Wierni wrogowie

Olga Gromyko Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Kroniki Belorskie (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Верные враги
Marina Makarevskaya
Papierowy Księżyc
Верные враги
Kroniki Belorskie (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya

Oficjalne recenzje i

Dobry początek

[ 16 ] Link do recenzji

Całkiem zgrabna historia z typowym humorem i niedopowiedzeniami. Świat wilkołaków i innych pomrok, elfów i magów. Czasami męczyło mnie stałe nadążanie za bystrym umysłem Gromyko i miałam ochotę na jakąś większą oczywistość a końcówka jak to często, pozostawiła mi dużą dawkę niedosytu, ale do przeżycia. ;-)

Samodzielna powieść ze świata Belorii, i moim zdaniem zdecydowanie najlepsza fabularnie.

Błagam tylko, niech ktoś ogarnie porządnie redakcję! Bo tam błąd goni błąd i się skupić na treści nie można :)

Wciągająca i przezabawna opowieść. Wartka akcja i ciekawi bohaterowie nie pozwalają się nudzić. Niezawodnie poprawia nastrój więc bardzo chętnie do niej wracam.

Z Gromyko zazwyczaj bywa tak: fabuła wymyślona mistrzowsko, bohaterowie sympatyczni, zabawni i inteligentni, język bogaty i używany z pasją oraz talentem. Niestety, do tych zalet dopisać trzeba kiepski styl objawiający się chaosem opowieści i niejasnością wątków. Nie jestem w stanie dojść do tego, czy to wina autorki, czy tłumacza.

Książka dorównująca poziomem pierwszemu tomowi cyklu. Moim ulubionym bohaterem został oczywiście Weres - uwielbiam takich opanowanych facetów. Główna bohaterka chwilami mnie irytowała, jednak ogólnie dała się lubić. Bardzo zaskakujące było to, kto stał za "siłami zła". No i jak zawsze u Olgi Gromyko - dużo humoru, wartka akcja i bogactwo bajkowych stworzeń, takich jak...

W tej książce nie znajdziemy wiedźmy Wolhny i jej przygód....jednak jest ona osadzona w tym samym świecie Belorii.
.....Wilkołak, smok i czarodziej.... W przeszłości wrogowie...los w pewnym momencie zmusił ich do partnerstwa .... i przyjaźni...
Książka jest dobra, trochę się jednak rozczarowałam brakiem kontynuacji losów bohaterów poprzednich części serii...

świata nie znałem i to była pierwsza książka. Dobrze się czyta.

Fajne czytadło. Lepiej przetłumaczone od poprzednich części Kronik.

Od lat czekałam na reanimację w polskiej fantastyce radosnej twórczości swojej ulubionej pisarki, Olgi Gromyko… w końcu się doczekałam! Po wiedźmim cyklu opowiadającym o perypetiach Wolhy Rednej i jej nieprzyjaciół wydanym przez Fabrykę Słów nadszedł czas na Wiernych wrogów pod sztandarem Papierowego Księżyca. W kolejce już niecierpliwie wystukuje rytm Rok szczura. Widząca...

no nie wiem :(

Dyskusje