Ten obcy

Okładka książki Ten obcy
Irena Jurgielewiczowa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Ten obcy (tom 1) Seria: Lektury szkolne [Nasza Księgarnia] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ten obcy (tom 1)
Lektury szkolne [Nasza Księgarnia]
Nasza Księgarnia
1993-01-01
1993-01-01
pierwsza miłość przyjaźń

więcej Więcej

Po “Tego obcego” sięgnąłem, bo jakoś ominęła mnie ta lektura w podstawówce. Nie wiem czemu. Może wyszła z mody po zmianie ustroju.

Mogę powiedzieć dwa słowa “chapeau bas” dla autorki. Nie będę wahał się przed poleceniem tej lektury moim dzieciom. Sam z zaciekawieniem śledziłem losy Uli, Pestki, Mariana i Julka. Przeżywałem ich przygody na wyspie, znajomość z Zenkiem,...

To książka z innej epoki. Obrazuje minioną już rzeczywistość. Ma w sobie jednak jakąś ponadczasową prawdę i spokój, które działają kojąco na współczesnego czytelnika żyjącego na co dzień w chaotycznym i pędzącym na łeb na szyję świecie. Lektura w sam raz na wczesnojesienne wieczory!

Często nudząca, nielicznymi momentami wciągająca. Ale jak na lekturę dobra.

Czytana w podstawówce, z tego co pamiętam była dobra.

Na półkach: , , , ,

Polecam dla dzieci!!!

Jak zwykle cudowna. Dokładnie taka, jak zapamiętałam z lat dzieciństwa. Zenek to mój pierwszy książkowy krasz, a cała paczka przyjaciół niesamowicie wryła mi się w serducho. Mimo ze to książka z ubiegłego wieku czyta się ja tak, jakby była współczesna. Polecam gorąco. ❤️

Jak ja podkochiwałam się w tym chłopcu! :)
jedna z lepszych książek młodzieżowych. Polecam.

Jedna z naprawdę lepszych lektur szkolnych, bardzo ciekawie się ją czytało. Pamiętam, tytuł na początku sprawił że podchodziłam sceptycznie do tej książki - jednak bardzo miło mnie ona zaskoczyła. Bardzo polecam!

Ale nie znosiłem tego obcego!

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Pierwsza książka, w której przeczytałam o miłości chłopaka i dziewczyny. To było duże przeżycie :) Bardzo długo podobało mi się imię Zenek :)

33 773
    2 389