Mag niezależny Flossia Naren cz.2

Kira Izmajłowa Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mag niezależny Flossia Naren (tom 2) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya
Fabryka Słów
Flossia Naren
Mag niezależny Flossia Naren (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marina Makarevskaya
Obca Krew
Flossia Naren

Jak napisałam w komentarzu do poprzedniego tomu, aby ocenić fabułę "Maga niezależnego" ocenię dopiero po przeczytaniu drugiego tomu.
Miałam nadzieję, że wątek spisku, który przewija się w większości pierwszego tomu w kontynuacji staje się niemal główną jej osią.
Niestety ani jej, jakość, ani podejście bohaterów do większości wydarzeń nie sprawia, że intryga staje się,...

2019

Druga część nie zawodzi. Akcja toczy się wartko. Humor jest. Bohaterowie powoli dorastają. Wątek romansowy obecny. Intryga przepleciona jak kłębuszek wątkami pobocznymi. Jednak Flossia chwyta za koniec i dociera do początku, ale tylko tej niteczki, co pozwala żywić nadzieję na nowe przygody w egzotycznych plenerach.

Główna bohaterka, a zarazem narratorka, jest taką kobietą, jaką wiele z nas chciałoby być. Jaką? Wspomogę się cytatem: „Ogólnie moje odbicie mnie samej jak najbardziej się podobało, a zdanie reszty społeczeństwa uważałam za wyjątkowo mało istotne”. Cóż, większość kobiet nie jest z lustrem za pan brat i bardzo się przejmuje opinią innych. Nasza mag justycjariusz, bynajmniej....

Ja się chyba nigdy nie nauczę!

Nie nauczę się, że ABSOLUTNIE, pod żadnym pozorem, nie powinnam dotykać książek, które są serią, a nie zostały w całości wydane w Polsce. Tym bardziej takich książek, które w oryginale są napisane w języku, którego nigdy się nie uczyłam i po prostu go nie znam i nie mam szans przeczytać interesującej mnie pozycji w oryginale.

Pierwsza część...

Przyjemna książka w klimatach fantasy. Lekka i wciągająca

Wspaniale wykreowani bohaterowie, szczypta humoru i tak zmyślne intrygi, że nie można nie zakochać się w książce. Oczywiście nie należy jej czytać bez części poprzedniej, bo to jedna powieść, nie wiedzieć czemu podzielona. Wydawnictwo tak lubi. Szkoda natomiast, że dalszych tomów nie wydano w Polsce.
Polecam serdecznie.

Magia, wiedźmy, smoki, Królestwa, intrygi, miłość, bohater i zły charakter. Na pierwszy rzut oka wszystkie te wyrazy łączą się w ckliwą historyjkę, ALE na szczęście tak nie jest!
Główną bohaterką, tak dla odmiany jest Flossia, Floszsza, Flo Naren, mag niezależny,a jej ckliwym chłoptasiem, który się w niej podkochuje porucznik Laurienne. I w tym momencie każdy pewnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wracając do domu po zakończeniu dochodzenia w sprawie zabójstwa poborcy podatkowego porucznik Laurienne postanawia odwiedzić rodzinny majątek, oczywiście za pozwoleniem i w towarzystwie panny Naren. Majątek jest w opłakanym stanie, podobnie mieszkańcy: ojciec porucznika oraz 2 siostry. Co wiecej porucznik nie zdradza tożsamości swojej towarzyszki. Ktoś dalej probuje skłócić...

Przeczytałam jednym tchem!

Książka mi się podobala, jednak zakończenie bardzo mnie rozczarowało. Tak samo sposób rozwiązywania niektórych śledztw.

• Fantastyka
  • Fantasy