Pocałunek Kier

2012-01-01
2012-01-01
978-83-7668-041-5
Magdalena Mistewicz

Książka do reszty mnie wciągnęła, była naprawdę wspaniała. Postacie i ich charaktery urzekające, a ich historie chwytające za serce. Choć ma troszkę niedociągnięć, to gorąco polecam ją każdemu, kto poszukuje książki z pochłaniającą przygodą i cudownym wątkiem romantycznym. (Nie pozostaje mi teraz nic, jak tylko szukać więcej takich pereł :'))

Skąd taka wysoka ocena tej pozycji? Nie zrozumcie mnie źle, książka jest wciągająca ale ma tyle błędów że nie wiem od czego zacząć...

Nie rozumiem decyzji autorki żeby zmieścić wszystko w jednym tomie. Mamy tu mnóstwo przemilczeń, przeskoków i niedopowiedzeń. Historia Mordana jest niezwykle interesująca a on sam jest naprawdę świetną postacią. W zasadzie tylko on ratuję tą książkę.
Nie mogę jednak pogodzić się z tym że w wyniku odniesionych (wielokrotnie i przez lata) obrażeń, powinien dawno być kaleką a nie silnym wojownikiem. Podczas gdy bohaterka przeżywa małą rankę na skroni, on ma zrywaną skórę z ręki, łamane kości, jest cięty, przypalany, biczowany i maltretowany na wszelkie znane ludzkości sposoby (łącznie z podgryzaniem przez szczury, wisząc na mrozie, bez jedzenia). I żyje, walczy a nawet ma siłę się całować...
Nie mogę też zapomnieć o moich "ulubionych" przeskokach - tydzień, dwa tygodnie, miesiąc. I wyobraźcie sobie ze w tym czasie bohaterowie zamieniają raptem kilka słów przemierzając wspólnie bezkresy. Nawet przyjmując realia fantastycznego świata, to poruszając się w granicach wyznaczonych przez sama autorkę, głupota goni głupotę.
Autorka miała pomysł na bardzo ciekawy świat, świetną fabułę ale zepsuła to zupełnie upychając w wszystko w jednym tomie. Gdyby zrobić z tego trylogię i na spokojnie zająć się każdą częścią, mogłoby to być świetne działo. A tak - wyszło jak wyszło.

Dawno nic mnie tak nie pochłonęło. Rewelacyjna książka, szczerze polecam.

Dawno nic mnie tak nie pochłonęło. Rewelacyjna książka, szczerze polecam.

To jest jedna z tych książek, które zawsze zostają w pamięci. Taka "inna od innych" :). Świetnie zbudowana fabuła, książka ma swoje elementy zaskoczenia. Nie potrafiłam tutaj przewidzieć co się za chwilę stanie. Do ostatnich stron nie wiemy jak potoczą się losy wszystkich bohaterów z książki. Relacja między Lijanas i Mordanem rozwija się powoli, bohaterowie uczą się na sobie polegać i ufać sobie. Lecz czy bariera jaka dzieli ich lud, pozwoli im na przełamanie się i wyzbycie nienawiści?

Zapewniam was, że nie jest to historia jak z bajki ;). Spotkamy tu zarówno dużo cierpienia i krwawych momentów, jak i tych dobrych, dających nadzieję.

8 punktów dałam przez to, że niektóre wątki były dla mnie niezrozumiałe. Nie wiem czy miałam gorsze dni, czy tłumaczenie na polski jest jakie jest, czy sama autorka źle nam to wszystko wytłumaczyła. Ja nie rozumiem do końca kim są Kierowie. Czy to ludzie, czy tak nie do końca. Jest tu mowa o jakimś futrze ale nie potrafię sobie wyobrazić czy to zwykły zarost, czy rzeczywiście takie futerko jak u wilka.
Jeszcze kwestia wizji Lijanas. Nie rozumiałam połowy wizji, oraz nie rozumiałam po co były one wstawiane, bo totalnie nic nie wnosiły do książki. Sugerowały nam co najwyżej, że Lijanas nie do końca wie kim jest. Jednak to kim była, nie odegrało tu wielkiej roli. Jej umiejętności nie były zbytnio rozwinięte czy wytłumaczone czytelnikowi.

Autorka zaczyna kilka wątków ale nie bierze się za nie w 100%, tylko porzuca. O Solnej Wiedźmie która jakąś rolę tu, grała nie wiemy nic. Równie dobrze mogłoby jej wcale nie być i fabuła by nie ucierpiała.

Zawsze się muszę doczepić, ale książka i tak jak najbardziej na plus. Myślę, że w swoim życiu wrócę jeszcze nie raz do przygód Lijanas i Mordana. Polecam wam tę książkę jak najbardziej.❤️

,Pocałunek Kier’’ jest to ekscytująca, uzależniająca, piękna i trochę brutalna książka.

Ta książka jest cudowna. Pamiętam ,że jak czytałam ją jakieś 3/4 lata temu to się w niej zakochałam. Od tamtego czasu nie mogę przestać o niej myśleć. Ostatnio przypomniało mi się o tej książce, dlatego postanowiłam ponownie ją przeczytać, a teraz wiem ,że kiedyś po raz trzeci do niej wrócę.
Polecam wam ją z całego serca! Koniecznie czytajcie!

Jedna lepszych fantasy jakie miałam przyjemność przeczytać. Wątek hate-love, który bardzo przypadł mi do gustu. :) chętnie sięgnę ponownie po tą książkę.

Na półkach: , , , , , , ,

WOW! Jedno jest pewne do tej książki jeszcze wrócę!
Mordan ma za zadanie sprowadzić Uzdrowicielkę, aby wyleczyła króla. Nic prostszego. Nikt jednak nie powiedział mu, że owa uzdrowicielka to młoda, piękna i pełna wigoru Lijanas, która nie podda się bez walki. Lijanas co prawda wie, że nie ma żadnych szans z Krwawym Wilkiem, jednak to nie powstrzymuje jej przed próbami ucieczki. Co się jednak stanie, gdy okaże się, że Krwawy Wilk ma też inne oblicze i nie raz i nie dwa uratuje jej życie. Historia pełna wartkiej akcji, bohaterowie, których łatwo polubić i wątek miłosny, który nie przytłacza. Polecam!

WOW! Jedno jest pewne do tej książki jeszcze wrócę!

Ogólnie książka mi się podobała. Dobrze i spójnie wykreowany świat, interesujące postaci, ciekawa fabuła i przemyślana akcja. Ale...

Już dawno lektura mi się tak nie dłużyła (nie, żeby było nudno, ale niektóre momenty były w mojej ocenie niepotrzebnie przeciągane - żeby wymienić niektóre: droga przez pustynię, akcja w skalnym mieście). Trochę przypominało mi to przegadaną prozę Lawrence Watt-Evans i jego "Jednym zaklęciem".

O ile niektóre części były za długie, o tyle zakończenie zdecydowanie okazało się zbyt krótkie. Odniosłem wrażenie, jakby było ucięte lub napisane w pośpiechu (nie było złe - co to, to nie, ale można było niektóre wątki lepiej rozwinąć). Bardzo brakuje mi też jakiegoś epilogu.

Męczyły mnie też niezrozumiałe wstawki jakby wspomnień/wizji, które w większości przypadków (przynajmniej na początku) były co najmniej niejasne, a czasem wręcz wydały mi się zupełnie zbędne.

Na koniec jeszcze wspomnę o błędach stylistycznych w polskim tłumaczeniu - niektóre zdania są dziwnie zbudowane i trzeba je przemyśleć, żeby wyciągnąć sens.

Pomimo wspomnianych mankamentów książka jest naprawdę dobra i zasługuje na uwagę. Pozycja raczej dla cierpliwych czytelników ;-)

Niesamowicie się cieszę, że przeczytałam tę książkę. Jednotomowe fantasy mnie nie przyciągają, ale te 500 stron sprawiło mi dużo przyjemności :) Nie rozumiem jedynie ciągle powtarzającego się motywu "przygryzania warg" bohaterek w książkach. Nie można jakiegoś innego tiku czy grymasu wymyślić? Ponadto momentami w książce sny na jawie/transy wg mnie za bardzo odjechane i męczące. Ogółem bardzo polecam!

Na półkach: , , , ,

Kolejna wspaniała powieść autorki Pocałunku demona, Lynn Raven przedstawia teraz Pocałunek Kier.
Najlepszy wojownik, dowódca jedyny który w obecności króla Haffrena może nosić miecz. Znany Krwawym wilkiem a przez nielicznych bestią z Sajidarrah. Sieje postrach w całym królestwie i jest oddanym sługą króla. Tym razem król karze odnaleźć mu uzdrowicielkę Lijanas, by ta mogła uzdrowić jego ciało trawione przez chorobę. Jednak dziewczyna znajduje się na ziemiach wojny między ludami Kier a Nivard i zdecydowanie będzie stawiać opór a dowódca ma ją dostarczyć w stanie nienaruszonym. I zdobyć wodę zwaną łzami białej żmij.
Lijsnas jest młodą uzdrowicielką Nivard. Pragnie pomóc choremu i zostaje schwytana przez oddział krwawego wilka, przez Kierian. Jednak Lijsnas nie jest tylko uzdrowicielką, i myśli tylko o ucieczce, lecz gdy zaczyna bliżej poznawać Mordana zaczyna go pragnąć, a on ją.
Piękny świat fantastyki w którym poznajemy zupełnie nowe istoty. Napisana pięknym językiem, historia miłości z niespodziewanymi zwrotami akcji.
Ukryta perła wśród powieści fantastycznych z głównym wątkiem miłosnym.