Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 33.22 zł

Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
DIT KOMPETENTE BARN. PA VEJ MOD ET NYT VAERDIGRUNDLAG FOR FAMILIEN
Beata Hellmann, Barbara Baczyńska
MIND
pedagogika wychowanie dziecko poradnik
DIT KOMPETENTE BARN. PA VEJ MOD ET NYT VAERDIGRUNDLAG FOR FAMILIEN
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Beata Hellmann, Barbara Baczyńska
pedagogika wychowanie dziecko poradnik

Do połowy szalenie ciekawa, jednak gdy autor zaczyna mowic o jezyku osobistym osob w domu to mam wrazenie przestarzałego podejścia.

Generalnie polecam dla osób które o wychowaniu nie wiedzą NIC-jako fajna bazę wyjściowa do budowania własnego obrazu rodzica.

Dość przegadana książka. Można z niej wyciągnąć pewne wnioski co do wychowywania dzieci (ogólnie sprowadzające się do bardziej partnerskiego traktowania dzieci i uznawania ich za jednostki w pełni będące ludźmi, a nie tylko ludźmi in spe), tym niemniej dość irytujące jest (i tym samym utrudniające zbudowanie sobie pozytywnego programu wychowanie) ciągłe przedstawianie, jak...

Książka Twoje kompetentne dziecko to kompendium wiedzy o rodzicielstwie bliskości, którą polecam każdemu rodzicowi. To skumulowana wiedza dotyczące emocji, uczuć i poszukiwań. Chciałabym zacząć od tej lektury, kiedy mój syn się urodził. Na pewno łatwiej byłoby mi zrozumieć pewne rzeczy i dotrzeć do ich źródła.

Znakomita książka.
Jest w niej bardzo dużo głebokich przemyśleń.
Bardzo cieżko mi się ją czytało bo zmusza do zajrzenia w głąb siebie i zobaczenia nieprzyjemnej prawdy o nas samych.
Polecam

Mam mieszane odczucia. Myślę, że wynika to z bardzo wysokich oczekiwań jakie miałam w stosunku to tej książki i osoby Jespera Juula.

Czytałam inne książki oparte na jego wiedzy, słuchałam podcastów, które opierały się na jego książkach i byłam pod wrażeniem, dlatego mojego oczekiwania były spore. Jednak nie wszystko mi odpowiadało.

Momentami książka była ‚staroświecka’,...

Obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców!

Książka, która ukształtowała podejście moje i męża do naszego dziecka. Zapoczątkowała zainteresowanie rodzicielstwem bliskości. Jest jak odtrutka na wszystkie negatywne wzorce, jakimi kierowali się nasi rodzice. Otwiera oczy i pozwala mieć nadzieję, że nadejdą kiedyś czasy oświecenia i wychowanie nowych pokoleń pozwoli zbudować świat oparty na szacunku, empatii i...

są książki , które dzielą żywot na przed i po przeczytaniu :) ta jest taka. Polecam przeczytać

Zmienia perspektywę w wychowaniu. Warta przeczytania, obala kilka mitów. Pozwala być autentycznym rodzicem, a nie rodzicem „który musi”.

To świetna książka. Jeśli ktoś będąc rodzicem miałby przeczytać tylko jedną jedyną książkę, to wydaje mi się, że wybór tej byłby naprawę niegłupim pomysłem. Zdaniem Juula zanim urodzi się dziecko mamy tylko jakoś ⅓ wiedzy jakiej potrzebujemy jako rodzice. Lwią część tego, czego nie mamy, zdobyć możemy wyłącznie postrzegając nasze dzieci jako istoty kompletne, kompetentne i...

• Dziecko
  • Psychologia
  • 2019
  • 2020
  • Poradniki

Jesper Juul Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej? Zobacz więcej