Doktorzy

2016-05-06
1994-01-01
Zbigniew A. Królicki
Zbigniew A. Królicki medycyna studia studenci przyjaźń miłość przeciwności losu

Wspaniała, wciągająca książka. Pomimo dużej objętości czyta się z szybko i z dużym zainteresowaniem. Ciekawe problemy medyczne i wątki obyczajowe wspaniale się łączą i dopełniają. Akcja toczy się w latach 50-tych do 70-tych w Stanach Zjednoczonych, a mam wrażenie, że u nas medycyna obecnie jest na takim samym poziomie. Ale nie jestem znawcą tematu.

Niesamowita podróż w ubiegłe stulecie i medycynę tych czasów. Wspaniała opowieść o rozwoju medycyny i rozwoju człowieka, który podejmuję ten ciężki los lekarza- doktora.
Polecam :)

Polecam :)

To moja ukochana książka. Czytałam ja już tyle razy, że niemal znam ją na pamięć. I przeczytam ją pewnie jeszcze niejeden raz.

Piękna powieść -portret pokolenia lekarzy XX wieku. Nasuwa mi się pytanie: czy dzisiejsi studenci medycyny to już zupełnie inne pokolenie? Obawiam się, że (niestety dla pacjentów) tak.

Książka, którą pomimo dużej objętości czyta się bardzo szybko. Bohaterowie od razu zyskują sympatię czytelnika. Podobało mi się przeplatanie losów młodych adeptów medycyny z osiągnięciami w medycynie. Niestety po kulminacyjnym momencie w relacji Barney-Laura wątek ten potraktowany po macoszemu, mimo, że to oni są głównymi postaciami. Zakończenie trochę nijakie...
Nie mniej nie był to stracony czas, a książka to fajna lektura.

Nie mniej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka pomimo, iż dawno napisana jest świetna. Opisuje najwięcej losy dwójki przyjaciół Laury i Barneya. Wiele jest też historii innych studentów. Czasami trudno ogarnąć ilość ich nazwisk. Prawie 800stron. Spokojna i dającą wiele do myślenia. Jest tu mowa o dyskryminacji(Żydów, Czarnoskórych.), trudnych wyborach. Ciekawe medyczne historie które w dzisiejszych czasach mogą się niestety powtórzyć.
Polecam przeczytać. Ze smutkiem, że to już ostatnia strona przeczytałam zakończenie. :)

Świetna książka. Polecam!

Świetna książka. Polecam!

piękna książka, przez 500 stron niesamowita akcja, wspaniale ukazane życie bohaterów, a końcowa rozprawa sądowa - fenomenalna! na pewno do niej wrócę!

Powieść,która wciąga od pierwszej strony! jak zwykle u tego autora wartka akcja,pełnokrwiści bohaterzy, pogmatwane ale życiowe sytuacje i dylematy moralne,nad którymi czytelnik musi się zastanowić tak samo jak postacie. Doskonała powieść, po prostu gotowy materiał na scenariusz hitowego serialu "lekarskiego"!Wspaniały autor.

Książka, która miała chyba odczarować zawód lekarza. Bardzo dobrze napisana, niemal nieodkładalna (poza momentami gdy autor opisuje np. zajęcia w prosektorium, lub inne apetyczne opisy, zwłaszcza jak ktoś lubi czytać przy jedzeniu). A jednak mam wrażenie, że nie do końca się autorowi udało pokazać lekarzy jako zwykłych ludzi. Jego bohaterowie bowiem nie są zwykłymi pracownikami służby zdrowia. Żaden z nich nie styka się z powszechną prozą życia, żaden z nich nie ma styczności z klasą średnią, o biedocie nie wspomnę.
Mimo to ciekawie pokazane są tam zmiany społeczne, postęp medycyny, historyczne wydarzenia.
Naprawdę warto.