Motyl

Still Alice
literatura piękna
Łukasz Dunajski
motyl życie choroba

Mimo wcześniejszej znajomości filmu, książkę czyta się z zainteresowaniem.

Uwielbiam książki Lisy Genovy i ta również mnie nie rozczarowała. Polecam!!!!

Petarda. Szalenie ważny temat. Dla mnie, osoby, która ma babcię z Alzheimerem, wszystko się rozjaśnilo po lekturze tej ksiazki.... wszystkie zachowania takie same... najgorsze ze nic nie mozna zrobic i serce sciska z zalu. Kazdy czlowiek na ziemi powininen przeczytać tą książkę!

Powieść o tym, jak z dnia na dzień można stracić kontrolę nad swoim życiem, o tym co Alzheimer bez litości robi z człowiekiem, smutna, wzruszająca, skłaniająca do refleksji.

Polecam tę książkę, każdemu który zmaga się z chorobą Alzheimera bliskiej osoby. Mi pomogła i dzięki niej byłam przygotowana na najgorsze. Żadna wiedza specjalistyczna nie opisuje tego tak dosadnie i realnie jak ta powieść.

wstrząsające studium utraty

Rzadko która opowieść pozostaje latami w mojej głowie, a "Motyl" na zawsze w niej pozostał.
Książka jest po prostu zupełnie inna niż te, które dotychczas przeczytałam.
Nie będę pisała o czym jest, bo już wiele opisów o tym mówiło. Powiem tylko, że trzeba ją przeczytać, bo nie powinniśmy bać się stworów wymyślonych i złych mocy, tylko tego, co się z nami dzieje z powodu...

Przed chwilą skończyłam czytać. Jestem emocjonalnie wyczerpana. Wspaniała książka.
Alice, profesor Harvardu, zauważa u siebie problemy z pamięcią. Ma nadzieję, że są przejściowe, związane z przemęczeniem lub menopauzą. Jednak problemy nasilają się, utrudniając jej normalne funkcjonowanie. Po przeprowadzonych badaniach specjalistycznych usłyszała diagnozę, która jest dla...

Zapadająca w pamięć

Wspaniała książka. Polecam szczególnie tym, w których rodzinach wystąpiła choroba Alzheimera. W zakresie medycyny jestem kompletnym laikiem, jednak książka napisana/przetłumaczona w sposób bardzo zrozumiały dla takich jak ja. Autorka posiada doktorat z neurobiologii, dlatego treść, w mojej opinii, można uznać za wiarygodną. Dodam, że został nakręcony film na podstawie powieści.

Dyskusje

4 152