Skrzydlak

literatura dziecięca
83-7255-584-2
Tomasz Krzyżanowski
anioły sowy przyjaźń choroba rodzina miłość szkoła William Blake

Zdecydowanie moja ulubiona. Ma w sobie ten niepowtarzalny klimat. Wszystkim którzy szukają czegoś wyjątkowego polecam "Skrzydlaka"

"Wiódł mnie za rękę dobry Anioł. Za smutek - dobroć jest nagrodą." ten cytat pamiętam z książki, chociaż przeczytałam ją kilka lat temu. Lubię bardzo.

Niby książka dla dzieci, ale czytało mi się bardzo przyjemnie. Ma w sobie jakąś magię :)

Ta książka wydaje mi się po prostu inna. Inna niż inne.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem co tu napisać. Życie jest ciężkie i wszyscy o tym wiedzą. Jak w każdej mojej recenzji ta książka jest zjawiskowa i wzruszająca. Mówię tak, gdyż za każdym razem jak czytam książkę to jest ona dla nie TĄ JEDYNĄ I WYJĄTKOWĄ. Lecz tu będą poważna i powiem wam jedn: NIE ZNAM LEPSZEJ! Zakochałam się w niej, w jej tekście, sensie wypowiedzi i czynów, zakochałam się w...

Urocza książka ze świetnym przekazem. :) "Uratowana" z biblioteki za symboliczne 1 zł cieszy jeszcze bardziej. Serdecznie polecam.

Książka, mimo, że cienka jest naprawdę wzruszająca. Trochę smutna, z odrobiną melancholii. My widzimy anioły jako coś doskonałego, albo tak jak w większości książek o tematyce anioły/demony. Tu jest coś innego. Skrzydlak nie jest ani aniołem do końca ani człowiekiem. Zmienia się razem z tym jak ludzie o niego dbają. Może powinniśmy przyjrzeć się tej postaci i zobaczyć w...

Tę książkę przeczytałam w gimnazjum - spadła mi pod nogi, kiedy wyciągałam z półki inny tytuł. Wypożyczyłam i... połknęłam ją na raz. Kocham tę książkę po dziś dzień, mimo że minęło już ponad dziesięć lat od pierwszej lektury. Podoba mi się atmosfera z pogranicza dziecięcych wspomnień, fantastyki i niezrozumiałego świata dorosłych. Jest krótka, ale niezapomniana.

Może być.

Wow. Piękna opowieść, chociaż jak na mój gust trochę krótka:). W poszukiwaniach w bibliotece szkolnej przypadkowo się na nią natknęłam. Pomyślałam że przekonam się o nieco innym gatunku niż mój ulubiony. I wcale się nie zawiodłam. To piękna historia, która skłania do myślenia.

Polecam jako oderwanie od rutynowych powieści.

Dyskusje

• Chcę w prezencie