie najpyszniejszej z szarlotek.”
➡️ „Nie narzekaj, że masz pod górkę, kiedy wspinasz się na sam szczyt.”
➡️ „Bogatych ludzi traktuje się jak złodziei albo tych, którym się udało. Tymczasem większość bogatych ludzi (…) bardzo dużo pracowała na swój status, jest oszczędna i to co ma, zawdzięcza wyłącznie sobie.”
➡️ „Biedni ludzie liczą każdą złotówkę, a bogaci liczą każdy grosz.”

Książkę Kamili Rowińskiej powinny przeczytać przede wszystkim młode dziewczyny wchodzące w dorosłość, szukające lub rozpoczynające pierwszą pracę, zakładające rodziny. Dlaczego?
✅ by świadomie budowały swoją pewność siebie i niezależność, nie tylko finansową,
✅ by nie popełniły błędu innych kobiet, uzależnionych finansowo od swych mężów / partnerów,
✅ by racjonalnie gospodarowały budżetem, niezależnie od tego jak wielki on jest,
✅ by wyznaczyły cele w sowim życiu i konsekwentnie dążyły do ich realizacji,
✅ by spróbowały zrealizować coś, co innym wydaje się niemożliwe.

Jestem kobietą niezależną, przynajmniej takie mam przekonanie.
Ciekawa dla mnie była część książki, która mówiła o impulsywnych zakupach i próbie ich odłożenia w czasie. Danie sobie czasu na sprawdzenie czy faktycznie dany przedmiot / usługa jest dla nas potrzebna po 30 dniach, może być bardzo dobrym sprawdzianem. Chętnie wykonam to ćwiczenie.

Pani Kamilo, chętnie przeczytam kolejną Pani publikację.

Zapraszam Cię na mój profil na Instagramie: w_roli_glownej_ksiazka

Kamila Rowińska „Kobieta niezależna”

➡️ „Nie narzekaj, że masz pod górkę, kiedy wspinasz się na sam szczyt.”

Kolejny poradnik jakich wiele na rynku, ale zawiera sporo praktycznych i życiowych porad.

Kamila Rowińska dzieli się z nami swoimi doświadczeniami na temat początków w biznesie: '' zaczynałam swoją karierę bez pieniędzy, zaplecza wsparcia w kimkolwiek. Jedyne co miałam, to swoje nieśmiałe marzenia o tym, aby wieść lepsze życie".

Interesująca jest zamieszczona klasyfikacja najważniejszych domowych wydatków. Autorka opowiada się za minimalizmem, tłumaczy dlaczego nie warto gromadzić zbędnych przedmiotów i radzi jak zagospodarować własną przestrzeń.

Lektura jest całkiem przyjemna w odbiorze, na końcu poznajemy sylwetki kobiet sukcesu.

Co jeszcze wyróżnia ''Kobietę niezależną'' na tle innych tego typu publikacji? Głównie brak moralizatorstwa pani Rowińskiej, która nie ma potrzeby wymądrzania się na każdy temat. Bizneswoman nie daje tanich, gotowych recept, a jeśli już, to pisze o tym co się sprawdziło w jej przypadku.

Warto przeczytać.

Interesująca jest zamieszczona...

"Kobieta niezależna" Kamili Rowińskiej to przewodnik dla kobiet, które chcą pogodzić swoje życie zawodowe z prywatnym, pogodzić rolę matki i partnerki z rolą bizneswoman. Oprócz rad autorki, pojawiają się także wywiady z innymi kobietami szeroko pojętego sukcesu, które dorzucają swoje rady. Czyta się szybko i przyjemnie, a proponowane rozwiązania są do wprowadzenia "od ręki". Jeszcze ich nie wprowadziłam, ale już wiem, że z kilku na pewno skorzystam. Przeczytać powinna każda kobieta.

Ciekawa książka wzmacniająca psychicznie kobiety, które chcą coś w swoim życiu osiągnąć. Dla mnie najbardziej interesująca końcówka, którą pokazuje rozpisanie domowego budżetu oraz dysponowanie gotówka firmową.

Bardzo motywująca książką. Po jej przeczytaniu od razu wystawiłam niepotrzebne rzeczy na aukcjach, rozglądam się za źródłem dochodu pasywnego, więcej wypożyczam książek zamiast je kupować. Jeszcze bardziej uważam na to co kupuje ( mniej ,a lepszej jakości). Polecam

Liczyłam na więcej i bardziej życiowe porady.

Liczyłam na więcej i bardziej życiowe porady.

Bardzo przyjemnie się czyta. Jest to bardzo cenne spojrzenie przedsiębiorcy na rolę kobiety zarówno w życiu, jak i w biznesie. Ciekawe, inspirujące wywiady z kobietami odnoszącymi sukces w swojej branży. Powiem szczerze, książka wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie, dała "kopa" do działania, podniosła na duchu. To już moja któraś z kolei książka o motywacji i rozwoju osobistym i przyznaję, że jedna z lepszych. Bardzo dużo przydatnych wskazówek, informacji, porad i zadań. Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety, niekoniecznie bizneswoman. Książka o budowaniu poczucia własnej wartości, o niezależności i stabilizacji finansowej. O odwadze w sięganiu po marzenia. Odnosi się do kilku ważnych stereotypów i inteligentnie je burzy. Bardzo chciałam mieć ją na półce i na pewno sięgnę po kolejne pozycje autorki. Szczerze polecam.