Córka Czarownic

czarownica przepowiednia dojrzewanie fantastyka córka przeznaczenie
literatura dziecięca
2014-01-22
czarownica przepowiednia dojrzewanie fantastyka córka przeznaczenie

Nie pamiętam jej już tak dobrze (czytałam 4 lata temu), ale pamiętam, że bardzo mnie zaciekawiła, choć czasem przynudzała i czasem nie mogłam się połapać o co w niej chodzi. Koniec, końców zaczęłam ją rozumieć i w mig ją przeczytałam. Bardzo fajny pomysł na fabułę, fajne opisy (czasem, jednak za długie), świat idealnie doprecyzowany. W najbliższym czasie muszę ją sobie...

Książka podejmuje bardzo ciekawą tematykę, autorka ewidentnie wiedziała co robi. Książka może wiele nauczyć, ale, niestety, potrafi też... znudzić. Nie porwał mnie język, jakim jest napisana, nawet punkt kulminacyjny brzmiał dla mnie jak opis.
Co nie zmienia faktu, że książka ma duży potencjał, dla osób lubiących spokojny ton wypowiedzi fantastyczna.

Na początku trochę nie mogłam połapać się w lekturze, ale koniec końców książka bardzo mi się podobała. Lubię twórczość Terakowskiej, już w dzieciństwie czytałam niektóre książki - patrząc na całą jej twórczość, ta książka wydała mi się dość wyjątkowa

Ufff...
Przebrnęłam przez książkę "Córka Czarownic",
choć nie raz, nie dwa chciałam przestać czytać...

To powieść fantasy o magii, czarownicach, ich wychowanicy,
uciśnionym królestwie, najeźdźcach i przeznaczeniu.

Napisana przez Dorotę Terakowską w roku 1988
dzisiaj już nie porywa.

Akcja to wleeeeecze się noga za noga,
to podbiega kawałek truchcikiem.

Najpierw jest...

"Córkę Czarownic" czytałam ponad pół swojego życia temu. Aż trudno uwierzyć... Przez lata pamiętałam o tej książce i choć nie byłam w stanie przypomnieć sobie dokładnie jej fabuły, miałam poczucie, że wywarła ona na mnie duże wrażenie. Zaczęłam myśleć o tym, żeby może wrócić do wybranych lektur, które czytałam jako dziecko i nastolatka, a wśród "książek do...

Niestety nie pamiętam Książek Doroty Terakowskiej ze swego dzieciństwa, ale był okres, gdy zaczytywała się nimi moja starsza córka. To było kilka, lub nawet kilkanaście lat temu. Udało mi się wtedy przeczytać dwie pozycje z dorobku autorki. Jedną na pewno było "Gdzie spadają anioły", drugiej nie pamiętam, ale mogła nią być właśnie "Córka czarownic". Co prawda nie pamiętałam...

Dorota Terrakowska prowadzi przez koleje życia dziewczynki, która nie zna swojej przeszłości.

Dzieckiem opiekuje się również tajemnicza Staruszka. Dziecko uczy się świata zwierząt, ludzi i gwiazd.

Dziecko przechodzi długą drogę, jest to droga radości i smutku, przyjaźni i strachu.

Jak w życiu każdego z nas jest czas na wszystko.Dziecko dojrzewa.
Chociaż książka wydaje...

Pamiętałam tą książkę z dzieciństwa jako niezwykle ujmującą i postanowiłam przeczytać ją także w dorosłym życiu. Byłam ciekawa, czy i teraz wyda mi się w pewien sposób magiczna. I tak, była magiczna. Cudna książka, pięknie napisana, opowiada wspaniałą historię. Będę wracać do niej myślami z jeszcze większym sentymentem niż dotychczas.

Chwyta za serce... Człowieczeństwo od podszewki, niesamowity świat, który wcale nie musi być odległy i stworzony wyobraźnia. Jak zwykle Terakowska czyta sie między wierszami, gdzie umieszcza najpiękniejsze rzeczy. WYBITNA

Dobre, fabuła bardzo ciekawa, ale czyta się długo

Dyskusje

5 931