Pocałunek Kier

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7668-041-5
Magdalena Mistewicz

Miała być rewelacyjna.. skusił mnie ten wysoki rating na lubimy czytać.
Może kiedyś była zachwycająca, ale już nie teraz i nie dla mnie. Napisana w dziwnym stylu, było mnóstwo wątków ale miałam wrażenie czytania streszczenia, brakowało mi emocji, pomimo że wiele się działo ( zrzucam to na karb masy wykrzykników w prawie co drugim zdaniu, ciężko się to czytało. Musiałam odpoczywać od tej ksiazki co 20-50 str).
Źle poskładana- rozdziały nie oddzielone, czasem nowe miejsce i sytuacja a napisane w ciągu jakby to ta sama scena była.
Skomplikowane i podobne imiona, plemiona, miejsca, a do tego brak mapy!
Zagadke można było odgadnąć gdzieś w pierwszej połowie książki, ale nie przynosiło to satysfakcji tylko rozżalenie.
Tytuł nawiązuje do wymuszonego pocałunku a właściwie ściśniecia sie ust Kiera i Lijanas i ona go ugryzła żeby spadał. Barbarzyńca nieokrzesany i lubiący bić z płaskiej jak sie dziewucha stawia. Jak tak rodzi się miłość to ja dziekuje.. (Zaborczy- jak inni ją biją to się mści).
Sama historia jest to powieść drogi, bohaterowie są praktycznie ciągle w podróży. To na plus.
Przypomina mi troche "Braveheart" z Melem Gibsonem (bardzo krwawa i przemocowa!) ale zdecydowanie nie tak dobre, bo źle napisane.

Miała być rewelacyjna.. skusił mnie ten wysoki rating na lubimy czytać.

Pamiętam, że trafiłam na tą pozycje całkiem przypadkiem gdy uważałam, że wszystkie fajne książki już przeczytałam.
Co jakiś czas przeglądam chomiki, doci i docer.
Przeczytałam ją w okresie 2016-2019.
Jest teraz 2023 i chętnie do niej wrócę, bo sobie o niej przypomniałam.
Polecam, czyta się jednym tchem.

Co jakiś czas przeglądam chomiki, doci i docer.
Przeczytałam ją w okresie 2016-2019.
Jest teraz 2023 i chętnie do niej wrócę, bo sobie o niej przypomniałam.
Polecam, czyta się jednym tchem.

Jest to moje ponowne spotkanie z tą powieścią. Pierwszy raz czytałam ją kilka lat temu.
Byłam nią zachwycona od samego początku.
I nic się od tamtego czasu nie zmieniło.
Jest to niesamowita, pełna pasji historia o poznawaniu swoich granic i możliwości. A przy tym pełna namiętności.
Jeśli w tym momencie przez namiętność przychodzi wam na myśli duża ilość scen seksu do głowy, to muszę was rozczarować.
Tego nie znajdziecie w tej powieści.
Świetnie
wykreowany przez autorkę świat jest niesamowicie i barwnie opisany. Możemy sobie wyobrazić złowrogą pustynię solną, czy skalne miasto Cavallin.
Nietuzinkowe postacie, z którymi możemy się utożsamić sprawiają, że czekamy z niecierpliwością na to co się wydarzy dalej.
Każda kolejna strona to krok wprost w objęcia tej niesamowitej krainy.
Każde spotkanie naszych bohaterów z Pożeraczami Dusz przyprawia nas o kolejne mocniejsze bicie serca.
Przy pomocy podstępu, Mordan, który jest pierwszym dowódcą wojsk armii wojowniczych Kierów na rozkaz swego króla dostaje w swoje ręce młodą uzdrowicielkę Lijanas z ludu Nivardów.
Ma ją dostarczyć na królewski dwór.
Dziewczyna myśli jednak tylko o tym, jak uciec swym przerażającym porywaczom.
Jednak, gdy poznaje bliżej Mordana, zwanego "Krwawym Wilkiem" - ten zaczyna ją coraz bardziej pociągać.
On zaczyna odczuwać to samo w stosunku do niej. Oboje jednak czeka śmiertelna niespodzianka...
Gorąco polecam. Jest to jedna z lepszych książek, jakie czytałam.

Byłam nią zachwycona od samego początku.
I nic się od tamtego czasu nie zmieniło.

Cóż mogę powiedzieć, bardzo podobała mi się ta historia. Wciągnęła mnie bez reszty, tak że zarwałam noc. Bohaterów pokochałam, zwłaszcza Mordana ( mimo jego brutalności - ale to wyjaśnia jego historia od najmłodszych lat). Zgodzę się z poprzednikami, iż część wydarzeń mogłoby być bardziej dopracowane. Najbardziej nie mogę natomiast pogodzić się z tym co na końcu zrobili z Mordanem ( trochę tego za dużo jak na jedną osobę) na szczęście to książka fantasy i „ krwawy wilk” ma u boku uzdrowicielkę/wiedźmę, która się nim zajmie.
Podsumowując polecam :)

Niemal same pochlebne opinie, a wręcz wszechobecny zachwyt nad książką, do tego relacja "love-hate" i no po prostu MUSIAŁAM ją przeczytać. I mogę podsumować to dwoma słowami: STRATA CZASU.

Wszystkie wątki (chociaż nawet ciekawe) ograniczone do minimum (co kompletnie je popsuło),masa błędów, dziwny styl pisania, a do tego ten pożal się Boże romans. Jaki romans? Bliżej temu do syndromu sztokholmskiego i to w dodatku słabo napisanego. Nie wiem z czego ta miłość między głównymi bohaterami miała się narodzić. Z tego, że on ją bił, ale jednak też się troszczył? A może z tego, że parę razy wtuliła się w niego, gdy spała? Nierealne, bezsensowne i naiwne.
A jakby tego było mało to jeszcze ten ich nieszczęsny pierwszy raz opisany w NAJGORSZY możliwy sposób, czyli

UWAGA SPOILER
odbył się, kiedy oboje byli odurzeni narkotykami i żadne z nich ani nie wiedziało co robi, ani później tego nie pamiętało. No po prostu szkoda słów.

"Ekscytująca, dzika, pełna namiętności" - kompletna bzdura.

Boli mnie fakt, że wychwala się tak bardzo znane wielu czytelnikom "high fantasy romance", m.in. autorstwa Pani Armentrout, a taki diament jak "Pocałunek Kier" pozostał gdzieś w zapomnieniu. Jest tutaj wszystko - wartka akcja, bogate opisy, elementy zaskoczenia, wzruszenia i niepewności; cudownie rozwijające się relacje bohaterów, miłość bezwarunkowa. Nie jest to powieść pozbawiona kilku drobnych wad, jak każda zresztą, ale na pewno powyżej przeze mnie wspomniane pozycje nie dorastają jej do pięt. Wrażliwszych czytelników przestrzegłabym jedynie przed brutalnymi opisami.
Polecam naprawdę gorąco miłośnikom fantasy, motywu enemies to lovers czy też tym, którzy mają dość pozbawionej fundamentów erotyki, a wolą głębokie uczucia między bohaterami.

Książka do reszty mnie wciągnęła, była naprawdę wspaniała. Postacie i ich charaktery urzekające, a ich historie chwytające za serce. Choć ma troszkę niedociągnięć, to gorąco polecam ją każdemu, kto poszukuje książki z pochłaniającą przygodą i cudownym wątkiem romantycznym. (Nie pozostaje mi teraz nic, jak tylko szukać więcej takich pereł :'))

Skąd taka wysoka ocena tej pozycji? Nie zrozumcie mnie źle, książka jest wciągająca ale ma tyle błędów że nie wiem od czego zacząć...

Nie rozumiem decyzji autorki żeby zmieścić wszystko w jednym tomie. Mamy tu mnóstwo przemilczeń, przeskoków i niedopowiedzeń. Historia Mordana jest niezwykle interesująca a on sam jest naprawdę świetną postacią. W zasadzie tylko on ratuję tą książkę.
Nie mogę jednak pogodzić się z tym że w wyniku odniesionych (wielokrotnie i przez lata) obrażeń, powinien dawno być kaleką a nie silnym wojownikiem. Podczas gdy bohaterka przeżywa małą rankę na skroni, on ma zrywaną skórę z ręki, łamane kości, jest cięty, przypalany, biczowany i maltretowany na wszelkie znane ludzkości sposoby (łącznie z podgryzaniem przez szczury, wisząc na mrozie, bez jedzenia). I żyje, walczy a nawet ma siłę się całować...
Nie mogę też zapomnieć o moich "ulubionych" przeskokach - tydzień, dwa tygodnie, miesiąc. I wyobraźcie sobie ze w tym czasie bohaterowie zamieniają raptem kilka słów przemierzając wspólnie bezkresy. Nawet przyjmując realia fantastycznego świata, to poruszając się w granicach wyznaczonych przez sama autorkę, głupota goni głupotę.
Autorka miała pomysł na bardzo ciekawy świat, świetną fabułę ale zepsuła to zupełnie upychając w wszystko w jednym tomie. Gdyby zrobić z tego trylogię i na spokojnie zająć się każdą częścią, mogłoby to być świetne działo. A tak - wyszło jak wyszło.

Przeczytane pierwszy raz 02.02.2016 - ocena 10
Przeczytane drugi raz 23.02.2024 - ocena 6.
Podsumowując, dla nastolatki super książka, jak na 2016 rok wyróżniająca się od panującej mody na wampiry/wilkołaki/anioły/demony. W 2024 roku ta sama książka już tak nie zachwyca. Historia dotyczy tak naprawdę relacji między głównymi bohaterami, wszystkie inne wydarzenia i cały świat przedstawiony stanowią w mojej opinii dla niej tło, a szkoda, bo autorka miała dość ciekawy pomysł na uniwersum. Niby coś tam się dzieje, ale cały czas uwaga głównej bohaterki jest poświęcona głównemu bohaterowi i wydawać by się mogło, że w takim wypadku to zakochiwanie się postaci zostanie dobrze poprowadzone. Niestety, tak nie jest, w jednej chwili nie mogą się znieść, w następnej bohater zakochuje się w bohaterce. W jej przypadku jest zresztą tak samo. Brakło mi w tym jakiegoś etapu pomiędzy.
Mimo wszystko czas spędzony na czytaniu mi się nie dłużył stąd to 6

Przeczytane pierwszy raz 02.02.2016 - ocena 10
Przeczytane drugi raz 23.02.2024 - ocena 6.

Ohh ależ to było dobre 👌 wciągnięta b z reszty !

Ohh ależ to było dobre 👌 wciągnięta b z reszty !