Her Mother's Shadow

Okładka książki Her Mother's Shadow Diane Chamberlain
Okładka książki Her Mother's Shadow
Diane Chamberlain Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kiss River (tom 3) literatura piękna
Kiss River (tom 3)
HarperCollins
2012-10-23
2012-10-23
Annie Mackenzie Lacey

Kolejna, cudowna opowieść Diane Chamberlaine. Kiedy Lacey w wieku 13-lat traci matkę jej świat wali się w gruzy. Po latach kolejny raz musi mierzyć się ze stratą przyjaciółki oraz nowym wyzwaniem jakim jest wzięcie na wychowanie krnąbrnej 11-letniej córki przyjaciółki. Czy praca, wychowanie nastolatki, cień zabójstwa matki sprzed lat i sercowe rozterki pozwolą w końcu Lancey zaznać spokój i radość z życia?

Trzecia część ładnie zakończyła całą serię. Patrząc na całość, pierwszy tom jest dla mnie najlepszy. Warto jednak przeczytać wszystkie, ponieważ zakończenie rzuca inne światło na życie i śmierć Annie O’Neill.

Mi się podobała scena ,jak nastolatka wyjęła wibrator.Swej opiekunki.To było zabawne.
Książka jako całość nie jest zabawna.Tylko pouczająca i zmusza do refleksji.
Rzadko kiedy się zastanawiam przy czytaniu.A tu,jednak tak.
Poznajemy,bunt nastolatki.Która jest główną kanwą powieści.
Książka jest bardzo rodzinna.Bez konserwatywnych narzuceń.
Nie ma tu moralizowania i narzucania tego co słuszne.
To też mowa o wybaczaniu.

Książka jako całość nie jest zabawna.Tylko pouczająca i zmusza do refleksji.
Rzadko kiedy się zastanawiam przy czytaniu.A tu,jednak tak.
Poznajemy,bunt nastolatki.Która jest główną kanwą powieści.
Książka jest bardzo rodzinna.Bez konserwatywnych narzuceń.
Nie ma tu moralizowania i...

Lacey O'Naill nigdy nie pogodziła się ze śmiercią matki. Dodatkowym ciężarem był fakt, że dziewczyna była świadkiem strzelaniny, w której zginęła jej rodzicielka. Annie O'Naill to chodząca legenda i anioł dla wszystkich mieszkańców miasteczka. Udzielała się na wielu płaszczyznach społeczności Kiss River. Lacey postanawia zachowywać się we wszystkim tak samo jak swoja matka. Niestety, przez swobodne i rubaszne zachowanie nie udaje jej się do niczego dojść w życiu.
Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o śmierci najbliższej przyjaciółki. Przed śmiercią spisuje ona testament, w którym przekazuje Lacey O'Naill swój największy skarb. CÓRKĘ ! ! !

Po przeczytaniu "Tajemnicy Noelle" byłam zachwycona i spodziewałam się po Cieniu matki podobnych emocji, tajemnic i skomplikowanych relacji międzyludzkich. Niestety się zawiodłam. Postać Lacey jest dla mnie zbyt kwadratowa, czegoś jej brakuje, zwłaszcza jak na osobę, która straciła matkę w dzieciństwie. Nie kupiła mnie. Niektóre wątki są bardzo ciekawe, jednak ogólna ocena tej książki to niestety tylko "przeciętna".

Książkę przeczytałam w ramach sierpniowego wyzwania LC, szukałam czegoś o morzu, bądź z morzem w tle i tak trafiłam na "Cień matki". Pomimo, iż jest to ostatnia część trylogii, dla mnie jest pierwszym spotkaniem z autorką, i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona.
Jest to powieść o rodzinie, w której doszło do wielkiej tragedii, morderstwa.
Główna bohaterka, Lacey, staje przed trudnymi wyborami, doświadcza wielu złych rzeczy, które z początku prowadzą ją w kierunku autodestrukcji, jednak w wyniku wielu przeróżnych doświadczeń, dylematów, w końcu odnajduje siebie.
Jest to książka o wyborach, miłości, sile przebaczenia. Niesie pozytywne przesłanie, że każdy z nas, niezależnie od okoliczności, może sie zmienić na lepsze.

Jest to powieść o rodzinie, w której doszło do wielkiej tragedii, morderstwa.
Główna bohaterka, Lacey,...

Bardzo dobra. Wciąga, intryguje i zaskakuje zakończeniem.

Bardzo dobra. Wciąga, intryguje i zaskakuje zakończeniem.

Jak sekrety, tajemnice rodzinne powoli wychodzące na światło dzienne wpływają na podejmowane życiowe decyzje.
Mierząc się z przeszłością trzeba dokonać wyboru pomiędzy zemsta a przebaczeniem, lękiem a miłością.
Trzeci tom cyklu Kiss River dobry jak pierwszy.
Polecam

Trzeci tom cyklu Kiss River dobry jak pierwszy.
Polecam

Ostatnia część o bohaterach z Kiss River. Miło było powrócić do znajomych postaci i poznać nowych bohaterów. Tym razem główny wątek jest o córce "świętej Anny", która musi się zmierzyć z przeszłością matki i zawalczyć o swoją przyszłość. Fajne podsumowanie całej trylogii.

Trzecia i ostatnia książka z trylogii o Kiss River, bohaterką jest Lacey, córka Annie O’Neal . Dziewczyna próbuje żyć po swojemu, jednak okazuje się ze popełnia zbyt wiele błędów swej matki, podąża niejako jej drogą i dopiero wyznanie ojca uświadamia jej i Clayowi, ze ich matka była bardzo skomplikowaną osobą. Los stawia na jej drodze Mackenzie, Bobbiego i Ricka, przy czym każda z tych osób znacząco wpłynie na jej życie. Z całej trylogii ta cześć jest najbardziej zaskakująca, wyjaśnia się wiele wątków, czytelnik nie raz zostaje mocno zaskoczony. Ta cześć to opowieść o odnalezieniu samego siebie, znalezieniu swojej drogi a nie powielaniu życia któregoś z rodziców. To powieść o rodzinie, jej sile i więzach które niejednokrotnie potrafią uratować z trudnej sytuacji. O miłości, akceptacji i zaufaniu . To także powieść o wybaczeniu, takim z serca, które uwalnia i pozwala żyć dalej z lekkością w sercu. Wybaczeniu tego co niejednokrotnie wydaje się być nie do wybaczenia. Autorka umiejętnie pokazuje czytelnikowi ze czasem nie znamy najbliższych nam osób i prawda o nich może wstrząsnąć światem. Polecam z przekonaniem, mam wrażenie ze ta cześć jest najlepsza z trylogii wbrew powszechnemu przekonaniu ze pierwsze części są najlepsze. Według mnie ta spośród trójki zajmuje pierwsze miejsce. 🙂😉

• Diane Chamberlain
  • Przeczytane 2018