Dzieci grobu

Warszawska Firma Wydawnicza
kryminał sensacja
literatura dziecięca
kryminał sensacja

Książka ciekawa, ale stylowo słabiutka

Ja tam,nie wiem czy książka ma jakieś wartości dydaktyczne,co wnosi do literatury.
Ktoś powie,pewnie nic.Znowu kolejne czytadło,może i czytadło.
Ale,co z tego że fajne,a stylistycznie ? Ktoś może powiedzieć,że styl słaby.

Książka jest fajna,dobra akcja i dużo się dzieje.
Tylko nie wiem,co na to ginekolodzy,że płód zostaje w ciele matki.Aż 200 lat,
bardzo dobra książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cytat: Julia słuchała krótkiego dialogu Nicolasa z nieznaną dziewczyną z niedowierzaniem. Starała się podejść do tego racjonalnie, jednak nie umiała. Patrząc na tę blondwłosą okularnicę, ogarnął ją ooormny gniew. Nie zastanawiając się długo, wbiegła do pokoju, zepchnęła dłoń tej małolaty z ramienia Nicolasa i zapytała:

Pomysł na książkę to naprawdę połowa sukcesu, dobry...

Sama autorka zdradziła, że napisała tę książkę w wieku 14 lat i niestety widać to po stylu. Trochę niedopracowany, ale jest w nim pewien potencjał. Co do treści, pomysł naprawdę ciekawy. Akcja wartka, wydarzenia bardzo szybko następują po sobie. Bohaterowie potraktowani trochę "po macoszemu", autorka nie skupia się na uwydatnieniu ich charakterów - a szkoda. Wyłączając...

Książka dla młodego czytelnika - młodszego nastolatka. Intryga zaciekawiająca, ale styl ogólnikowy. Bardzo pobieżna - bez głębszych emocji.Powierzchowna.

• Polscy autorzy
  • Egzemplarze recenzyjne
  • Wymienię
  • Warszawska Firma Wydawnicza
  • Biblioteka śląska
  • 2014

Dodaj cytat z książki Dzieci grobu