Bez ostrzeżenia

Okładka książki Bez ostrzeżenia Tim Weaver
Okładka książki Bez ostrzeżenia
Tim Weaver Wydawnictwo: Albatros Cykl: David Raker (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
David Raker (tom 3)
Vanished
Albatros
2014-07-30
2014-07-30
Zbigniew Kościuk
detektyw tajemnica zbrodnia

3.75 ✰ // Panie autor, za to zakończenie, to my się musimy rozmówić! Nie chcę nic mówić, ale ta seria jakby z każdym tomem robi się odrobinę lepsza, choć jednocześnie jest to jedyna część z serii, której nie przesłuchałam na raz, tylko zostawiłam na później (ale ten tydzień w ogóle jest ciężki książkowo). Po początku spodziewałam się raczej podobnych odczuć, co przy poprzednich tomach - stabilnie, ale bez większego szału, a tu proszę, takie zaskoczenie.

Dobry kryminał, choć brutalny, nie do końca rozumiem ten antagonizm między bohaterem a policją zakrawający na paranoję. Wszystko jest zgodne z konwencją, ale nie do końca jestem przekonana do tej serii.

Przez 2/3 tej książki czułam się tak samo, jak podczas czytania poprzedniej części („Zanurzyć się w mrok”) - mnóstwo nijakiego tekstu, praktyczny brak relacji między bohaterami. Końcówka jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. I ze względu na nieoczekiwany zwrot akcji, jak i niejasne zakończenie, które pozostaje otwarte do interpretacji czytelnika. Wcześniej byłam pewna, że nie sięgnę po następną część tej serii, ale zaryzykuję i dam szansę. Liczę, że będzie coraz lepiej.
edit. Jednak nie dałam...

Wreszcie książka z serii Tima spełniającą moje wyobrażenie co do powieści kryminalnej, pozbawionej niewiarygodnych i niemożliwych sytuacji w których znajduję się główny bohater nasz David :)
To moja 5 przeczytana pozycja z serii. Tak 5 mimo, że jest to tom numer 3. Wcześniej przeczytałem szóstkę i siódemkę.
Zakończenie fajnie, nietuzinkowe w porównaniu z innymi. Ciekawe jak zostanie wytłumaczone w części 4.
Polecam i daje 9. Książka lepsza od dwójki i o wiele lepsza od jedynki.

Zakończenie fajnie, nietuzinkowe w porównaniu z innymi. Ciekawe jak...

Czyta się naprawdę dobrze. Historia ciekawa, a akcji nie brakuje. Bohaterowie są wyraziści, kibicuje się im od samego początku. Zaczynam się wciągać coraz bardziej w całą serię. Biorę się za następną część ;)

Tim uzależnia jak dobra poranna kawa! Właśnie "wypijam" czwarty tom i póki co nie odczuwam przedawkowania, wręcz przeciwnie :D

Jak można wsiąść do metra i zniknąć? Świetnie się czytało.

Jak można wsiąść do metra i zniknąć? Świetnie się czytało.

Siłą książki jest nie tylko wartka akcja, ale tło psychologiczne. Nie są to poczynania behawioralne, mają realne podłoże. Dlatego powieść jest tak przejmująca. Gdybym mógł się przyczepić, to niewytłumaczalna jest dla mnie ostatnia decyzja mordercy wobec głównego bohatera, trochę to nagięte na poczet efektownego zakończenia.

Wartka akcja. Zaskakujące zakończenie. Cykl z Davidem Rakerem wciągnął mnie bardzo. Każda część pochłania mnie bardziej i bardziej. Polecam.

Czyta się doskonale.
Postać detektywa Rakera przewija się w każdej książce Weavera
Z pełnym przekonaniem polecam. No i zakończenie.......tu nie ma nudy.

Czyta się doskonale.
Postać detektywa Rakera przewija się w każdej książce Weavera
Z pełnym przekonaniem polecam. No i zakończenie.......tu nie ma nudy.

• E-booki
  • Do kupienia