Nancy Drew. Zagadka ukrytych schodów.

Okładka książki Nancy Drew. Zagadka ukrytych schodów. Carolyn Keene
Okładka książki Nancy Drew. Zagadka ukrytych schodów.
Carolyn Keene Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Nancy Drew (tom 2) Seria: Nancy Drew literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nancy Drew (tom 2)
Nancy Drew
Nancy Drew Mistery Stories The Hidden Staircase
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-10-30
2019-10-30
Maria Jaszczurkowska

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

Książka rewelacyjna! Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Zagadka ciekawa i intrygująca. Szkoda, że nie ma więcej części wydanych po polsku ;)

Kolejna przygoda Nancy Drew zaliczona. Czy było warto? OCZYWISCIE.
Nancy zostaje poproszona przez przyjaciółkę Helen do rozwikłania zagadki ducha straszącego Panią Florę i Panią Rosmary w ich posiadłości. W tle wielki biznes przy budowie kolei, porwanie, wielkie pieniądze i czarny charakter.
Książkę po raz kolejny przeczytałem w języku angielskim. Mimo to nie umniejszyło to w żadnym stopniu wspaniałej przygodzie.
Nancy po raz kolejny pozwala nam przekonać się, że jej zmysłowi detektywistycznemu nie może nic umknąć.
Książka miejscami trzyma w napięciu jak dobry thriller, czasami horror a czasami można się nawet rozczulić.
Polecam książkę starszym i młodszym czytelnikom. Mam nadzieję że w Polsce zostaną wydane kolejne przygody Nancy Drew (do tej pory tylko dwie) i miłośnicy takich książek jak Przygody Pana Samochodzika będą mogli zapoznać się i polubić kolejnego młodego detektywa :)

Kolejna przygoda Nancy Drew zaliczona. Czy było warto? OCZYWISCIE.

Jakie tajemnice skrywa nawiedzony dom?

"Zagadka ukrytych schodów" to drugi tom cyklu powieści młodzieżowych o detektyw Nancy Drew. Tym razem młoda kobieta wyrusza do posiadłości zaprzyjaźnionych kobiet, które zmagają się z... duchem! A przynajmniej wszystko wskazuje na to, że ich dom opanowały siły paranormalne. Nancy chce wyjaśnić tę tajemnicę, jednak boryka się z własnymi problemami, których ignorowanie niesie za sobą ogromne konsekwencje.

Zagadki, zagadki, jeszcze więcej zagadek! Przyznam, że dla dorosłego czytelnika losy bohaterów stają się bardzo szybko przewidywalne. Nie umniejsza to jednak samej historii, która jest lekka i czyta się ją naprawdę przyjemnie. Nie ma w niej brutalności, która wylewa się z większości książek dla młodzieży. Wszystko kręci się wokół śledztwa prowadzonego przez młodą panią detektyw. Akcja jest szybka, rozdziały krótkie, a bohaterowie dość charakterystyczni.

Główna bohaterka jest taka... Przemiła. Zdałam sobie sprawę, że w trakcie czytania, wychodziła ze mnie namiastka dorosłej goryczy. Trochę kpiłam z tego, że postacie są tak dobre, empatyczne i kulturalne. I zrobiło mi się przykro, bo może zakorzenił się we mnie realizm, który nie pozwala mi odczuwać powieści młodzieżowych tak beztrosko jak dawniej... Sądzę, że nastoletni czytelnik doceni ją w pełnej krasie. A i ja czekam na kolejne części, bo jestem ciekawa, co jeszcze przydarzy się dociekliwej Nancy Drew.

Jakie tajemnice skrywa nawiedzony dom?

Kolejne przygody Nancy Drew. Coraz bardziej cykl się rozkręca. Bardzo mila książeczka idealna na wieczorne popołudnie. Lekki przyjemny kryminalik.

• Przeczytane 2020
  • Półka Małgosi kryminał, thriller, horror

Dodaj cytat z książki Nancy Drew. Zagadka ukrytych schodów.