Kup teraz - 16 ofert w cenie od 2.30 zł do 31.47 zł

2014-04-16
Łukasz Dunajski
Alzheimer życie choroba Łukasz Dunajski literatura amerykańska

1914

Kiedy sięgałem po książkę Lisy Genovy (dziękuję, Iwonuś) miałem przed oczami wybitny film duetu Glatzer / Westmoreland z genialną kreacją Julianne Moore.

To jest jedna z tych powieści, które wciskają w fotel i jednocześnie wyciskają łzy.

Choroba.
Straszna, nieuleczalna choroba.
I kobieta będąca u szczytu kariery, spełniona jak matka, żona i naukowiec o światowej...

Jedna z lepszych książek jakie w życiu czytałam.
Mocna. Mądra. Przejmująca.
Nie mogę przestać o niej myśleć.
Dziękuje

Mega.

Rzadko zdarza się żeby zekranizowany film był tak samo porywający co książka. Ale w przypadku Motyla to wręcz "toćka w toćkę ". Kocham film. A po przeczytaniu książki stwierdzam że i to i to = mistrzostwo.

Pomimo trudnego tematu, jaki został poruszony w tej książce, jest ona ciepła i wzruszająca, a przy tym tak bardzo prawdziwa. Z zapartym tchem śledziłam losy głównej bohaterki, chociaż czytelnik od początku ma świadomość, do czego to wszystko prowadzi. Już dawno nie czytałam tak dobrej powieści, podbiła moje serce. Jak dla mnie bardzo wartościowa pozycja. Serdecznie polecam,...

Jest to opowieść o samotności w chorobie - bo każda choroba powoduje samotność i odizolowanie. Tym, co ważne, są relacje z najbliższymi, które szybko poddane zostają weryfikacji. Książka dobra, mądra, napisana przyjemnym stylem, co pomaga w odbiorze tematyki. Polecam każdemu.

Alzheimer kojarzy nam się ze starszymi osobami, które nie pamiętają, nie poznają i tak naprawdę psychiką już nie są z nami. Straszna choroba, która niestety dotyka nie tylko starszych ludzi, ale również takich w kwiecie wieku. Najgorsze jest, kiedy człowiek tak bardzo w szczegółach zdaje sobie sprawę z tego, co go czeka. I próbuje walczyć o swoją godność, wiedząc, że jest...

Jak dla mnie jest to prawdziwy majstersztyk 👌 polecam 👍

nie byla to latwa opowiesc, ale byla to bardzo zyciowa i dajaca do zastanowienia sie historia. nad czym sie tu zastanawiac? czasami pytam sama siebie. sama sobie rowniez odpowiadam.. nad zyciem... jakie mamy, jakie bylo, jakie jest. Mozna wracac wspomnieniami do roznych moemtow naszego zycia jesli tylko jestemy zdrowi i swiadomi. cudowna ksiazka.

Powieść przybliżająca chorobę Alzheimera.
Momentami bardzo ciężko czytało mi się tę książkę. Wywołała we mnie poruszenie, współczucie i smutek.

4 270
    3 953