Czekając na śmierć

Okładka książki Czekając na śmierć Peter James
Okładka książki Czekając na śmierć
Peter James Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Roy Grace (tom 5) Seria: Fabryka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
Roy Grace (tom 5)
2012-03-07
Robert Ginalski

Szkoda że takie zakończenie ☹️ pierwszy raz nie kibicowałam ofierze

Szkoda że takie zakończenie ☹️ pierwszy raz nie kibicowałam ofierze

To chyba jak do tej pory najlepsza część cyklu. Autor bierze tym razem na tapetę, handel ludźmi i ludzkimi organami. Jest naprawdę mocno i wciągająco. Do ostatniej chwili miałem nadzieję, że zakończenie będzie inne. Ale cóż ... samo życie.

Polecam.

Polecam.

Na początku trochę gubiłam się w wątkach, ale kiedy załapałam już rytm, dalej czytanie samo płynęło. Na końcu chciało mi się płakać. Świetna książka.

Mimo, że niemal od początku wiadomo kto, dlaczego i jak, to czyta się bardzo dobrze, wciąga, a pomimo fikcyjnych postaci proceder z dużym prawdopodobieństwem wygląda właśnie tak, jak przedstawiono w powieści. Warto przeczytać.

Co za opowieść! Ile jesteś w stanie zrobić dla swojego dziecka? Co jesteś w stanie poświęcić? Życie głównych bohaterów zmienia sie diametralnie. Historie przeplatają się ze sobą, żeby w końcu się połączyć. I to jeszcze jak! kto z tego wyjdzie cało? Warto poświęcić swój cenny czas na lekturę.

"Czekając na śmierć" porusza tematykę handlu narządami. Peter James przedstawia losy wielu bohaterów (jak można się domyślić) dawców wywodzących się z biedoty, szajki dowodzącej handlem werbujących żywy towar, oczywiście biorców oraz policjantów tropiących gang. Z początku obawiałam się, że będę się myliła który bohater co i jak, ale obawy szybko się rozwiały. Autor skutecznie naprowadza czytelnika na właściwy tor i już tak dzięki nadgorliwości pisarza poznaję po kilkudziesięciu stronach "tych złych".
Wydaje mi się, że Peter James unikał zmierzenia się ze znaczącymi chwilami rozwiązywania sprawy, które by mi z pewnością dostarczyły dreszczyku emocji. Zaczynałam już mieć ciarki a tu: STOP i opis zdarzeń już po akcji. W zamian dostaję rozbudowane życie osobiste policjantów w żadnym stopniu nie mające związku z wątkiem głównym. Książka długa, nawet wciąga, napięcie na stałym poziomie, a akcja rozkręca się pod koniec. Nie mogę jednak odeprzeć poczucia niedosytu. Może to przez deficyt zwrotów akcji i fałszywych tropów.

Może tak... Czytając książkę nie miałam okazji się wykazać z dwóch powodów: zbyt banalnej historii oraz wskazania winowajców przez autora. Osobiście, mnie miłośnika strasznych kryminałów książka nie zaskoczyła- mam wrażenie, że to zmarnowany potencjał. Z powodu wielu nierozwikłanych wątków mam wątpliwości czy autor aby na pewno przemyślał w jakim celu wprowadza do fabuły tylu bohaterów wraz z ich problemami.
Tak więc jeśli liczysz na kryminał/thriller to nie polecam. A jeśli lubisz powieści obyczajowe, a wczuwanie się w losy nieszczęśliwych bohaterów nie sprawia Ci kłopotu to jest szansa, że Ci się spodoba ;)

Bardzo dobra książka. Trzymająca w napięciu, nieszablonowe zakończenie. Bardzo serdecznie polecam.

Genialna książka, która otwiera szerzej oczy. Przecież opisane fikcyjnie brutalne działania mają miejsce na prawdę, w rzeczywistości. Czy możemy być obojętni na działalność mafii, które zabijają ludzi, by wydobyć z nich narządy do transplantacji dla zamożnych osób?
Polecam, gdyż warto. Czyta się ją szybko, gdyż porywa nas wir emocji, a także niezwykłych splotów wydarzeń.

Jest to książka w której w sumie wszystko od początku wiadomo a mimo to mogłam się od niej oderwać ;)

Książka o tematyce medycznej- warta przeczytania, dobre wątki kryminalne, medyczne polecam wszystkim lubiącym akcje i medycne

Dodaj cytat z książki Czekając na śmierć