Nowele

Mann Nowele
klasyka
Leopold Staff
Mann Nowele

Zbiór składa się z ułożonych chronologicznie utworów, takich jak Rozczarowanie (1896 r.), czy też uważane za arcydzieła literatury niemieckiej opowiadania: Tristan (1902 r.), Tonio Kröger (1903 r.), Śmierć w Wenecji (1911 r.). Przekładu na polski dokonał znakomity Leopold Staff. Przytoczony zbiór nowel z 1956 roku jest wyborem autoryzowanym przez samego autora.

Bardzo...

majstersztyk. genialne. prócz pierwszego opowiadania pt. "Rozczarowanie", reszta na najwyższym poziomie. Gęste od słów, hipnotyzujące, nieprzewidywalne i mistrzowskie.

• Chcę w prezencie
  • Posiadam wydanie tradycyjne