Kup teraz - 4 oferty w cenie od 6.99 zł do 23.81 zł

biografia, autobiografia, pamiętnik
2013-08-28
Elżbieta Królikowska-Avis
księżna Diana książe Karol Windsorowie rodzina królewska

Świetna książka, polecam fanom krolewskiej rodziny angielskiej.

Parafrazując znany utwór - "naprawdę jaka byłaś, nie wie nikt".

Historia Diany, nazywanej Królową Ludzkich Serc, jest zawiła, kontrowersyjna i po prostu smutna. Jako młoda dziewczyna zgodziła się na małżeństwo z Karolem, marząc o byciu Księżną, o byciu kochaną przez "księcia z bajki" i tak naprawdę nie myśląc o tym, w jakie bagno się pakuje wkroczyła z przytupem do rodziny królewskiej. Diana wiedziała, co może ją tam spotkać, ale...

Zakończenie czytania tej książki było dla mnie prawdziwą ulgą, bo ogromnie się męczyłam w trakcie tej lektury. Układ książki jest beznadziejny - najpierw 30-40 stron osobistych wywodów Diany bez ładu i składu, zdań wyrwanych z kontekstu, co sprawia, że ta część jest niezrozumiała, potem dokładnie to samo opowiedziane przez autora książki z uzupełnieniem kontekstu, a więc...

Obok Diany nie można przejść obojętnie. Mimo upływu niemalże ćwierć wieku od jej śmierci, jej obraz jest nadal żywy w zbiorowej świadomości. I mimo, że nic nowego pewnie nie można już na ten temat powiedzieć, to jednak z dużym zainteresowaniem przeczytałam biografię Królowej Ludzkich Serc. Bardzo subiektywny punkt widzenia jest dowodem na to, że może istnieć wiele...

Zbyt duża ilość szczegółów oraz nazwisk. Gdyby była prościej podana czytałoby się z większą przyjemnością

Strasznie przegadana, przez co miejscami nudna. Spokojnie mogłaby być o połowę krótsza.

"Niechciana jako dziecko, niekochana jako żona, po prostu pragnęła mężczyzny, na którym mogłaby polegać, towarzysza, któremu mogłaby ufać. Tymczasem wszystko, czego zaznała w życiu uczuciowym, to zdrada, przypadkowa lub zamierzona, oraz nielojalność. Kiedy zaufala, przeżywała rozczarowanie, a kiedy kochała, była okrutnie wystawiana na publiczną krytykę."
Uwielbiam Dianę....

Biografia Księżnej Diany, to w zasadzie historia o samotności, zmaganiach z bulimią i niezrozumieniu przez Rodzinę Królewską. Książka przedstawia burzliwe małżeństwo z Karolem oraz jego stopniowy rozpad.
Książka powstała dzięki udziałowi Diany - która nagrywała swoje wspomnienia i w tajemnicy przekazywała te materiały Andrew Mortonowi.

Książka, która spowodowała wielką burzę na świecie. Czy mogłaby obalić monarchię? Raczej nie, ale zmieniła jej wizerunek. Dowiadujemy się wiele o życiu Diany, ale jest jedno ale... Jej wizerunek jest krystaliczny, monarchia jest zła. Trochę różnie z tym było. Wolałabym by była trochę bardziej dwustronna. Warto przeczytać. Smutna historia osoby o trudnym życiu.

• Biografie
  • 2018