Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe

Alfie Kohn Wydawnictwo: MIND poradniki dla rodziców
Unconditional parenting. Moving from rewards and punishments to love and reason
poradniki dla rodziców
2013-09-09
Bogumiła Malarecka
Kohn Alfie wychowanie

Przez trzy czwarte książki autor obala wszelkie znane i popularne metody wychowawcze by w końcu dojść do mglistego przedstawienia swojego stanowiska.
W jednym miejscu odrzuca tzw. pozorny wybór by w innym przedstawić go pozytywnie pod inną nazwą.
Była to moja pierwsza książka o wychowaniu bliskościowym, więc nie mam za bardzo porownania. Jednak jak dla mnie czegoś zabrakło.

Ciekawa pozycja. Inne spojrzenie na wychowanie

Zmieniłam podejście do tematu kar i nagród dzięki tej książce. Zobaczyłam jak bardzo starsze pokolenia myliły się w swoich metodach wychowawczych.

Nie ma rodziców, którzy nie popełnialiby błędów wychowawczych. Po przeczytaniu tej książki wiem jedno. Postaram się nie karać dziecka nigdy, a nagradzać rzadko. Chociaż nadal mam pewne wpojone mechanizmy w sobie, to spróbuję z nimi zawalczyć. Przekonująca książka.

Będąc rodzicem trzeba to przeczytać. Otwiera oczy i serce

do kupienia

Ciekawa pozycja dla rodziców, którzy chcą wiedzieć jak wychować dziecko nie krzywdząc go.

1. To jest dość dobra pozycja dla specjalistów, którzy potrafią wyciągnąć z niej to co ważne i potrzebne i nie dadzą się zwieść lekkim nawiedzeniem.
2. Sama filozofia jest bardzo mądra, samo podejście niezwykle rozwojowe, JEDNAK trzeba uważać na mylenie pojęć, na pomijanie rodzica również jako człowieka.
3. Dzieci są niezwykle ważne, jednak rodzice też. Trzeba zachować...

W książce nie ma nic "prowokacyjnego", jak sugeruje się na okładce! Jest bardzo pomocna i mądra.

Jako mama kilkulatki, sięgnęłam po tę książkę z dużą dozą nadziei, że wreszcie ktoś przedstawi inną opcję wychowywania dziecka, niż ta oparta na behawioryzmie. I nie zawiodłam się.
Przez sporą część książki przebrnęłam z pogłębiającą się rozpaczą, że stosowanymi dotąd metodami zniszczyłam mojemu dziecku życie i całą naszą relację. Że przez ostatnich kilka lat popełniłam...

• Dziecko
  • 2018
  • Psychologia
  • Poradniki
  • Dzieci

Alfie Kohn Wychowanie bez nagród i kar. Rodzicielstwo bezwarunkowe Zobacz więcej