Ania z Zielonego Wzgórza

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: G&P Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1) literatura dziecięca
Anne of Green Gables
8372720622
Joanna Sałaciak
G&P
Anne of Green Gables
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1)
literatura dziecięca
8372720622
Joanna Sałaciak

Opinie [1 116]

Ania to moja książka z dzieciństwa. Lubię czasami do niej wracać oraz do kolejnych z serii o Ani.

Bardzo dobrze wspominam Anię z czasów szkolnych, jednak minęło kilka, a właściwie kilkanaście lat od czasów podstawówki, więc zrobiłam sobie reread, głównie dlatego, że zakochałam się w serialu Netflixa, luźno wzorowanym na książce. Każdy znajdzie małą Anię w sobie i można się z nią utożsamiać pod wieloma względami, a czytając jej historię robi się ciepło w serduszku.
Wielu...

Przed zaczęciem książki byłam sceptycznie nastawiona, myślałam że, będzie to dziecięca opowieść o małej dziewczynce i jej dziwnych przygodach - typowa dla młodszych czytelników. Na szczęście myliłam się! Od razu mega mnie wciągnęła.

Opowieść o Ani, dziewczynce która przeszła bardzo wiele złych chwil, a od momentu adoptowania przez Marylę i Mateusza wszystko zmienia się o...

Książka ogólnie bardzo fajna, polecam też obejrzeć serial ,,ANIA NIE ANNA" na netflix😊

Książka z dzieciństwa. Jedna z najmądrzejszych i najpiekniejszych. Pokochałam Anię tak jak miliony innych nastolatek za jej upór i ambicje.
Po raz pierwszy zetknełam się z Zielonym Wzgórzem w szkole podstawowej i choć byla to dosc gruba powieść pochłonełam ją zaledwie w kilka dni. Każdy fragment historii panny Shirley opowiadałam z zapartym tchem na lekcjach jezyka...

Przeczytana za drugim razem ponad pięć lat później dużo zyskuje.

Nie wiem czemu, zawsze byłam sceptycznie nastawiona do tej książki, więc nigdy jej nie zaczęłam czytać (choć lubiłam Lucy Maud Montgomery), ale mniejsza z tym. Pewnego dnia Pani dałam nam to jako lekturę. Więc chcąc nie chcąc musiałam zacząć to czytać. No i oczywiście.. zakochałam się w niej :D. Książka napisana jest świetnie, przygody różnorodne, postacie niezwykłe, koniec...

Moja ulubiona książka z czasów dzieciństwa. Do tej pory chętnie do niej wracam i, pomimo lat, nie straciła swojego uroku.

Gdy zdecydowałam się sięgnąć kolejny raz po tę książkę poniekąd towarzyszyło mi uczucie ekscytacji pomieszanej z lekkim niepokojem. Jednak czytając mogłam przenieść się do krainy marzeń, w której wychowywała się Ania. Przewracając kartki książki czułam się oczarowana przygodami bohaterki. lektura te zdecydowania przenosi nas do krainy Beztroski i dzieciństwa oraz pomaga...

Ukochana książka dzieciństwa

51 060