Skrzydlak

83-7255-584-2
Tomasz Krzyżanowski
anioły sowy przyjaźń choroba rodzina miłość szkoła William Blake

więcej Więcej

Trudna do oceny książka. Momentami może zbyt skomplikowana w odbiorze dla młodszego czytelnika, zaś dla dorosłego dość przewidywalna. Jednak zawiera bogate przesłanie, pokazując nam wiele sposobów na cieszenie się życiem mimo rodzinnych tragedii. Zwłaszcza ciekawym wątkiem jest więź głównego bohatera z sąsiedzką rodziną propagującą anty-szkolną ideę, jego własną strapioną...

Zdecydowanie moja ulubiona. Ma w sobie ten niepowtarzalny klimat. Wszystkim którzy szukają czegoś wyjątkowego polecam "Skrzydlaka"

Niby książka dla dzieci, ale czytało mi się bardzo przyjemnie. Ma w sobie jakąś magię :)

Ta książka wydaje mi się po prostu inna. Inna niż inne.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem co tu napisać. Życie jest ciężkie i wszyscy o tym wiedzą. Jak w każdej mojej recenzji ta książka jest zjawiskowa i wzruszająca. Mówię tak, gdyż za każdym razem jak czytam książkę to jest ona dla nie TĄ JEDYNĄ I WYJĄTKOWĄ. Lecz tu będą poważna i powiem wam jedn: NIE ZNAM LEPSZEJ! Zakochałam się w niej, w jej tekście, sensie wypowiedzi i czynów, zakochałam się w...

Urocza książka ze świetnym przekazem. :) "Uratowana" z biblioteki za symboliczne 1 zł cieszy jeszcze bardziej. Serdecznie polecam.

Książka, mimo, że cienka jest naprawdę wzruszająca. Trochę smutna, z odrobiną melancholii. My widzimy anioły jako coś doskonałego, albo tak jak w większości książek o tematyce anioły/demony. Tu jest coś innego. Skrzydlak nie jest ani aniołem do końca ani człowiekiem. Zmienia się razem z tym jak ludzie o niego dbają. Może powinniśmy przyjrzeć się tej postaci i zobaczyć w...

Tę książkę przeczytałam w gimnazjum - spadła mi pod nogi, kiedy wyciągałam z półki inny tytuł. Wypożyczyłam i... połknęłam ją na raz. Kocham tę książkę po dziś dzień, mimo że minęło już ponad dziesięć lat od pierwszej lektury. Podoba mi się atmosfera z pogranicza dziecięcych wspomnień, fantastyki i niezrozumiałego świata dorosłych. Jest krótka, ale niezapomniana.

Może być.

Wow. Piękna opowieść, chociaż jak na mój gust trochę krótka:). W poszukiwaniach w bibliotece szkolnej przypadkowo się na nią natknęłam. Pomyślałam że przekonam się o nieco innym gatunku niż mój ulubiony. I wcale się nie zawiodłam. To piękna historia, która skłania do myślenia.

Polecam jako oderwanie od rutynowych powieści.

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci i młodzieży