Czekając na śmierć

Okładka książki Czekając na śmierć
Peter James Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Roy Grace (tom 5) Seria: Fabryka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2012-03-07
2012-03-07
Robert Ginalski

więcej Więcej

Szkoda że takie zakończenie ☹️ pierwszy raz nie kibicowałam ofierze

To chyba jak do tej pory najlepsza część cyklu. Autor bierze tym razem na tapetę, handel ludźmi i ludzkimi organami. Jest naprawdę mocno i wciągająco. Do ostatniej chwili miałem nadzieję, że zakończenie będzie inne. Ale cóż ... samo życie.

Polecam.

Na początku trochę gubiłam się w wątkach, ale kiedy załapałam już rytm, dalej czytanie samo płynęło. Na końcu chciało mi się płakać. Świetna książka.

Mimo, że niemal od początku wiadomo kto, dlaczego i jak, to czyta się bardzo dobrze, wciąga, a pomimo fikcyjnych postaci proceder z dużym prawdopodobieństwem wygląda właśnie tak, jak przedstawiono w powieści. Warto przeczytać.

Co za opowieść! Ile jesteś w stanie zrobić dla swojego dziecka? Co jesteś w stanie poświęcić? Życie głównych bohaterów zmienia sie diametralnie. Historie przeplatają się ze sobą, żeby w końcu się połączyć. I to jeszcze jak! kto z tego wyjdzie cało? Warto poświęcić swój cenny czas na lekturę.

"Czekając na śmierć" porusza tematykę handlu narządami. Peter James przedstawia losy wielu bohaterów (jak można się domyślić) dawców wywodzących się z biedoty, szajki dowodzącej handlem werbujących żywy towar, oczywiście biorców oraz policjantów tropiących gang. Z początku obawiałam się, że będę się myliła który bohater co i jak, ale obawy szybko się rozwiały. Autor...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Trzymająca w napięciu, nieszablonowe zakończenie. Bardzo serdecznie polecam.

Peter James był moim odkryciem roku 2014. Trafiłam na jego książki przypadkiem będąc w bibliotece. I zdecydowanie to była miłość od pierwszej książki.

Nie ukrywam, że jestem wielbicielką ociekających krwią thrillerów, a tutaj trafiłam na świetnie skonstruowany kryminał.

Głównym bohaterem serii jest detektyw Roy Grace. Co można o nim powiedzieć? Potrafi zarówno...

Genialna książka, która otwiera szerzej oczy. Przecież opisane fikcyjnie brutalne działania mają miejsce na prawdę, w rzeczywistości. Czy możemy być obojętni na działalność mafii, które zabijają ludzi, by wydobyć z nich narządy do transplantacji dla zamożnych osób?
Polecam, gdyż warto. Czyta się ją szybko, gdyż porywa nas wir emocji, a także niezwykłych splotów wydarzeń.

Jest to książka w której w sumie wszystko od początku wiadomo a mimo to mogłam się od niej oderwać ;)

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • E-book
  • 2012
  • Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Czekając na śmierć