Frostbite

Okładka książki Frostbite Richelle Mead
Okładka książki Frostbite
Richelle Mead Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Akademia wampirów (tom 2) fantasy, science fiction
Akademia wampirów (tom 2)
Frostbite
Penguin Books
2008-01-01
2008-01-01

Książka wciągająca, pełna akcji, przemyśleń i romansu. Idealne kombo, które się czytało bardzo szybko. Typ powieści dla którego można zarwać noce :)
Czuć klimat młodzieżówki, ale nie nadaje się również dla starszej grupy odbiorców. Przeszkadzało mi ponowne tłumaczenie autora oczywistych rzeczy, których się dowiedzieliśmy w pierwszym tomie (np. postacie, ich relacje i moce).

Wróciłam po kilku latach do tej serii i nadal mega mi się podoba 😁 Rose zaczyna zachowywać się bardziej poważnie co trochę przeszkadzało mi w pierwszej części. Super spędzony czas.

Pierwsza część podobała mi się bardziej, ta jest nieco zbyt... no, bzdurna, ale i tak w porównaniu do współczesnego romantasy o niebo lepsza.

📚Richelle Mead "Akademia wampirów"
📖Wyd. @poradniak
Rose już wie, że czuje coś poważnego do Dymitra i chce żeby on też odwzajemnił jej uczucia. Jednak wie, że najważniejszą sprawą jest dla nich ochrona Lissy. Kiedy wraca po ucieczce do szkoły musi zmierzyć się z krytyką i nadrobić stracony czas na naukę.
Niestety robi się coraz gorzej i coraz więcej strzyg atakuje królewskie rodziny. Pojawia się także matka Rose i to powoduje, że dochodzi do starć miedzy nimi.
Kochani jest to druga część mojej ukochanej serii i powiem wam, że bardzo ale to bardzo uwielbiam pióro tej autorki. Stwarza świat, który przyciąga nas i nie pozwala wypuścić nas szybko ze swoich ramion. Mamy tu opisy, które powodują, że widzimy wszystko tak jak ona chce i steruje naszymi emocjami. Mimo, że nie lubię dużo opisów to tutaj są one niezbędne do opisania całego tego wampirzego świata.
Mamy tu naprawdę ogromny wachlarz emocji i różnych niewyjaśnionych sytuacji. To sprawia, że czytanie takich właśnie książek jest dla nas wielką ekscytacją.
Bardzo podoba mi się jak autorka wplata romans Rose z Dymitrem pomiędzy główną akcje. Z wielką przyjemnością wypatrywałam takich właśnie momentów, bo były one takie wspaniałe i wywoływały we mnie trzepot motyli w brzuchu. Razem z nimi przeżywałam to, że ich miłość jest poddawana wielkim próbom.
Ta seria jest tak dobra, że zawsze będę ją polecać każdemu kto kocha takie klimaty. Autorka spisała się na medal.

📚Richelle Mead "Akademia wampirów"
📖Wyd. @poradniak
Niestety robi się coraz gorzej i coraz więcej strzyg...

🌕🌕🌕❄️❄️❄️🌹🌹🌹

„— Muszę wiedzieć, co miałeś na myśli, mówiąc, że spowija mnie ciemność. Co to znaczy?

— Nie mam pojęcia. Inni żyją w świetle, a ciebie otaczają cienie. Przyciągasz je od Lissy”.
W Akademii Wampirów nadszedł czas świąt, a u nas już były. Miłość i jej problemy oraz trudna relacja z matką. Na dodatek strzygi proszę się o porządne lanie. Drugą część przeczytałam praktycznie w jeden dzień. Podobała mi się bardziej niż pierwsza i myślę, że bardziej mnie wciągnęła.
„I nagle wszystko stało się jasne”.
Bardzo Polubiłam obie dziewczyny. Szczerze mówiąc, myślę, że większą więź poczułam z Hathaway, bo podobnie, jak w poprzedniej części, miałam wrażenie, że wysuwała się bardziej na przód niż jej podopieczna. Lissa i Rose są świetnym przykładem silnej siostrzanej więzi, natomiast każda z nich ma własne problemy. Rose nie ma łatwej relacji ze swoją matką, co naprawdę widać w ich relacji i podczas czytania książki. W sumie się nie dziwię, głównej bohaterce, że ma nastawienie, jakie ma w stosunku do swojej rodzicielki. Jeśli chodzi księżniczkę, powiem wam tylko tyle, że oprócz walki z depresją stara się stawić czoła czemuś innemu i jestem z niej dumna. Wydawało mi się, że działo się więcej tutaj więcej i tym lepiej. Napięcie między Rose a Dymitrem było, jak na lekarstwo, ale według mnie było idealne. Nie zabrakło też walk ze strzygami, które zrobią wszystko, żeby osiągnąć swój cel.
Akademia Wampirów. W Szponach Mrozu była lekturą, która mnie wciągnęła i naprawdę mogłam się odmóżdżyć. Mam nadzieję, że przeczytam trzecią część i, za wydawnictwo wyda kolejne tomy.

#akademiawampirow.wszponachmrozu#akademiawampirów#wampiryzm#arystokracja#trudnaisilnaprzyjaźń#zakazanamiłość#intrygi#księżniczka#LissaDragomir#RoseHathaway#najbardziejoddanaopiekunka#szkołdlawampirów#trudnaprzeszłość#szybkie#dorastanie#porównywaniesię#magia#namiętność#nadprzyrodzonemoce#miłość#morojowie#strzygi#skomplikowanerelacje#dramy

🌕🌕🌕❄️❄️❄️🌹🌹🌹

Odświeżone po latach. Kiedyś bardziej przeżywałam te przygody i romanse, ale nadal mi się podobało.
Kiedyś 10/10 - Za bohaterów, przyjaźnie, romanse i przygodę.
Teraz 7/10 - Zdecydowanie dla nastolatek.

Kiedyś 10/10 - Za bohaterów, przyjaźnie, romanse i przygodę.
Teraz 7/10 - Zdecydowanie dla nastolatek.

Jak to często bywa z oczekiwaniami, towarzyszyły mi pewne obawy. Czy drugi tom sprosta moim oczekiwaniom?

Zdecydowanie nie zawiodłam się!

⭐️ Bohaterowie są wyjątkowo dobrze skonstruowani, a relacje między nimi rozwijają się naturalnie.

⭐️ Autorka poświęca uwagę każdemu wątkowi, dbając o detale i spójność fabuły. Nic nie jest pozostawione przypadkowi, co sprawia, że czytelnik zostaje wciągnięty w misternie utkaną opowieść.

Jako entuzjastka tematyki wampirów, nie mogłam się doczekać kolejnych rozdziałów tej opowieści, jednocześnie odczuwając lekkie obawy co do tego, jak potoczą się losy moich ulubionych postaci.

Po ataku strzyg na jedną z rodzin królewskich, szkoła podjęła decyzję o wysłaniu uczniów wraz ze strażnikami na kurort narciarski, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jednak czy tam rzeczywiście będą mogli poczuć się bezpieczni? Nadchodzi walka ze strzygami, w której Rose również będzie musiała stanąć do walki.

⭐️ Już nie mogę się doczekać kiedy sięgne po kolejną cześć.

Zdecydowanie nie zawiodłam się!

Drugi tom historii nierozłącznych przyjaciółek Rose i Lissy. Wydarzenia z poprzedniej części odcisnęły piętno na dziewczynach. Zdrada najbliższych boli najbardziej i coraz częściej zastanawiają się komu można ufać. Dampirka przeżywa też rozterki w życiu osobistym. Mężczyzna, którego kocha interesuje się inną kobietą, jej przyjaciel nie chce być już tylko przyjacielem a na dodatek na horyzoncie pojawił się tajemniczy, niepokojący ale pociągający kuzyn księżniczki. Dochodzi do tego atak strzyg na jedną z ważniejszych rodzin królewskich i unicestwienie całego rodu. Aby lepiej zabezpieczyć Akademię, z całego świata ściągnięto strażników. W tym matkę Rose. Jannie Hathway jest legendą w świecie strażników ale nie dla głównej bohaterki.

Zarząd Akademii Świętego Władimira bojąc się ataku, decyduje o przymusowych feriach w kurorcie narciarskim. Tylko jak pokażę czas to nie strzygi będą największym zagrożeniem ale ambicja młodych niedoświadczonych uczniów.

"ROSE KOCHA DYMITRA, DYMITR MOŻE KOCHAĆ KAŻDĄ INNĄ, MASON DAŁBY SIĘ ZABIĆ, BY ROSE POKOCHAŁA JEGO…"

W szponach mrozu jest dużo bardziej emocjonalną huśtawką niż część pierwsza (chociaż wiem, że dalsze tomy wychodzą po za skalę 🥹) . Mimo, że to świat wampirów złamane serce i nieodwzajemniona miłość zabija tak samo jak w świecie ludzi. Utracona przyjaźń, zazdrość niezbyt dobrze wpływa na główną bohaterkę. Dochodzi do tego silny konflikt z matką, legendą w ich świecie. Mimo, że te wszystkie uczucia buzują w Rose, stara się wykonywać swoje obowiązki wobec Lissy najlepiej jak potrafi. Ale wystarczy jeden zapalnik, utrata ważnej dla niej osoby spycha ja w otchłań z której ciężko jej będzie się wydostać.

Akcja książki rozwija się szybko, trup ściele się gęsto a strach i niepokój w świecie morojów i damirów czuć podczas czytania. Zarezerwuj nie sobie czas aby przeczytać tę książkę na raz bo nie oderwiecie się od niej.

▪️Tytuł: W szponach mrozu. Tom 2
▪️Seria: Akademia wampirów
▪️Autor: Richelle Mead @reallyrichelle
▪️Wydawnictwo: Poradnia K @poradnia_k_wydawnictwo
▪️Premiera: 28.06.2023 r.
▪️▪️▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @@poradnia_k_wydawnictwo )
▪️▪️▪️▪️▪️

Kontynuacja losów bohaterów z pierwszego tomu Akademii Wampirów. Mieliście już przyjemność poznać świat Rose i Lissy?💚💙 Mawia się, że zawsze pierwszy tom samej serii, czy nawet filmu jest najlepszy. Otóż w tym przypadku to stwierdzenie jest absolutnie błędne! Akademia dopiero się rozkręca ⚡🔥

Rose dotychczas była nam znana od strony odważnej i przebojowej dziewczyny. W tej kwestii niewiele się zmieniło. Chociaż już nie jest taka skłonna do flirtów, stała się bardziej świadoma powagi obowiązków, jakie będzie czynić jako strażnik swojej przyjaciółki, to nadal cieszy się beztroskim czasem w akademii, w której nastał czas ferii zimowych. A tam nie dość, że stale będzie mijać się z Dimitrem, to spędzi ten wyjazd z Masonem, który nigdy nie krył zainteresowania dziewczyną, a dodatkowo na horyzoncie pojawi się trzeci mężczyzna, dodając pikanterii w relacjach damsko-męskich. Tym razem szykuje się istny trójkąt miłosny, a może trafniej będzie powiedzieć wielokąt, gdzie wiele osób ulokuje swoje uczucia w niewłaściwej osobie...

Tęskniliście za Dimitrem? W tym tomie wydaje się jakby było go jeszcze więcej, dzięki czemu można go bliżej poznać, choć nadal pozostaje dla nas zagadką. Mężczyzna pełny opanowania i niezwykle oszczędny w wyrażaniu emocji. Ale nawet on, tak twardy jak skała, nie jest w stanie opanować się przy Rose, która uwielbia badać granice czyjejś cierpliwości. Szczególnie, gdy sama jest na skraju widząc strażnika u boku Taszy, zachowujących się jak para dobrych przyjaciół, bez tematów tabu. Takiej relacji pragnie dla siebie i dla niego, ale wie, że to wręcz niemożliwe…

"Spodobał mi się w chwili, gdy zobaczyłam go po raz pierwszy, i nie tylko dlatego, że wyglądał bosko. Czułam, że rozumie mnie czasem lepiej niż ja sama, i byłam pewna, iż ja mogłabym również sporo mu wyjaśnić na jego temat".

„W szponach mrozu” zrobiło na nas ogromne wrażenie, pochłaniając naszą uwagę i nie mogąc dać się oderwać. Ta część zawiera jeszcze więcej akcji, jeszcze więcej niebezpieczeństw, które czychają poza murami szkoły, co za tym idzie byłyśmy świadkami wielu walk i pokazów siły. Magia, która płynie we krwi Morojów, zaczyna być inaczej postrzegana, kusząc tymi niezwykłymi umiejętnościami. Nie łatwo jest uczniom opanować swoją chęć powstrzymania strzyg, ale niestety nie doceniają wroga. Ponadto zagadka polowań na rodziny Morojów, powoli zaczyna nabierać tempa, zmuszając wampiry czystej krwi do innowacyjnych działań, do których niestety nie każdy jest chętny. Tom drugi to mieszanka wybuchowa pełna akcji, gdzie końcówka niestety łamie nam serce. Dimitr, Mason i Adrian… który najsilniej zawróci w głowie Rose? A może powinnyśmy zapytać, kto z nich na dłużej pozostanie w sercu dampirki ? My nieprzerwanie zostajemy team #Dimitr ❤️ Książka tak jak i pierwszy tom pozostaje w kategorii #mustread

Dziękujemy bardzo @poradnia_k_wydawnictwo za egzemplarz do recenzji ❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: W szponach mrozu. Tom 2
▪️Seria: Akademia wampirów
▪️Autor: Richelle Mead @reallyrichelle
▪️Wydawnictwo: Poradnia K @poradnia_k_wydawnictwo
▪️Premiera: 28.06.2023 r.
▪️▪️▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @@poradnia_k_wydawnictwo )
▪️▪️▪️▪️▪️

Rose doskonale wie, że uczucie, jakie darzy do Dymitra winna skryć głęboko na dnie serca. Oboje będą odpowiedzialni za życie księżniczki, a miłość może w tym znacząco przeszkodzić. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, o czym dziewczyna boleśnie się przekonuje, kiedy widzi jego zainteresowanie inną kobietą. Na dodatek jej przyjaciel się w niej zakochał, a ona nie odwzajemnia tego uczucia, co może wiele skomplikować. Niestety to nie koniec problemów, a wręcz przeciwnie, to dopiero początek. Strzygi są coraz bardziej zuchwałe i atakują jedną z rodzin królewskich. Władze szkoły postanawiają nie tylko zwiększyć ochronę, ale również o obowiązkowym wyjeździe do narciarskiego kurortu. Liczą na to, że w tym miejscu będą mogli w bezpieczny sposób spotkać się z najbliższymi. Jednak to za chwilę, obecnie Rose musi poradzić sobie z faktem, że jej matka, sławna strażniczka Janine Hathaway jest w akademii. Dziewczyna ma do niej wiele żalu, że zabrakło kobiety w jej życiu, że wybrała pracę strażniczki, a nie wychowywanie jej. Tylko czy aby na pewno wszystko jest czarno białe? Czy wyjazd do kurortu będzie dobrą decyzją? Co jeszcze się stanie? Jak potoczą się losy Rose i księżniczki?

Pierwszy tom zdecydowanie podobał się mojej nastoletniej córce i z niecierpliwością czekała aż dotrze drugi. Jak wrażenia po przeczytaniu? Amelka stwierdziła, że jest świetna. Tu akcja rozwija się powoli, jednak nie sprawia to, że jest nudno, bo nie jest. W książce dużo się dzieje, mamy niebezpieczeństwo, miłość, przyjaźń, rodzinne nieporozumienia, morderstwo, tajemnice, sekrety, a także nastoletnie marzenia, plany, rozterki. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły emocje i to różnorodne. Córka stwierdziła, że były momenty mocno wzruszające, a jednocześnie takie, w których czuło się nutkę strachu oraz takie, w których na twarzy gościł wielki uśmiech.

Bohaterki pozostały ciekawe, dobrze wykreowane. Trochę dorosły, stały się bardziej odpowiedzialne (w szczególności Rose),jednocześnie pozostały sobą. Amela nadal je zdecydowanie lubi.

„W szponach mrozu” jest książką, z którą moja nastoletnia córka naprawdę dobrze się bawiła. Historia była ciekawa, wciągającą, jedna z tych, od których ciężko się jej oderwać. Z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/10/akademiawampirowwszponachmrozuporadniak.html

• Wampiry