Zanurzyć się w mrok

Okładka książki Zanurzyć się w mrok Tim Weaver
Okładka książki Zanurzyć się w mrok
Tim Weaver Wydawnictwo: Albatros Cykl: David Raker (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
David Raker (tom 2)
The dead tracks
Albatros
2013-10-01
2013-10-01
Zbigniew Kościuk

Przyjemna kontynuacja. Delikatnie lepsza niż jedynka, daje nadzieję, że warsztat w przyszłości się rozwinie, ale póki co to dla mnie średnia półka jest.

Podtrzymuję opinię, że dla mnie odrobinę za brutalna, jednak bardziej mnie zaciekawił ten tom, niż pierwszy. Aż dziw, że David wciąż żyje i jest sprawny umysłowo i fizycznie. Po tylu mordobiciach i byciu na granicy śmierci, wciąż biega jak sarenka. Rozumiem, ze taka konwencja. Zerknę jeszcze na trzeci tom, bo fabularnie historia mnie zajęła.

Szczerze mówiąc, nawet nie mam ochoty pisać nic o tej książce. Była bardzo nijaka. Aż za bardzo, bo skończyłam ją czytać kilka dni temu i już nie pamietam co się działo. Powtórzony schemat z pierwszej książki z tej serii „Ścigając umarłych”, moim zdaniem niepotrzebna brutalność i dramatyczne akcje. Bohaterowie kompletnie niezapadający w pamięć, praktyczny brak interakcji pomiędzy nimi.

Bardzo dobra książka, choć niełatwa w czytaniu. Ale polubiłam nieustępliwego głównego bohatera, który nie odpuszcza i konsekwentnie dąży do poznania prawdy o losach zaginionych kobiet.

Powiem szczerze, że nawet lepsza niż 1 część. Polecam :) Biorę się za następną.

Powiem szczerze, że nawet lepsza niż 1 część. Polecam :) Biorę się za następną.

W tej części poznajmy trochę więcej z życia prywatnego Davida. Fabuła sama w sobie nie jest kryminałem, pełnym zagadek i ślepych zaułków, ale thrillerem z masą trupów i scen z męczenia ofiar...
To moja 4 książka z serii i nie przypadła mi aż tak bardzo do gustu. Na szczęście Racker nie był schwytany, bo za każdym razem w takich sytuacjach używa nadludzkich umiejętności MC Givera i Batmana wydostając się z punktu krytycznego.
Co znacznie umniejsza fabule.

P.S jak znacie jakieś dobre kryminały wymagające myślenia to dajcie znać ;)

Interesująca fabuła i styl pisarza sprawiają, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem i prawdziwą przyjemnością.Nie czytałam pierwszej części z tej serii, ale w ogóle to nie przeszkadza w śledzeniu losów bohatera. Na pewno sięgnę po następny kryminał tego autora.

I tak w sumie nie wiem, co doprowadziło głównego bohatera / tego negatywnego/ do tak skrajnych zachować. Trochę mi tego zabrakło.

Zaczęłam od drugiej części, pierwsza okazała się niemożliwa do zdobycia. Mimo że pojawiają się odniesienia do wcześniejszej książki, nie wpływa to znacząco na lekturę. Pomysł ciekawy, nie wciąga bez reszty, ale czyta się dość dobrze i szybko. Jestem ciekawa kolejnych części, tutaj momentami miałam wrażenie, że to debiut autora.

Historia wciągająca, choć żałowałam, że nie zaczęłam od pierwszej części serii.

Historia wciągająca, choć żałowałam, że nie zaczęłam od pierwszej części serii.

• Kryminał