Prohibita. Setka ksiąg zakazanych i pięćdziesiąt powodów ku temu

Anna Maksymiuk Wydawnictwo: Spacja popularnonaukowa
Spacja
cenzura historia literatury erotyka
popularnonaukowa
cenzura historia literatury erotyka

Ciężko mi jednoznacznie ocenić tę pozycję. Z jednej strony: lekkie rozczarowanie. Bo spodziewałam się, że książka będzie omawiała w szerszym zakresie książki, które z różnych przyczyn były zakazywane. Natomiast autorzy skupili się tak naprawdę na literaturze erotycznej (choć włączenie do tego grona "Ullissessa", a pominięcie choćby "Nagiego lunchu" wydaje się dość dziwne)....

• Bibliologia, socjologia, psychologia i inne
  • Informacja naukowa i biliotekoznastwo (Książki o książkach)
więcej mniej