Grób z niespodzianką

Charlaine Harris Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Harper Connelly (tom 2) Seria: Obca Krew fantastyka, fantasy, science fiction
Grave Surprise
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Schimscheiner
Obca Krew
Harper Connelly grób niespodzianka harris grobowy zmysł

Pierwsza część cyklu nie podobała mi się strasznie, jednak w przypływie ochoty na weekend spędzony z przyjemnym czytadłem, wypożyczyłam dwie części. I w ten sposób utkwiłam z "Grobem z niespodzianką" w sobotni wieczór.
Chociaż na pierwszej części strasznie się przejechałam, to druga mnie zaskoczyła. Była lepsza, zwłaszcza pod względem fabularnym. Niemalże do końca nie...

Całkiem fajna seria, ciekawy pomysł i nawet przyjemny wątek kryminalny.

Ta ksiązka to zupełna strata czasu. Nie ma w niej nic porywającego. Przeczytałam do połowy i powiedziałam "pass".

Po przeczytaniu drugiego tomu mam niedosyt, muszę sięgnąć niezwłocznie po kolejną część :-)
A jaka była ta historia? Niewątpliwie lepsza od poprzedniej, bardzo interesująca fabuła, wciągająca akcja, chociaż nie był to thriller najwyższych lotów. Brakowało mi elementu zaskoczenia, który jest domeną wielu autorów. Tutaj kolejny raz od połowy książki spodziewałam się...

Tym razem Harper Conelly zostaje zaproszona, aby udzieliła pokazu na zajęciach ze studentami. Ma zaprezentować swoje umiejętności na starym cmentarzu, gdzie ostatni pochówek odbył się 50 lat temu. Trzy miesiące wcześniej odnaleziono przypadkiem dokumentację z adnotacjami dotyczącymi przyczyn śmierci poszczególnych osób. Nasza bohaterka będzie miała możliwość udowodnienia...

Kolejne ciało, kolejna zagadka, kolejne grono podejrzanych. Rozwiązanie przewidywalne. Fajna, lekka, letnia lektura.

Kryminał - przekąska. Dość łatwy w przyswojeniu, napisany lekką ręką. Czuć, że pisarce sprawiało radochę wymyślanie tej historii. Stąd, nawet jeśli to nie jest jakaś głębsza treść, umila czas. Coś do poczytania na leniwe, słoneczne popołudnia.

Uwielbiam fantastykę gorąco polecam cały cykl bardzo wciągające i oryginalne. Czyta się jednym tchem

Są książki złe, są książki średnie i te dobre, po których pozostają miłe wspomnienia. Pani Harris w swojej twórczości ma na koncie pozycje z wszystkich tych klasyfikacji. Ta książka jest zdecydowanie przeciętna, mimo, że opisuje losy i pracę nieprzeciętnej bohaterki. A czym ona się wyróżnia? Potrafi odkrywać tajemnice zmarłych, a szczególnie te związane z przyczyną...

"Wszystkie problemy bledną, gdy całym światem stają się paznokcie"

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie
  • 2013
  • 2014
  • Charlaine Harris
  • 2012
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Grób z niespodzianką