Kto, jak nie ja?

Okładka książki Kto, jak nie ja?
Katarzyna Kołczewska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
Prószyński i S-ka
2013-09-17
2013-09-17
literatura polska literatura kobieca

Historia z życia wzięta, daje do myślenia i wzrusza. Jestem pod ogromnym wrażeniem, tej przejmującej i jakże głębokiej opowieści. Do samego końca nie wiemy, gdzie ta historia się skończy i jaki będzie jej koniec.

Nigdy nie wiemy co życie dla nas zaplanuje…
Anna jest kobieta, która nie chciała mieć dzieci. Kiedy jest w na życiowym zakręcie, jako kobieta w średnim wieku, zmaga się z osobistymi problemami i demonami przeszłości. Pewnego grudniowego dnia tragiczne wydarzenia w jej rodzinie sprawiają, że pod jej opiekę trafia 3 letnia dziewczynka.
Ta książka to niezwykle poruszająca,...

Bardzo mocny przekaz. Nie raz i nie dwa ocierałam łzy.

Mocna rzecz. Polecam

Czytając trudno być obojętnym. Opisy sytuacji związanych z macierzyństwem, walką z nałogiem sprawiły, że książka wzbudziła we mnie silne emocje. Polubiłam bardzo wyraźną, silną i barwną postać Anny. Chapeau bas dla Katarzyny Kołaczewskiej.

Wbiła mnie w fotel. Takiej dawki emocji nie spodziewałam się. Nie jest to lekka lektura, w brutalny i szczery do bólu sposób przedstawia rzeczywistość 52-letniej alkoholiczki, która zostaje zmuszona do zajęcia się trzyletnią dziewczynką. Nie ma tu lukrowanej historii o cudownym późnym macierzyństwie. Jest szare, zwykłe życie ze swoją brzydotą i wadami. Są porażki i łzy....

Mocna historia, która zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Historia bardzo życiowa. Jak odnaleźć się w sytuacji kiedy los podejmie decyzje za Ciebie a Ty musisz się dopasować. Warto przeczytać.

Niestety nie powalił mnie język i styl autorki, sama historia denerwowała - być może trafiłam po prostu na nią w nieodpowiednim czasie (ciąża, małe dzieci w domu) i zbyt denerwowałam się nieszczęściem małej bohaterki. Pozostali bohaterowie też zbyt płascy, jednoznaczni, raczej przebrnęłam niż czytałam z wypiekami na twarzy.

Anna jest lekarzem ginekologiem na bezpłatnym urlopie. Ma problem z alkoholem, często traci kontakt z rzeczywistością. Z tego stanu próbuje ją wyciągnąć jej przyjaciółka Joanna oraz siostra Magda.
Gdy przez samym Bożym Narodzeniem w wypadku samochodowym ginie córka oraz zięć Magdy, a ona sama przechodzi zawał, ktoś musi się zająć trzyletnią wnuczką Magdy - Olą.
Kobieta...

Ksiázka mádra, taka ktora zapada w pamiéc. Anna i Ola. Dorosla, samotna z wyboru kobieta po 50-tce zrzádzeniem losu musi przejác opieke nad malá 3-latká. Czy mala dziewczynka jest w stanie zrozumiec smierc rodziców i pokochac ,Ciocié'? . Do jakich poswiecen jest zdolna przybrana matka aby chronic swá pocieché? Ciekawe rozwiázenie koncowe gdzie autorka pokazala dalsze losy...

• 2014
  • Z biblioteki