Zabójcze sekrety

Książka i Wiedza
1993-01-01
1993-01-01
Jarosław Mikos

Cykl Nancy Drew Dziewczyna detektyw.

Cykl Nancy Drew Dziewczyna detektyw.

Nancy Drew dostała ciekawe zadanie. Jako prywatny detektyw miała rozwiązać zagadkę w liceum w Bedford. W niewyjaśnionych okolicznościach zniknęło kilka kartotek i sprzęt do nagrywania filmów. Problem miała rozwikłać udając jedną z uczennic liceum. Wymieszała się z tłumem i nikt nie miał zastrzeżeń co do tego, że jest zwykłą uczennicą. O pomoc poprosił ją dyrektor szkoły, który był całkowicie bezradny. Powiedział jej, że policja uważa to za małą sprawę, która nie wydaje się być zbyt ważna. Jedynie przesłuchali nauczycieli, ale wszyscy byli „czyści”. Nancy musiała więc użyć swoich niekonwencjonalnych metod, na co zresztą dostała pozwolenie, by wybadać teren i dowiedzieć się czegoś nowego.

Pierwsze dni w liceum nie przynosiły skutków. Dostała przewodnika – Daryla Greya, który był bardzo pociągający. Od razu między nimi zaiskrzyło, aż Nancy zapomniała o Nedzie Nickersonie, chłopaku z którym przyjaźni się od lat i są ze sobą bardzo blisko. Daryl pokazał jej szkołę, niektórych uczniów. Gdy w któryś z dni poprosiła Carlę, żeby wskazała jej drogę do sali filmowej, dziewczyna wytłumaczyła jej jak tam dojść, ale gdy Nancy zastosowała się do wskazówek dziewczyny, zrozumiała, że ta chce się na niej odegrać za to, że zadaje się z jej byłym – Darylem. Dotarła bowiem do jakiejś piwnicy. Jednak dzięki temu, jej sprawa ruszyła się z miejsca i mogła zacząć zbierać jakieś kawałki, żeby je poskładać w całość. Spotkała tam Jakea Webb’a z innym uczniem. Załatwiali jakieś szemrane interesy, po czym Jake zaczął jej grozić za wścibskość. Ktoś nagrał kasetę jeszcze przed jej śledztwem, jak chodzi po centrum handlowym z przyjaciółkami. I podrzucił jej ten film. Wystraszyła się tego, że ktoś zna jej sekret. Musiała się dowiedzieć, kto to zrobił.

Sprawa w liceum zaczynała nabierać tempa. Gdy jechała swoim samochodem z Darylem, okazało się, że nie działają hamulce. Ktoś musiał je uszkodzić. Doznali wypadku, ale na szczęście na kilku zadrapaniach się skończyło. Gdy uciekali od samochodu, który zaczął się palić, upadli od siły wybuchu samochodu. Dopiero od tego momentu zaczyna się mieszać.

Czytam tą książkę już drugi raz i ciągle wywiera na mnie takie samo pozytywne wrażenie. Bardzo lubię takie książki detektywistyczne, lecz podczas mojej przygody z książkami natknęłam się zaledwie na 4 takie. Cieszę się, bo jest duży, przejrzysty druk, przez co nie męczą się oczy. Jest może zbyt duży, ale to nie jest ważne. Najlepsza jest treść. Czytając powyższe z pewnością możecie uznać tą książkę za ciekawą. Spokojnie mogę ją Wam polecić. Zatem polecam! :)

• 3_Kryminał
  • Kryminały i powieści detektywistyczne
  • E-BOOKI (wersje oficjal. epub)
  • Literatura młodzieżowa
  • ... TOM Z CYKLU

Dodaj cytat z książki Zabójcze sekrety