Sekretne życie CeeCee Wilkes

The Secret Life of CeeCee Wilkes
literatura piękna
Tomasz Wilusz

Oficjalne recenzje i

Pani Picoult, ma pani godną konkurentkę!

[ 65 ] Link do recenzji

Wow. Właśnie skończyłam. Przeczytałam jednych tchem w dwa wieczory. Co rusz, mówiłam do bohaterki "o nie, nie rób tego.." 😐 Nie spodziewałam się zupełnie thrillerowych wątków w tej historii...
Nie potrafię sklecić logicznej i wyważonej recenzji, jestem pod mega wrażeniem... Wiem jedno, że muszę przeczytać kolejne książki Chamberlain bo ta jest świetna.

Książka świetna, trzymająca w napięciu od pierwszych stron. Przeczytana w 2 dni, nie mogłam sie oderwać :)

Książka którą przytałam dwukrotnie. Bardzo dobrze napisana. Szybko się to czyta. Polecam!

Świetna książka. Polecam!!

Wiele lat temu cała Ameryka żyła głośną sprawą porwania ciężarnej żony Gubernatora. Niestety plan porywaczy wymknął się spod kontroli kiedy kobieta zaczyna rodzić. Dwadzieścia lat później niedaleko domku letniskowego policja odnajduje szczątki żony burmistrza, a Timothy Gleason zostaje aresztowany i oskarżony o morderstwo. CeeCee Wilkes wie, w jakich okolicznościach umarła...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tajemnicza jak chyba każda z książek tej autorki.

Świetna! Porusza trudne tematy, dotyka delikatnych i problemowych sytuacji. Czyta się jednym tchem

Jak wszystkie książki Diane Chamberlain ta także jest dobra. Daje do myślenia. Cały czas zastanawiam się, czy dobre życie i poświęcenie się może być rekompensatą za okropne czyny popełnione w młodości? Czy naiwność i potrzeba miłości szesnastolatki może być usprawiedliwieniem?
Czy takie zło można wybaczyć? Czy bohaterka umiała się wznieść na wyżyny moralne, czy pozostała...

Książka, która czyta się sama. Najpierw myślałam, że to zasługa plaży i szumu morza, ale po powrocie do domu było tak samo. Wciąga bardzo, aż do samego końca.
To moja pierwsza książka autorki, ale sięgnę po coś kolejnego na pewno. Początkowo sądziłam, że będzie to ciężkostrawne dla mnie romansidło, ale nic z tych rzeczy. Niezła powieść obyczajowa, jest i tajemnica, są...

1917

Na półkach: , , , , ,

Książka wywołała we mnie mnóstwo emocji. Najbardziej pamiętam to, że strasznie wkurzało mnie, gdy coś mi przerywało czytanie (a czytałam w pracy 😂). Ledwo mogłam usiedzieć na miejscu, takie napięcie zbudowała autorka, cały czas bałam się co się dalej stanie, czy prawda o porwaniu wyjdzie na jaw, czyli to, że córka CeeCee, nie jest naprawdę jej córką.
Tu nie ma miejsca na...

Dyskusje