Bez sentymentów

literatura piękna
2013-10-31
Witold Nowakowski
władza uznanie kariera dziecko adopcja

Ostatnio czytam książki, o które bym siebie nie podejrzewał. Jestem zagorzałym fanem kryminałów i thrillerów, rzadko czytam książki o miłości. Jednakże tą - pomimo tego, iż głównym wątkiem jest miłość - czytałem z niesamowitą przyjemnością. Rewelacyjna książka. Erich Segal pozytywnie mnie zaskoczył kolejną powieścią. Uwielbiam tego autora.

Elliot i Nina początkowo są sobie...

Przeczytałam w młodości wszystkie książki Segala, a ta mi umknęła. I dobrze. Gdybym od niej zaczęla, nie sięgnęłabym po kolejne. Jest przecietna i powierzchowna. Do moich ukochanych " Doktorów" się nie umywa.

Bo z tą książką jest jak ze śledzeniem krajobrazu podczas jazdy samochodem. Niby wszystko widzisz ale jakieś to powierzchowne, płaskie i fragmentaryczne. I cały zarys drogi znasz ale co właściwie możesz powiedzieć o miejscach, przez które przejechałeś, prócz może natężenia ruchu lub pogody. Wszędzie byłeś, i co z tego?

Nie, nie chcę krytykować „Bez sentymentów”, bo...

Z dotychczas przeczytanych książek Ericha Segala oceniam ją jako najsłabszą.
Nie podobały mi się chaotyczne wstawki dotyczące pisarzy, aktorów i przedstawień teatralnych jakie pojawiały się przy opisach pracy Niny.
Całość zresztą wydaje się napisana pobieżnie i niedbale jak jakiś szkic.
A mogłaby to być ciekawa powieść, bo osadzenie akcji w latach 50 XX wieku, jest całkiem...

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Opisana historia ciekawa, choć bez wzlotów i upadków. Niejednemu może wydać się zwykła i prosta ale moim zdaniem warta przeczytania. Zawiera w sobie wiele życiowych wartości. Ciekawe i zaskakujące zakończenie.

Dobra rozrywkowa literatura. Realia amerykańskiej agencji opiekującej się ludźmi sztuki ciekawe ( akcja tutaj obejmuje kilka lat )-do 1/4 objętości książki.
Potem mocne przyspieszenie i kolejne 20 lat opisane bardzo szybko , akcja skręca w obyczaj i jest nieco gorzej.
Ogólnie jednak krótko, łatwo i w sumie przyjemnie,jeśli lubisz poczytać o bogatych Amerykanach sprzed...

Moje pierwsze "spotkanie" z tym autorem. Opis tej książki bardzo mnie zaintrygował, a dość spora liczba niepochlebnych opinii na LC tylko jeszcze bardziej zachęciła do lektury.

Kolejny raz się okazało, że to, co jest dość szeroko krytykowane, mnie się jednak podoba. Cudowna powieść, połknęłam dziś w kilka godzin, na raz.

Na szczęście skończyłam, a w między czasie skończyłam jeszcze cztery inne pozycje. Bez sentymentów jest nudną, ciągnącą się książką, opowiadającą tak naprawdę o niczym ciekawym. Myślę że za dwa dni nie będę w ogóle pamiętała że ją czytałam.

13.04.2016 - 01.05.2016

Liczba stron: 287

Erich Segal... możecie nie kojarzyć nazwiska autora, jednak zapewne cześć z was słyszało o książce lub filmie pt. Opowieść miłosna (Love story), którą napisał właśnie Segal. Jest to już pewnego rodzaju klasyk, który zawładną sercami wielu osób na całym świecie. Dzisiaj opowiem o innej powieści autora, ostatniej jaką napisał, która miała być, tak niesamowicie poruszająca,...

• 2013
  • 2014