Wizje w mroku

2011-01-01
Agnieszka Jagodzińska, Anna Błasiak
romans wampiry

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

To jest książka, do której wracałam niedawno. Pierwsze czytanie, jakie miałam... 10 lat temu, (może więcej) zachwyciło mnie zupełnie, obecnie jestem starsza i nieco się zmieniło, ale wciąż Wizje dały mi wiele radości. Mamy więc trójkąt miłosny, moce i ciekawy, niepowtarzalny wątek telepatii, która jest mi niezwykle bliska. YA w czystej postaci. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, ale postacie są wykreowane ciekawie, nie są zupełnie proste, dodam "bad boy" jest zarysowany tak, że się stale Mu kibicuje. Osobiście jedno z YA do którego najczęściej wracam. Lektura jest przyjemna i ciekawa, motywy unikalne, nie ma powtarzalności wątków jakie się zdarzają gęsto w gatunku.

Historia nawet ciekawa, ale głównej bohaterce mówię stanowczo NIE! Dlaczego ona musiała być taka głupia?! Oceniłabym ją na 5 góra 6 na 10

Książka ciekawa i fabuła trzymająca w napięciu, lecz strasznie irytowało mnie ciągłe opisywanie tych samych odczuć i niektórych postaci
Ale ogólnie polecam :)

Ale ogólnie polecam :)

Bardzo lubię tą książkę. Czytałam ją już dwa razy i na pewno sięgnę do niej znów.

Typowa Lisa Jane Smith. Lekkie pióro, ciągłe szybkie tempo bez zbędnych przerywników. Jest "dobry" i "zły", a pośrodku sierotka co nie zna swoich uczuć. Kręci się między jednym a drugim, a w tle antagonista chce zrujnować ich świat. Typowa młodzieżówka. Nie trzeba myśleć przy niej zbytnio, ale oderwać się nie da. Mówisz ciągle tylko jeszcze jedna strona i po chwili już koniec książki.

Super książka, bardzo wciągając fabuła. Niestety nie podoba mi się główna bohaterka.

Prosta, lekka i przyjemna

Prosta, lekka i przyjemna

Wciągająca historia, która trzyma w napięciu. Polecam.

Wciągająca historia, która trzyma w napięciu. Polecam.

Kaitlyn. Siedemnastoletnia dziewczyna, która czuje się inna, wyobcowana. Przez swoją moc nie może odnaleźć się w społeczeństwie, które się z niej śmieje, albo się jej boi.

Mieszka w małym miasteczku, opiekuje się swoim tatą i rysuje rzeczy, które się jeszcze nie wydarzyły.

Pewnego dnia u progu jej drzwi pojawia się szansa na lepsze życie, na lepszą przyszłość. Czy gdzieś tam naprawdę jest miejsce, w którym mogłaby znaleźć przyjaciół?

Książka była ciekawa, niebanalna, trochę kojarzyła mi się z X-Menami. Mamy grupę nastolatków, w instytucie naukowym. Jest trochę creepy, pojawiają się wątki przyjaźni i wątek romantyczny. Duża problematyka, chociaż dla mnie mogłoby być trochę lepiej dopracowane, bo niektóre zachowania bohaterów wydawały mi się nienaturalne, takie przerysowane, ale naprawdę dobrze mi się to czytało. Troszkę jak z wattpada, ale nie przeszkadzało mi to aż tak.

Jeżeli szukacie czegoś w klimacie starej fantastyki młodzieżowej typu zmierzch, pamiętniki wampirów to wam to polecam. Mi się podobało bardziej niż pierwsze części obu wymienionych wyżej serii. No i tu nie ma wampirów, jest więcej mieszanki SF i fantasy. Dużo nawiązań do osiągnięć naukowych, próba uzasadnienia posiadanej przez bohaterów mocy, szukanie jej źródła między innymi w medycynie.

Co do wątku romantycznego - trochę dziwnie mi się czytało, właśnie przez te nienaturalne, czy przesadzone zachowania bohaterów, ale gdyby ta sama historia była napisana nieco lepiej to byłaby bardzo dobra XD

Nieziemsko piękna - tak mogę określić tą książkę. Jestem nią zauroczona. Nigdy dotąd nie przeczytałam tak pięknej książki o magii, miłości, przyjaźni i współpracy. Książka cały czas trzyma w napięciu. Do samego końca. Do tej pory jest to jedna z nielicznych i najlepszych książek, jakie przeczytałam! Uwiódł mnie urok Gabriela. Ten chłopak jest nieziemsko przystojny i cudowny. Jego postać urzekła mnie najbardziej. Postać Kaitlyn również jest niesamowita. Kocham te dwie postaci. Uwielbiam je!
Naprawdę szczerze polecam tę książkę!
Godna przeczytania!