Sekret O'Brienów

Joanna Dziubińska rodzina choroba mężczyzna pląsawica Huntingtona

Oficjalne recenzje i

Powieściowa specjalistka od chorób

[ 10 ] Link do recenzji

Bardzo poruszająca. Ważna, chwytająca za serce, smutna.

Książka porusza bardzo trudny temat jakim jest choroba Huntingtona.
Główny bohater jest policjantem z wieloletnim doświadczeniem, ma żonę, czwórkę wspaniałych dzieci i wkrótce zostanie dziadkiem. W ciągu jednego dnia całe jego życie się wali gdy słyszy diagnozę...Od tej pory już nic nie będzie takie samo. Musi poznać swojego przeciwnika z którym przyjdzie mu się zmierzyć....

Recenzja książki pt. "Sekret O' Brienów" autorka: Lisa Genova
cyt." Wyglądał pociągu, który miał nadjechać na wschodnim torze, a zahaczył go wagon nadjeżdżający z przeciwnego kierunku, którego w ogóle się nie spodziewał". (cytat zawarty w ww. książce)

Powieść pt. "Sekret O' Brienów" to trzecia pozycja Lisy Genovy, którą przeczytałam. Tym razem również się nie...

Uwielbiam powieści Lisy Genovy. Po lekturze ,,Motyla" sięgnęłam po ,,Sekret O"Brienów" i nie zawiodłam się. Ukazuje nie tylko tragedię chorego człowieka, ale także potęgę rodziny.

Dziękuję za książki Lisy Genowy. Dzięki nim w przystępny sposób zostaję "zapoznana" z jakąś chorobą . W tej książce mowa jest o pląsawicy Huntingtona - ponoć to najokrutniejsza choroba, na jaką może zapaść człowiek, który pomału staje się więźniem swego ciała.
Dostaję wiedzę, dzięki której następnie przychodzi zrozumienie i empatia. Mogę śmiało powiedzieć, że książki...

Książka troche zbyt rozwlekła. Przez to historia zamiast wzbudzić we mnie emocje czesto nudziła. Autorka ukazała rodzinę wraz, że swoimi problemami i szczęściami. Podobało mi się to, że Rosie nie była ukazana jako nadludzka bohaterka ktora wszystko zniesie, ale pokazana była także ze strony swoich słabości. Co nadaje jej prawdziwości.

Dzięki jej książkom zyskuję wiedzę, która rodzi zrozumienie, współczucie i daje nadzieję, że można żyć pomimo ...

Nie jestem pewna co myśleć o tek książce. Z jednej strony mi się podobała, a z drugiej momentami mnie nudziła.

Bardzo przypominała mi "Motyla". Jest tak samo ciekawa, wciągająca, wesoła, smutna i przerażająca - wszystko jednocześnie. Z początku ciężko mi się ją czytało, ale potem, jak się wciągnęłam, to nie mogłam się oderwać już do samego końca. Jeśli chodzi o końcówkę, to ja bym chciała poznać losy Kate, bo trochę jakby urwane to zakończenie jest ;)

Nadal podtrzymuję iż książki tej autorki bronią się same. Przez temat przewodni książek zawsze ciężko się wypowiedzieć o nich, bo napisanie, że jest bardzo dobra w obliczu opisu ciężkich chorób nie jest do końca na miejscu. Ale nie zawiodłam się - jest naprawdę ciekawa, wciągająca i poszerzająca wiedzę medyczną każdego, kto przeczyta tą pozycję. Polecam.

Dyskusje

• 2015