Polowanie

Okładka książki Polowanie Trude Braenne Larsen
Okładka książki Polowanie
Trude Braenne Larsen Wydawnictwo: Pi Cykl: Wilcze Oczy (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Wilcze Oczy (tom 6)
Ulveoyne
Pi
2013-01-01
2013-01-01
Katarzyna Mosek
romans saga norweska

Niestety nie będę wydawać opinii dla każdej książki a potraktuję ją jako opinię dla całej sagi, ponieważ pisanie 80 różnych opinii jest ponad moje siły - chociaż może kiedyś się skuszę :)

No więc biorąc pod uwagę całą sagę to jest ona trochę inna od tych, które dotychczas czytałam, mianowicie w pewnym momencie (52 tom),kończy się opowieść o Ulvie, a zaczyna o jej córce Rime, co dość zaskakuje.

Poza tym dość ciekawa, chociaż niektóre wydarzenia trochę naciągane i jakby pisane z musu. Poza tym sagę polecam na nudę. Szybko się czyta, język jest dość znośny, a same książki mimo braku górnolotności potrafią wciągnąć.

Kolejny rewelacyjny tom niezmiernie wciągającej skandynawskiej sagi :) Zainteresował mnie szczególnie wątek pojawiających się tutaj po raz pierwszy Olbrzymów, zwanych "Ludźmi Gór". Miłośnicy mitologii nordyckiej nie będą zawiedzeni. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą równie interesujące, ale narazie zrobię sobie przerwę, bo stos innych książek czeka :D

Świetna końcówka. Szalenie intrygujący motyw Ludzi Gór, jestem ciekawa jak się to wszystko rozwinie.
Do tego te okładki!

Do tego te okładki!